Αφισες και διακοσμηση του χωρου σας

Ένα γαμάτο διακοσμητικό που έχω, είναι ένα μπουκάλι απο ποτό που το βάζεις στην πρίζα και φωτίζει κάπως σαν laser. Πολύ γαμάτο8)

Μαλακια ειναι.

Επειδή είμαι με τις άλλες 3 αδελφές μου δεν έχω και πολύ χώρο για αφίσες…μόνο πάνω από το κρεβάτι μου έχω έναν πίνακα ανακοινώσεων κι έχω κάτι φωτογραφίες που έχω εκτυπώσει από συγκροτήματα+ένα ημερολόγιο των ΗΙΜ!:smiley:

Κακοχρονο να 'χουν…:stuck_out_tongue:

Στα διάλα!!:stuck_out_tongue:

Anathema - Eternity, Pink Floyd - The Wall, Dead Kennedys και μια φωτο του Ριβαλντο…

Ζηλεύουμε;;;;

Εισητήρια από όλες τις συναυλίες που έχω πάει ,φανέλα και αφίσες της θρυλικής Swindon Town και αφίσες της Αγγλίας.

:frowning: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :frowning:

Μια τεραστια σημαια της Σκωτιας με την επιγραφη “Scotland The Brave”, το σπαθι του αρχηγου των Ναζγκουλ που εφερα απο Εδινβουργο κρεμασμενο στον τοιχο, μπουκαλια απο σχετικα σπανια ειδη ουισκιων που καταναλωσα κατα τη διαρκεια των σπουδων στα ξενα και τα εφερα εδω (#-o ), μια μεγαλη φιγουρα του Γκανταλφ δωρακι απο το OxiOlga, Ενα μπανερ με το One Love One Heart απο Marley (δωρο και αυτο απο φιλο), αλλο ενα μπανερ Maiden-Fear of the Dark, και απο αφισες Anathema-Eternity, Maiden-AMOLAD (και αυτη δωρο8O ), μια απο το live των Lake of Tears στη Θεσσαλονικη (:yahoo: ) καποιες αλλες που δεν ειναι συγκροτηματων αλλα τις ειχα βρει στη Σκωτια και μ’αρεσαν τρελα και τελος μια αφησα του ΠΑΟ με την ομαδαρα του Ροτσα το '96:bow:

Αυτα, μια λιτη και απερριτη διακοσμιση:)

ΣΕ όλο το λύκειο είχα αφίσες master-justice4all-lightning

ΜΕτά βαρέθηκα κ τις άλλαξα. Σήμερα

Αφίσες: 2 live opeth Αθήνα, 1 live paradise lost, 1 ian aderson, 1 roger waters και 1 nick cave

Επίσης 3 μεγάλες

matchpoint

godfather 1

dancer in the dark

Μιας και πλέον αναφερόμαστε σε διακοσμητικά γενικά, προσθέτω και μία φανέλα Βραζιλιάς που έχω υπογεγραμμένη από Πελέ, καθώς και άδεια μπουκάλια από Cointreau, Cardhu, Dimple, Chivas Regal και Campari Soda από Ιταλία (το ποτό είναι άθλιο, αλλά το μπουκάλι τα σπάει), καθώς και ένα ξύλινο φλασκί που περιείχε αμαρέτο, επίσης από Ιταλία. Από Σεπτέμβριο που θα έχω δικό μου σπίτι, θα το γεμίσω με μπόλικα σπαθιά και άλλα τέτοια “παιχνιδάκια”(μέχρι στιγμής έχω μόνο ένα σαμουράι) και με γκραβούρες από πίνακες ζωγραφικής (μέχρι τώρα έχω μόνο 4 από το μουσείο Uffizzi της Φλωρεντίας).

Από διάγορες συναυλίες που έχω πάει, από μπύρες, νταλίκες, drums, αυτοκίνητα, νούμερα από
αγώνες που έχω τρέξει με το αυτοκίνητο και πολλές από Spongebob Squarepants:D !!

Επίσης έχω 180 μπουκάλια μπύρες και 35 ποτήρια τοποθετημένα σε ράφια!!:smiley:

Εσύ πρέπει να κάνεις παρέα με έναν Σκωτσέζο καθηγητή αγγλικών που είχα. Μας έδειχνε το χάρτη της Βρετανίας ακουμπώντας το στυλό του στη Σκωτία και έλεγε: "Which country is this???:evil:
" Όλοι λέγανε:“England!”
Και με άγριο ύφος: “Νοοο! It’s Scotland, you idiots!” :lol: :lol:

Όπως έγραψε κάποιος στο Hammer : “Τι Ευρωπαική Ένωση και πούτσες μπλέ. Κατεχόμενη είναι η Β.Ιρλανδία”
Και προσθέτω το ίδιο και για Σκωτία :stuck_out_tongue:

νταξ. για το δευτερο ρισπεκτ. για το πρωτο ομως χαλαρα σε ληστευω.:stuck_out_tongue:

εντιτ. το παλιο μου δωματιο ηταν γεματο. δεν υπηρχε σημειο τοιχο ή πορτας διχως αφισα. θα αναφερω οπσα θυμαμαι στο επομενο ποστ

λεπον κατσε να θυμηθω.

αφισες/φωτογραφιες/πανο κτλ: αφισες φωτος dissection, vai, glenn tipton, helloween dark ride / dimmu borgir spiritual black dimensions / crematory act 7 απο πανό, 5 νομιζω αφισες απο συναυλιες που χαν σπειρει, ενα τοιχο με εισιτηρια, εναν με υπογραφες, ενα σημειο που ειχα κολλησει πενες απο καλλιτεχνες, ενα ολοκληρο τμημα με ντουλαπες που χαν αφισες και φωτογραφιες σχετικες με τον παναθηναικο (τοτε ασχολουμουν ακομα) και βασικα ηταν ο κυριως τοιχος που ειχα κανει ενα μεγαλο σαν λευκωμα απο φωτογραφιες και αφισες διπλα διπλα τη καθε μια. δυστυχως δε θυμαμαι αλλα γκρουπ. το ειχα στο παλιο μου δωματιο και ειναι καπου θαμμενα τωρα ολα αυτα. εχω χρονια να τα δω…

βασικα ειχα δουλεψει πολυ για να το φτιαξω. αν το ξαναεκανα, με βαση τα τωρινα μου γουστα θα το ηθελα τουλαχιστον τελειο. οποτε πλεον εχω απλα ενα τοιχο με τις μισες υπογραφες και αλλον εναν με την αφισα arcturus απο θεσσαλονικη 2004…

ετσι, ετσι :bow: :bow: :bow:

Ιρλανδία-Σκοτία συμμαχία.
Guiness και Dimple…

Ετσι ειναι φιλε μου!! Και οι Κελτες της Σκωτιας πανε γηπεδο με σημαιες της Ιρλανδιας ενω οι ρουφιανοι της Rangers που ειναι υπερ της ενωσης με τους ακατανομαστους εχουν για συμβολο τους αυτην του Ηνωμενου Βασιλειου…:x :x :x :lightsabre: :lightsabre:

Και στην Ιρλανδια αγαπανε Σκωτια ενω τους Αγγλους ουτε να τους βλεπουν! Βεβαια τα πραγματα στη Βορεια Ιρλανδια ειναι καπως διαφορετικα αφου εκει υπαρχει αρκετα μεγαλο ποσοστο “φιλοβρετανων”.:frowning: