Παναθηναϊκός

Το ότι και με βαρ τα διεφθαρμένα πρωταθλήματα δεν θα στρώσουν το έλεγαν εξαρχής. Γιατί και πάλι κάποιος άνθρωπος αποφασίζει. Και δεν σου δίνει και το λόγο μετά. Εδώ και στην Πρέμιερ βρωμάνε πολλές φάσεις υπέρ Αράβων, σε μας θα κωλωναν; Θα φανεί στα επόμενα πόσο θα σπρωχτει η ΑΕΚ

Ε καλά, χωρίς βαρ όμως, θα είχαμε φάει ένα πέναλτι χθες εποχής βαθιάς παράγκας

2 Likes

Χωρίς VAR το πήρε και πίσω πάντως :stuck_out_tongue:

Θα φάτε πολύ μπούλινγκ σήμερα:

bartzokas-giorgos-bartzokas

Καλά, ξεκάθαρα το βαρ του είπε ότι το παράκανε. Ψαχνόταν πολύ ο άνθρωπος να βρει αφορμή, αλλά του είπαν “θα εκτεθούμε” και μαζεύτηκε. Το ότι δεν πήγε καν να το δει είναι απόδειξη ότι ήξερε καλά τι έδινε

Δεν νομίζω να προβλέπεται να αλλάξει απόφαση χωρίς να δει, εγώ απλά είμαι με τους κανονισμούς που θέλω να τηρούνται καθολικά :stuck_out_tongue:

1 Like

Δε συνίσταται. Δεν τον υποχρέωνει κιόλας, μπορεί να αλλάξει απόφαση και χωρίς βαρ ακόμα, ό,τι θέλει κάνει ο διαιτητής. Αλλά ναι, ήταν εντελώς εκτός τόπου και χρόνου ότι σε τόσο κρίσιμη απόφαση δεν πήγε καν να το δει. Που ξαναλέω, για μένα είναι ενδεικτικό ότι ήξερε ακριβώς τι είχε δώσει. 'Η να το πω απλά, πρώτα το έδωσε και μετά ήλπιζε να μπορεί να σταθεί σαν απόφαση

εδιτ: Μπορεί να αλλάξει γνώμη και μετά από συμβουλή του επόπτη. Αλλά ακόμα κι εκεί για τα μάτια του κόσμου πάνε οι δύο τους και μιλάνε. να φανεί ρε παιδί μου ότι παίρνει διευκρινήσεις. Αυτό το χθεσινό είναι άνευ προηγουμένου

1 Like

Κοίτα, δεν θα κρίνω υποκειμενικά προθέσεις, ανάλογα του πως ερμηνεύει ο καθένας μας αποφάσεις, θα μείνω στα γεγονότα.

Δεν παίρνεις πίσω απόφαση για πέναλτυ χωρίς να δεις VAR.

Και δεν το παίζω αδικημένος, λες και θα χάσω τον ύπνο μου, πιο πολύ μια γενικότερη ανικανότητα θέλω να αναδείξω.

1 Like

Δεν ξέρει κανείς. Κάπου άκουσα ότι ο επόπτης του είπε παίζει φάουλ νωρίτερα… Άρα απλά άλλαξε την απόφαση του… Άσχετα με βαρ κτλ… Πίπες

1 Like

To VAR του το ειπε ρε, το οτι δεν πηγε να το δει για να σιγουρευτει ειναι λαθος του, οπως λεγαμε πιο πανω. Ειναι σαφες οτι του το ειπε το ΒΑΡ παντως γιατι εδειξε ξεκαθαρα βουλα.

Πες με και μυρωδιά, θα το δεχθώ, αλλά το VAR μόνο να σε καλέσει να δεις φάσεις που υποπίπτουν σε κανονισμούς μπορεί, όχι να σου βγάλει “γνωμάτευση”.

1 Like

Μπορει ρε και εχει γινει πολλες φορες. Σιγουρα γινεται σε φασεις “αντικειμενικες” (οφσαιντ, περασε γραμμη κτλ), εκει δεν παει καν, αλλα και σε φασεις που χρειαζεται γνωματευση το VAR του λεει την γνωμη και απλα παει να επιβεβαιωσει συνηθως, εχει γινει και να μην παει.

Τεσπα μικρη σημασια εχει ετσι και αλλιως.

