Σατανισμός(μπουυυυυ) και ροκ

Αυτο το τοπικ δεν πιανει μια μπροστα στο υπερθεικο:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=3155

Εχω διαβασει μονο τιν πρωτη σελιδα απο το τοπικ και κοντευω να κατουρηθω στα γελια. Πραγματικα μετα απο αυτο το link κερδισες μια θεση στην καρδια μου :stuck_out_tongue:

Το βιβλίο περί ου ο λόγος πρέπει να είναι το διαβόητο “Ο Σατανισμός στη Μουσική Ροκ”, του Κ.Γ.Παπαδημητρακόπουλου, ο οπόιος έχει γράψει ένα κάρο τέτοια συνομοσιολογικά. Εντάξει, τι να λέμε τώρα, έλεγε τους Deep Purple σατανιστές διότι λέει έχουν κρυστάλλινη σφαίρα στο εξώφυλλο δίσκου τους, που είναι σύμβολο των μασόνων, το ίδιο και για Pink Floyd που βάζουν πυραμμίδες στο εξώφυλλο τους. Κάποιος πρέπει να του δώσει το τηλέφωνο κανενός ψυχιάτρου…

Nobody’s perfect :frowning: :frowning: :frowning:

Πρίσμα είναι και δέιχνει την εξέλιξη ενός φυσικού φαινομένου της διάθλασης του φωτός.Αλλά βέβαια για όλους αυτούς τους κομπλεξικούς “καλούς χριστιανούς” οτιδήποτε επιδέχεται λογική εξήγηση ενοχλεί

Υπάρχουν πολλοί από αυτούς που οτιδήποτε δεν είναι χριστιανικό το θεορούν σατανικό…οπότε τι περιμένεις?

Το πρισμα το εφτιαξε ο Σατανας!

Τη στιγμή που θα εξαφανιστούν!!:twisted:

Αμην θεε μου
Οπα… ειπα θεε μου ο βλασφημος…
Αμην, θεοι του Heavy Metal :stuck_out_tongue: :metal: :twisted:

Στο βιβλίο αυτό το χαρακτήριζε ΑΥΤΟΛΕΞΕΙ ως πυραμίδα, χωρίς χαβαλέ. Και γενικά όλο το σχόλιο ήταν όπως το παράθεσα.
Βασικά αυτά δεν είναι τόσο για γέλια, όσο για κλάματα σοβαρά όμως. Αν αναλογιστεί ότι συμβάλλουν στη διαιώνιση ανόητων στερεοτύπων στην κοινωνία…
Επίσης το 80% των τεκμηρίων για την “σατανικότητα” της ροκ που παρέθετε ήταν blackmetal μπάντες. Αλλά στο κάτω κάτω τι πρόβλημα υπάρχει αν κάποιος μιλάει για σατανισμό ? Δεν υποτίθεται πως έχουμε ανεξιθρησκεία και ελευθερία έκφρασης ???

Ακριβώς αυτό.Υποτίθεται.Τα πάντα υποτίθενται σ’αυτόν τον κόσμο.Και το ακόμα χειρότερο ξέρεις ποιό είναι?Που ασπάζονται αυτές τις αστήριχτες τουλάχιστον ηλιθιώδεις απόψεις και νέα παιδιά.Υπάρχει ρατσισμός στους μεταλλάδες,ξεκινάει από τα σχολεία και από την κοινωνία που αναδεικνύει ,μαλακισμένα πρότυπα

Ευγε τσολια μου!!
Αντε με τα παλιο ηθικοπλαστικα σκουληκια (που λεει και ο Χαικος :stuck_out_tongue: )

Ποια χαρακτηριστικα πρεπει να εχει ενα συγκροτημα για να χαρακτηριστει πραγματικα κ με ολη την εννοια της λεξεως σατανικο?:-k :-s

Ηλεκτρικες κιθαρες, τυμπανα και πολυ βαβουρα…

odin λεγεται κατα manowar.σε αυτόν πιστευαν στην αρχαιοτητα οι σκανδιναβοι. είναι ο ίδιος ακριβώς με τον δια ( εκαναν τα ιδια πραγματα )

Δηλαδή πηδαγε και αυτός ό,τι θηλυκό υπήρχε? Άτσα, ο Odin!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

E όχι και τσολιάς!!

αυτο ηθελα να πω…8O 8O 8O 8O 8O

αυτο ηθελα να πω

:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

Eπειδη ενδιαφερεται ενας φιλος μου, γινεται να γινει σατανιστης αν δεν ακουει ροκ ή θα απορριφθει η αιτηση ως απαραδεκτη???:-k

Πλακα πλακα πιο πολυ συμβαλουν ολοι αυτοι οι κολλημενοι “χριστιανοι” στη δημιουργια “αντιχριστιανων” παρα η τρισμεγιστη και γαματη μουσικη μας!

Ευγε πανηλιθιοι…:papas: