Απορίες σχετικά με ταινίες, σειρές κλπ

Δημιούργησα αυτό το θέμα για να διατυπώνουμε σκόρπιες απορίες σχετικά με ταινίες ή έργα που είδαμε.

Αρχίζω με μια τρελή.

Είδα για λίγο πριν στο ALTER Ηρακλή και η γυναίκα του Διηάνειρα έμοιαζε με την Tawny Kitaen όπως έχει γίνει τώρα…

Μαλακίες λέω;;; :roll:

#-o #-o Δες και καμιά σοβαρή ταινία ρε Πάνο…:lol: :stuck_out_tongue: (η Τawny Kitaen απέθανε…Ζήτω η Τawny Roberts…:wink: :lol: )

Αυτη ητανε. Ο Ηρακλης δεν ειναι σοβαρη ταινια; :stuck_out_tongue:

Δεν είναι ταινία, σειρά είναι νομίζω.

Κατι σαν μινι σειρα με 4-5 “επεισοδια” και μετα εγινε κανονικη σειρα και παιζοταν(παιζεται ακομα ξερω γω;) στο Star. Ναι την εβλεπα.

τα μεγάλα επεισόδια ήταν καλά,μετά η σειρά…“χάλασε” λίγο,να το πω ευγενικά…και όπως πάντα,δεν κοιτάς να μάθεις ελληνική μυθολογία-ιστορία από αυτό…

Γιατι το λες αυτο, επειδη ο Ηρακλης εσκαγε μυτη σε αρχαιοελληνικα κλαμπακια με ντισκομπαλες και ηλεκτρικες κιθαρες(!) και επιναν σφηνακι νεκταρ και μεζεδακι αμβροσια;:stuck_out_tongue:

έχω χάσει κάτι τέτοιο??:-k

Oh yes. Ολα αυτα σε 1 επεισοδιο συνεβησαν.

Gigatron:

Sorry που σου διαλυσαμε το thread, σταματαω.:frowning:

:lol:

Μα γι’ αυτό το δημιούργησα, για να λύνουμε απορίες όποιες κι αν είναι αυτές τη στιγμή που αφορά τηλεόραση ή κινηματογράφο!

¶λλαξε πλζ τον τίτλο του thread… Απορίες για ταινίες, ή απορίες για ταινίες και σειρές ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

μόνιμη απορία μου είναι με τι ασχολούνται όλοι αυτοί που έδιναν κάποτε τις φωνές τους για τις θεϊκές μεταγλωτίσεις στα ιστορικά cartoons που βλέπαμε…μόνο τον Μπιμπίλα ξέρω και τον Γκίκα…

Να μια απορία που είχα πάντα για μια ταινία…

Στο K-PAX τελικά ο Κέβιν Σπέισι ήταν εξωγήινος ή όχι?

Ήταν ρε! :slight_smile:

Xρυσούλα Διαβάτη σε πάρα πολλά και ο ηθοποιός που δεν θυμάμαι το όνομά του και τελευταία φορά τον είδα στις 7 πεθερές στο επεισόδιο με την Κερκυραία. Ήταν βοηθός στην ταβέρνα

H γκόμενα που παίζει την Ζήνα έχει καμμιά σχέση με τον Blackie των Wasp?

( αυτή μου ήρθε πρώτη! )

Kαι ο Σοφοκλης Πεππας που εκανε τον μπαμπαΣτρουμφ

ταινία με Χόπκινς και Μπραντ Πιτ,όπου ο δεύτερος είναι πεθαμένος και επισκέπτεται το σπίτι του Χόπκινς,τα φτιάχνει με την κόρη του και κάτι τέτοια…
πώς λέγεται?
ξέρει κανείς?

Μeet Joe Black

i love you