Και ο ΠΑΟ σε ολο τον α γυρο σμπρωχτηκε κατα διαστηματα για να διατηρηθει στην κορυφη,διοτι ειχε και ενα περιορισμενο ροστερ,τους τραυματισμους να διαχειριστει,το ντεφορμαρισμα επισης που περασε,τον αποκλεισμο/διασυρμο απο τον Παοκ.Δεν εννοω απαραιτητα πεναλτυ,μπορει να ηταν εξτρα χρονος καθυστερησεων,η κοκκινη σε αντιπαλο η χαρισμα καρτων αντιστοιχα.

1 Like

Κατώτεροι των περιστάσεων απλά.
Τρικυμία εν κρανίω Γιοβάνοβιτς και όλη η ομάδα σήμερα.

1 Like

Όταν ο Κουρμπέλης είναι το πιο επικίνδυνο χαφ σου στην αντιπαλη περιοχή έχεις μεγάλο πρόβλημα. Μεγάλη απογοήτευση ο Μπερνάρ εχτές, η νίκη θα ήταν μεγάλο βήμα για το πρωτάθλημα.
Κανείς δεν κατάλαβε γιατί δεν επαιξε 4-4-2 μετά το 60 και έβγαλε το Φώτη. Αδιανόητα πράγματα

Εχουμε νεα ιερη αγελαδα στον Παναθηναικο,δεν τολμας να πεις κουβεντα κι αμεσως πεταγονται σαν κλανιες οι groupies του κελαηδονη.Εδιωξε το νουμερο Γκατσινοβιτς-Βιγια το καλοκαιρι για να κανει τον …καλο λογιστακο στο καραφλο σκουπιδι και μου κουβαλησε τα σαπακια τσοκαι,τσεριν και το γατι τον μπερναρ.
Ουτε μια μεταγραφη δεν του βγηκε,ΟΥΤΕ ΜΙΑ.Αλλα καντε υπομονη μεχρι να γινει το …υπερσυγχρονο σε …7-8 χρονια και βλεπουμε.Υπομονη,στηριξη,ταμειο στο τελος και αναμενουμε ολοι το νεο τραγουδι του Νινο…

1 Like

Και παίζει ο Μαντσίνι που είναι ο μόνος που βοηθάει και είναι δημιουργικός, επικίνδυνος και τίμιος να μην είναι δική του αρχικά επιλογή σαν μεταγραφή !!

Και τον βγάζει αλλαγή σε κάθε ματς… Ενώ συνήθως είναι η αιχμή μας…

Και ο Φώτης και ο Σποραρ είχαν τραυματισμούς και κούραση νομίζω. Το θέμα είναι γιατί βγάζει χρονιά με 1.5 στράικερ, δεν υπολογίζει τον Καμπετση (ευτυχώς) , δεν ανεβάζει τον Μπιλάλ από την Β και έναν που αγόρασε τον Γενάρη τον έστειλε απευθείας δανεικό στη Λιβαδειά… Περίεργα πράγματα

1 Like

Πολύ καλός ο Σπόραρ μέχρι στιγμής και η ομάδα γενικά.
Ναι και τσ δύο γκολ ήταν δώρα του γαύρου αλλά είμασταν πολύ καλύτεροι στο πρωτο, ο Ολυμπιακός κάνει πολλά αβίαστα λάθη.
Να δούμε και στο δεύτερο τίποτα δεν εχει κριθεί.

Υ.γ Λίγο ρε παιδιά στην τελική προσπάθεια, φτάνουμε στην περιοχή και εκεί τα χαλάμε όλα.

Να εχεις πάρει βαθμό με την ΑΕΚ εκτός έδρας και με κόντρα διαιτησία, να εχεις νικήσει τον πάντα επικίνδυνο Άρη μέσα στη Θεσσαλονίκη και σήμερα τον γαύρο και να εχεις φέρει ισοπαλία με τον Μπέο στην εδρα σου και μαλιστα με χσμενο πεναλτι στο 96…
Ελπίζω ότι δεν θα μας στοιχίσει στο τέλος.

Για να είμαι ειλικρινής πάντως αυτή την στιγμή βλέπω ένα 60/40 για την ΑΕΚ και ας την έχουμε στην Λεωφόρο.

3 Likes