Τακτοποιηση δωματιου

Ποσο συχνα βολευετε καταλληλα τα πραγματα σας στο δωματιο σας?Σας κουραζει και βαριεστε να το κανετε?Η μηπως ειναι ευχαριστηση για εσας?(βλεπε Μονικα :wink: )Δεχεστε υποδειξεις για την τσαπατσουλια σας?Εεεεεε?Για πειτε!Το δικο μου δωματιο ειναι παντα καθαρο αλλα σπανια τακτοποιημενο.Δηλαδη ενω το πατωμα αστραφτει και δεν υπαρχει ιχνος σκονης παραλληλα μπορεις να πετυχεις καμια μπλουζα πεταμενη στη βιβλιοθηκη η κανα cd πανω στο βαθυ τομ των drums που ενιοτε το κανω και τραπεζακι.(Τα cd παντα αναποδογυρισμενα!Δε θελω γρατζουνιες στα cd μου! :stuck_out_tongue: )Σε αυτα τα ερωτηματα θα δωσετε απαντησεις και ειμαι πολυ περιεργος να τις δω. :lol:

Οταν ειναι τακτοποιημενο δεν βρισκω τιποτα!!!:stuck_out_tongue:

Αντιθετως, μεσα στο αχουρι βρισκω αυτα που θελω…#-o

Αλλα βρομικο ποτε δεν ειναι, παντως το γραφειο μου αποκλειεται να ειναι ποτε ΑΔΕΙΟ!!! Παντα θα υπαρχουν τετραδια, σι ντι, βιβλια κλπ…

Αστραφτει!

Τα σιντι ποτε μακρια απο την θεση τους…ταξινομημενα αναλογα με το συγκροτημα και την ημερομηνια κυκλοφορια τους. Τα κουτακια (:!: ) τους οποτε γρατζουνιουνται αλλαζουν. Για τον δισκο δεν το συζηταμε. Ουτε μια γραζουνια/δαχτυλια.

Τα βιβλια επισης τελεια οργανωμενα. Τα σχολικα ειδικα εχουν σειρα αναλογα με τον ογκο τους (απ’τα πιο ψηλα στα πιο χαμηλα πχ) και τα τετραδια αναλογα με το χρωμα (καποια ανοιχτο γαλαζιο και τα αλλα μπλε). Το κρεβατι συνηθως ειναι στρωμενο αλλα ακομα κι οταν δεν ειναι απλα χωνω τα σεντονια σε καμια ντουλαπα (δεν μπορω να τα βλεπω).

Ειμαι ψυχακιας και gay, πως να το κανουμε?..:lol: :stuck_out_tongue:

ειναι πρακτικα αδυνατον να τακτοποιήσω το δωματιο μου. υπαρχουν παντου cd. στα ντουλαπια, στα συρταρια, στο πατωμα…

εχω χιλιαδες cd στο δωματιο, κάπως οργανωμένα για να τα βρισκω…ε, τι να κανουμε…:lol:

Πες μου οτι μας κανεις πλακα. 8O :eek: :o :thumbdown: [-X

Παρομοια κατασταση με του Angmar…εχω ολη την καλη διαθεση,αλλα δε γινεται λογω cd και βιβλιων…

Aμα το τακτοποιησω δεν θα ξερω που ειναι τα πραγματα μου.
Μια στις τοσες που μπαινει να καθαρισει η μανα μου και τακτοποιει τα πραγματα μου μετα τα ψαχνω και εκνευριζομαι.

+1

:thumbup: :thumbup:

Ε μα δεν ειναι κατασταση αυτη… Ξερεις οτι το ταδε βιβλιο ειναι κατω απο το κρεβατι, αν το μαζεψει η μανα σου θα το βαλει σε καμια βιβλιοθηκη, κανα συρταρι κλπ… Αντε να το βρεις… Και οταν τη ρωταω που το εβαλε μου λεει το κλασικο “ειναι εκει που το ειχες αφησει…”#-o

Χαχαχαχα.Ετσι ειναι.Για αυτο και εγω κανω παντα μονος μου το συγυρισμα.(που το κανω κοντα 2 ωρες) :wink:

Βασικά εγώ μένω μόνος οπότε…
εντάξει τα cd είναι πεταμένα από εδώ και από εκεί, αλλά εκεί που υπάρχει το χάος το αδυσώπητο είναι στην χαρτούρα.

