Μάλαμας Ιωαννίδης

έχεις γνωρίσει πολλούς πραγματικούς Μουσικούς για να το λες αυτό; Δε μιλάω για διάσημους.

Και όταν λες φλώρος τί εννοείς;

Ότι δεν τα δίνει όλα σε κάθε συναυλία όπως ο Σωκράτης που βάζει όλο το συναίσθημα του σε κάθε τραγούδι, δεν έχει την απίστευτη επικοινωνία με το κοινό όπως ο Σωκράτης, ο οποίος δεν υπάρχει τραγούδι που να φωνάξεις να πει και να μην το πεί!!! Γενικά είναι πιο πολύ στα τυπικά ο Ιωαννίδης και πιο πολύς επαγγελματίας (πάντα σε σχέση με τον Σωκράτη…) Τώρα ο χαρακτηρισμός φλώρος δεν είναι και ο τρομερά κατάλληλος φίλε Dark Sun όπως και να 'χει!!!:smiley:

Όσο για το άλλο που λες, δεν καταλαβαίνω τι έννοεις;;; Πως είναι δυνατόν να κάνω σύγκριση με μουσικούς που δεν είναι διάσημοι και δεν έχουν βγάλει 2-3 δίσκους; Έχω γνωρίσει μουσικούς που δεν είναι διάσημοι σαν τους προαναφερθέντες αλλά σίγουρα δεν μπορώ να τους θεωρήσω καλύτερους…Γνωρίζεις εσύ κανέναν; Υπάρχουν πολλά νέα παιδιά που εμφανίζονται δειλά δειλά στο προσκήνιο όπως ο Χαλβατζής ή ο Εμμανουηλίδης(δεν ξέρω αν τους ξέρεις…) αλλά δεν έχουν προσφέρει στο ελληνικό τραγούδι αυτά που έχουν προσφέρει ο Μάλαμας και ο Παπακωνσταντίνου :slight_smile:

Δε με λένε Dark Sun!!! Δε μπορω να συγκρίνω ακόμα τις συναυλίες του Αλκίνοου με του Σωκράτη γιατι δεν έχω δει ακόμα τον Σωκράτη Live! Πάντως και ο Αλκίνοος έχει πολύ καλή επαφή με το κοινό. Πολλές φορες κλείνει τα μικρόφωνα και τραγουδάει έτσι και ακούς τη φωνή του. Όλοι κάνουν ησυχία. Είναι πολύ γαμάτο.
Σαφώς δε λεω οτι ο Μάλαμασ είναι αχρηστος. Μ’αρέσει ο Μάλαμας αλλα να μη λέμε και τον Αλκίνοο φλώρο!

Άκυρο για Terra Vibe τελικά.
Λένε θα γίνει το Σεπτέμβρη.