Τακτοποιηση δωματιου

Υπαρχει αυτη η λεξη και μετα το λυκειο?

Εμενα το δωματιο μου αν ειχε βιτρινα θα ηταν μπουρδελο στο Αμστερνταμ. Απο τοτε που εγινα φοιτητης εχω μια στοιβα βιβλιων στην καρεκλα του υπολογιστη οταν κοιμαμαι και στο κρεβατι οταν ξυπναω. Εχουν περασει κοντα 2 χρονια αλλα αυτη η στοιβα (τα βιβλια εναλλασσονται βεβαια) δεν μ’εγκαταλειπει ποτε. Δεν θα μπορουσε αλλωστε.
Κατα τ’αλλα εχω ρουχα απο δω κι απο κει, τα μισα σε κρεμαστρες, 5-6 καλτσες στο πατωμα, μαξιλαρια οπως να’ναι, σεντονια κλπ ανακατεμενα, η βιβλιοθηκη ακαταστατη και ολα τα σχετικα. Σπιτι ρε!

Ε, σπίτι. Όχι μπο*ρδέλο στο Άμστερνταμ. :lol:
Αν και ως ένα βαθμό είναι μαγεία του σπιτιού! :-s Αλλά όχι σκόνη και μποξεράκια/κάλτσες στο πάτωμα [-X :stuck_out_tongue:

κ δεν ειναι μονο αυτα στο πατομα! ειναι κ οι σταγωνες απο …:-# :lol: :stuck_out_tongue:

Τώρα που το σκέφτομαι,μάλλον γραφείο έπρεπε να γράψω…:smiley: :smiley:

Το δώματιο μου είναι ένας χώρος με “προσωπικότητα” είναι πάντα καθαρό με την διαφορά , ότι όταν είναι περίοδος εξετάσεων και εργασίων εχω πολλά πράγματα στη μέση!
όταν είμαι χαλαρή έιναι στην εν τελεια… όχι ότι έιμαι μανιακή με την καθαριότητα απλά δεν αντέχω να ακούω την μάνα μου!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :wink:

Εσυ δεν αντεχεις να ακους τη μανα σου, η εκεινη εσενα???:lol: :lol: :lol:

Οχι μποξερακια ρε. Μονο καλτσες.

χαχα παραπονίεται ότι η φωνή μου είναι πολύ δυνατή ,αλλά πίστεψέ με η γκρίνια της είναι χειρότερη!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Αμάν! 8O

Ακριβώς το ίδιο, ισχύει και σε μένα! :roll:

Και όχι 10 - 15 εκατοστά! [-X
Λίγα χιλιοστά να έχει μετακινηθεί κάτι, το καταλαβαίνω και ποιός με ακούει μετά… :lol: :lol:

Όντως! :wink: 8)

1 φορά τον μήνα και αν…:lol: (Πάλι καλά που η μάνα μου συμπαραστέκεται στον δύσκολο αυτό αγώνα :lol: )

Όποιος έρθει στο δωμάτιό μου το πρώτο πράμα που θα θέλει να κάνει είναι να το καθαρίσει ΑΜΕΣΩΣ!!! :lol:

Είμαι φρικιό κάμποσο με την καθαριότητα κάτι για το οποίο φταίει η δόλια μάνα. Ντάξει πλάκα έχει. Έχω βαρεθεί να τους ακούω όλους να ναι περήφανους επειδή είναι σκατά το δωμάτιό τους ξέρω γω. Είναι σα να λες “ουάο καπνίζω, γαμάω.”

Δεν ειναι θεμα μαγκιας ρε.Σιγα τωρα.Εγω απλα λεω αυτα που ειπα.Τελος.

Μυγιάστηκες μάγκα μου! Χα! Μπούκωσες!

Oποιος εχει τη μυγα να την φερει πισω! :frowning:

Ειμαι αρκετα ακαταστατη και η μανα μου γκρινιαζει… Αλλα μεσα στην ακαταστασια παντα βρησκω αυτο που θελω!!!:smiley: Οταν τα μαζευει αλλος χανω την “σειρα” μου!!!.. Γιαυτο στο τελος καθε εβδομαδας τακτοποιο λιγουλακι…

Oxi :roll:

Οk… :roll:

Αντι να σας κραζουμε εμεις οι “νοικοκυραιοι” μας κραζετε εσεις #-o :lol: :stuck_out_tongue:

Εγω σας θαυμαζω παντως. Χαρας την ορεξη σας να τακτοποιειτε τα παντα. Α και by the way, αλλο καθαριοτητα αλλο τακτοποιηση.