επίσης πάντα ξεχνάω να πετάω τους τελειωμένους καπνούς, οπότε άμα ψάξω θα ανακαλύψω άπειρους.

Εκεί που δίνω ρέστα είναι στο ψυγείο πάντως. Εκτρέφω διάφορους μικρο-οργανισμούς.

ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΓΜΤ ΔΗΛ [-X

ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΝΑ ΜΙΚΡΟ ΧΩΡΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΕΤΑΤΡΕΨΕΙ ΣΕ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΣΤΕΡΕΟΦΩΝΙΚΟ ΜΟΥ ΤΑ ΣΙΝΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΟΥ

ΟΥΔΕΙΣ ΠΛΗΝ ΕΜΟΥ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑΣ ΑΠΑΞ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΟΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ :smiley: :smiley:

ΤΩΡΑ ΟΤΑΝ ΖΟΥΣΑ ΜΟΝΗ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΚΑΛΗ ΕΠΟΧΗ Ε ΝΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΞΕΣΚΟΝΙΣΜΑ ΤΖΑΜΙΑ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΟΝΟΓΕΝΗ ΥΙΟΥ ΜΟΥ???

ΑΜΑ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΧΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΙΣ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΘΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΦΕΔΑΚΙ :stuck_out_tongue:

Ησουν πολύ καλή! και τζάμια??

Αχουρι. :oops: Μολις ανακαλυψα ενα αδειο Μilko δω μεσα. Κι εχω να πιω Milko πανω απο μηνα.:-s

Χαχαχαχαχαχα

Σιγά μην κάτσω να το τακτοποιήσω… Οι μόνες φορές που το τακτοποιώ είναι όταν είναι να μπει κάποιο ειδικό πρόσωπο μέσα :naughty: Κατά τ’ άλλα είναι άνω-κάτω και το χαίρομαι:D

Το δικο μου εχει μια “αλφα” οργανωση (μαλλον επειδη ειναι πολυ μεγαλο κι εχω χωρο)… Παραυτα βρισκεται διαρκως σε καποιο σταδιο σταδιο ακαταστασιας μεχρι να αποφασισω να το τακτοποιησω καπως (2-3 φορες δηλαδη)…

Μ’αρέσει να έχω τακτοποιημένο το δωμάτιο, αλλά όχι μέχρι αηδίας!
Μέχρι πρόσφατα ήταν σα φαρμακείο το δωμάτιό μου (με το διάβασμα φέτος το παράτησα λίγο) και το πρώτο που έκανα όταν ξυπνούσα ήταν να στρώνω το κρεβάτι!! Είναι όγκος στο δωμάτιο και δίνει πολύ την αίσθηση ακαταστασίας άμα είναι άστρωτο, γι’αυτό να ξεκινάτε πάντα απ’αυτό! :stuck_out_tongue:

Α, και αν έχει μπει κάποιος στο δωμάτιο το καταλαβαίνω απ΄το παραμικρό που θα βρω 10-15 εκατοστά πιο πέρα! #-o Δε θέλω να μου αγγίζουν τα πράγματα αν δεν τα ξαναβάλουν εκεί ακριβώς που ήταν! [-X :-s

Tο δικό μου είναι πεντακάθαρο αλλά εντελώς ασυγύριστο. Δεν βρίσκω τα πράγματα μου όταν είναι ανακατεμένο, ενώ λόγω του ότι είναι σχετικά μικρό και έχω πληθώρα cd`s και βιβλίων δεν υπάρχει και αρκετός χώρος. Πάντως φέτος που γλύτωσα από το σχολείο ξαπέστειλα όλα τα σχολικά στο υπόγειο, όπου θα περιμένουν να ξεθαφτούν από τον αδερφάκο μου.

πολυ συμαζεμενο κ ολα στην θεση τους! απλος εχω γεμισει οργανα κ δεν χωραω πια!#-o

Είμαι στο ίδιο δωμάτιο με τις 3 αδελφές μου,οπότε είναι αδύνατο να είναι όλα σε τάξη…αλλά μπορώ να πω ότι έχω μια ψύχωση με την καθαριότητα και συχνά αδειάζω τις ντουλάπες και τις ξαναφτιάχνω,ξεσκονίζω και φυσικά έχω όλα τα cd κάτω από το θρανίο μου σε σειρά (είδος/συγκρότημα/χρονολογία/κλπ…).
Είμαι λίγο περίεργη…:smiley: