Γλυκα

Μπακλαβας επισης, καθως και το σιροπι του!!!

=P~ =P~

Τρώω τα πάντα από γλυκά εκτός από ότι έχει ινδοκάρυδο, σοκολάτα υγείας και υπερβολική σαντιγί (η λίγη δεν με χαλάει). Επίσης σιχαίνομαι τα τυποποιημένα παγωτά αλλά τιμώ δεόντως τα χύμα. Από γλυκά κουταλιού αγαπημένο μου είναι το πορτοκάλι και το κεράσι, από σιροπιαστά το σάμαλι, το σεκερ παρε και ο μπακλαβάς από ζαχαροπλαστείου τα “ανώμαλα” και οι νουγκάδες, από σοκολάτες η Lacta και η ΙΟΝ γάλακτος, ενώ τρελαίνομαι και για καζαν ντιπι, μιλφειγ, προφιτερόλ. Επίσης λατρεύω την μπουγάτσα κρέμα και την κρέπα με σοκολάτα και μπισκότο.

Αυτος εισαι!Να ενας που μεσα σε ενα ποστ τα’πε ΟΛΑ!

Ουτε εγω αντεχω τη σαντιγη :wink:

Χα! Κι εγώ 53 κιλά. Αλλά ύψος περίιιπου το ίδιο δεν ήμασταν; :-s

Εσύ να μην κυκλοφορείς όταν έχει πάνω από 5 μποφώρ :stuck_out_tongue:

Τώρα από γλυκά… δεν ξέρω τι να πρωτοπώ! Κυρίως τα “πλούσια” γλυκά, με πολλές σοκολάτες, κρέμες, μπισκοτάκια κλπ είναι μούρλια! =P~ Αλλά και κάτι ανατολίτικα μικρούλια με πολλά φύλλα. Δεν ξέρω πώς τα λένε, εγώ μόνο τα τρώω :smiley:
Επίσης, ο κορμός που ανέφερε η Σόφι είναι ωραίο, αν και ούτε μένα μου πολυαρέσουν άλλα γλυκά με ποτά. Λέγεται και σαλάμι.
Το cheese cake είναι :respect: , πώς και δεν το ανέφερε κανείς;
Τελευταία κάνω βουτίτσες όλα τα φρούτα σε nutella! Η μπανάνα κι η φράουλα είναι τρέλα!!(+κρέπες με σοκολάτα και φρούτα και μπισκότο #-o )
Οι περιποιημένες βάφλες με όλα τα σχετικά πάνω, κάνουν φοβερά φουσκώματα!
Α, και στο κεικ λέει πολύ μέσα να βάζεις μαρμελάδα φράουλα και νουτέλλα για συνοδευτικό!

Τελικά δεν είμαι καθόλου ληγούρα [-X :lol:

προφιτερόλ rules:)

Παγωτο Scandal
Ραβανι με παγωτο
Καντα’ι’φι
Μπακλαβας
Γαλακτομπουρεκο
Παστα πορτοκαλι και φυσικα
ΟΛΕΣ οι σοκολατες…:smiley:

Σίγουρα εννοείς τους μπακλαβάδες. They Rule. 8)

Του ταψιού είναι τα καλύτερα χαλαρά…:smiley:

kana galaktompoureko reeeeeee!!

Μου αρέσουν όλα!!! :vibrate: :bow:

Σήμερα έφαγα γαλακτομπούρεκο καλύμνου το οποιο πραγματικά τα πάτησε όλα χάμου λέμε… τέλος!:smiley:

καλά μιλάμε έμεινα. απίστευτη ταύτιση.

1.Σοκολατινα
2.Cheesecake (αυτο το μπισκοτο με τρελαινει…)
3.Lacta βαφλα ΠΑΝΤΑ.
4.Παυλιδης φραουλα.

:smiley:

Tι ειν’ αυτό???

Μάλλον τη Lacta Love’it εννοεί :-s

Αυτη!:wink:

aa, gtp και χάρηκα :frowning:

Φοβερές επιλογές γλυκών by the way! Και όντως το μπισκοτάκι του cheese cake είναιιι… =P~

Εισαι Βαφλα-Lover απ’οτι βλεπω!Eμενα προσωπικα μ’αρεσει παρα πολυ η συγκεκριμενη… την τρωω απο το περσινο χειμωνα με παθος!:lol:

Όποιος περάσει άπό Ξάνθη και του αρέσουν τα ανατολίτικα γλυκά και τα πάγωτα ας περάσει μια βόλτα από το ζαχαροπλαστείο “Η Νέα Ελλάς”. Ειδικά για παγωτό, η κρέμα και η σοκολάτα του είναι οι καλύτερες που έχω φάει και έχω φάει από άπειρα μέρη.