Σατανισμός(μπουυυυυ) και ροκ

Αυτος ο Ερεβος ολιγον τι γκαουτσαβλο μου φανηκε…Γενικως αυτες οι εκπομπες ειναι καλτ και χωρις αποτελεσμα,γινονται απλα για να γινονται :stuck_out_tongue:

Οχι ρε πως το έχασα αυτό. Υπάρχει πουθενά η εκπομπη στο νετ να δουμε να γελάσουμε και εμεις;

Ακομη δεν εχει ανεβει καπου…Μεσα στη βδομαδα ψαξε σε τπτ greek movies.

κατευθειαν εκει πήγα βασικά αλλα δεν το είδα, ελπιζω να το βάλουν δεν χάνονται αυτά. :smiley:

Πωπω ρε γμτ κρίμα που έχασα τέτοια επική εκπομπή…:frowning: Αλλά από την άλλη δε θέλω να το δω. Σκιάζομαι. Όλοι αυτοί οι σατανιστές μαλλιάδες που φτιάχνουν χορδές στις κιθάρες τους από τα έντερα παρθένων που σφάζουν στα καμαρίνια τους, απαπαπα. Θα το δω αγκαλιά με αγιασμό και την εικόνα του Άι Φουφούτιου του θαυματουργού.

Πάντως ακόμα δεν υπάρχει πουθενά. Ούτε στον γαμάτο, ούτε στον ελληνικό, ούτε στον κυανόλευκο. :frowning: Ελπίζω ν ανέβει γιατί πρέπει να είναι επικό.

οποιος βρει κατι απο την εκπομπη ας ποσταρει εδω γιατι χτες νευριασα και το εκλεισα. Θεος ο τυπος απο unholy ritual αλλα λιγο επικριτικη η σταση του.θα μπορουσε να τους την πει και με το γαντι:wink:

βασικα τίποτα επαναλήψεις δεν έχει αυτή η εκπομπή;

εγω δεν ξερω. χτες την πετυχα τυχαια. δεν την παρακολουθω

ποια εκπομπή λετε ρε παιδια?δεν καταλαβα…

τη χτεσινη του χαρδαβελα. πυλες του ανεξηγητου

για να επανελθω ον τοπικ παντως πολυ συχνα συνδεουν τον αθεισμο με τον σατανισμο γιατι ακολουθουν το μοτιβο “οτι δεν ειναι χριστιανισμος ειναι το αντιθετο και το εχθρικο του”

Eκπομπές για φτηνη και ανουσια τηλεθεαση…οκ απο τους παπαδες και τα συναφη τους δεν περιμενες να ακουσεις και τπτ καλυτερο,αλλα και απο την αλλη τον Ερεβο βρηκαν για αντιπαλο δεος?:lol: τουλαχιστον ο Σαμοιλης,ο Σειρηνακης και ο Ριχαρδος σταθηκαν και τα ειπαν πιο ωραια και χωρις κορώνες και φανφάρες…

το videaki που επαιξε χθες στην εκπομπή…(προσοχη ειναι για γερα νευρα,αν και φαινεται και λιγο fake)

lol δεν θα παρω. το ειδα χτες και παραλιγο να μην κοιμηθω:p παντως θα ηθελα να ακουσω τις εξηγησεις πυ εδωσαν

Δεν το 'χα δει χθες το βίντεο, το 'δα μόλις τώρα, τελείως μούφα μου φάνηκε.

And the oscar goes to…

Seriously τώρα αν και λίγο άσχετο, αν υποθέσουμε ότι δεν είναι fake, όλοι αυτοί οι “δαιμονισμένοι” είναι βαριές μορφές ψυχοπάθειας (ψυχώσεις συνήθως) οι οποίοι ταλαιπωρούνται σερνώμενοι στους εκάστοτε τσαρλατάνους που θα διώξουν από μέσα τους το δαιμόνιο, αντί να τους πάνε σε γιατρούς που θα τους βοηθήσουν ουσιαστικά.

Ελεος… Ο δαιμονισμος ειναι καθαρα θεμα α υ θ υ π ο β ο λ η ς … Αμα ηταν να επικληεται ο Σατανας ετσι ευκολα ζητω που καηκαμε

Το ροκ και το μεταλ ξεκινισαν σε εποχες που ακομα κι ο ηχος της ηλεκτρικης κιθαρας θεωρουταν σατανικος!!Ο λογος που οι στιχοι του κυριως στο παρελθον μιλουσαν για σεξ,ναρκωτικα,δαιμονες,σαταναδες κτλπ ηταν απλα για το ροκ και το μεταλ ειναι επανασταση και το να μιλας για αυτα τα θεματα πριν 50 χρονια ηταν πραγματικα ΤΕΡΑΣΤΙΑ επανασταση!!Δεν πιστευω οτι υπαρχει σατανας,απλα οι ανθρωποι αρνουνται να αναλαβουν τις ευθηνες για τα λαθη τους και λεμε οτι ο σατανας μας βαζει να κανουμε αμαρτιες ενω κανουμε αμαρτιες γιατι ετσι ειμαστε φτιαγμενοι!!Ειμαι Χριστιανος και πιστευω στο πραγματικο νοημα του χριστιανισμου κι οχι σε αυτο που προβαλλουν παπαδες στην τηλεοραση οπως χθες και νομιζω οτι οσο Possessed και Burzum να ακουσω δεν προκειται να αλλαξω τον τροπο ζωης μου!

Αυτά τα κορίτσια στο video πολλά θρίλερ βλέπουν μου φαίνεται :stuck_out_tongue:
όσο για το σατανισμό, ο καθένας πιστεύει ο, τι θέλει…όταν κάποιος δεν έχει τη δύναμη να τα βγάλει πέρα μόνος του θέλει να έχει κάτι στο οποίο να στηρίζεται κ έτσι του δημιουργείται η ψευδάισθηση ότι υπάρχει κάτι ανώτερο που στα αλήθεια τον βοηθάει.
Τώρα σε σχέση με το ροκ και το μέταλ, τί να κάνουμε, η σατανίλα πουλάει :stuck_out_tongue:

+99999999999999999999999999999
:smiley: