Που Πατε Για Μπανιο Στην Αθηνα?

Για πειτε ρε παιδια που πατε για μπανακι μια που δεν υποφερετε αλλο η κατασταση καλοκαιριατικα!

Εγω πηγαινω συνηθως Βουλιαγμενη,Βαρκιζα και αν δεν βαριεμε Σχοινια!8)

Κάπου εκεί γύρω κι εγώ. Πριν από Βούλα σπάνια να πάω.

Δεν έχει κανενα καλό μερος η Αθήνα

ΜΠΑΝΙΕΡΑ 4 ΕΒΕΡ!!!

Σταματα αυτη την αυτοκτονια.:?

Βασικα ενας υγιης ανθρωπος απλα δεν πηγαινει για μπανιο στην Αθηνα.:slight_smile:

sofi-k εχεις ενα point αλλα οταν ο αλλος δεν κρατιεται και καιγεται να παει για μπανακι,δεν μπορει να περιμενει κανα μηνα ακομη μεχρι να παει διακοπες (βλεπε καλη ωρα εμενα…:frowning: ).
Τον Αλιμο τον εχω ξεγραψει απο το 2003 που πηγα τελευταια φορα και ενιωσα σκατα με το που βουτηξα.
Και λογω του οτι δεν εχουμε και αυτοκινητακι να παμε καπου πιο μακρια,βολευομαι με τη Βαρκιζα που και που που ειναι υποφερτη…

Ε ναι οκ, αν καιγεσαι μπορεις να πας Βαρκιζα ή Αναβυσσο αν εχεις αμαξι. Καλα Αλιμο καλα εκανες και τον ξεγραψες.
Εγω παντως δεν σκοτωνομαι για μπανια, και ειδικα Αθηνα δεν μου κανει κεφι να παω.:-s

+1000000000000

Παλι καλα που στο σταθμο της Δαφνης (στο μετρο) εχει και αφετηρια λεωφορειων που πανε Βαρκιζα.Κουτι μου ηρθε!Το θεμα ειναι να πεισεις και τους ξενερωτους φιλους σου…[-X

Πρίν ΠΟΛΥ καιρό (γύρω στα 10 χρόνια) θυμάμαι μιά καλή παραλία εντελώς ερημιά με βράχια κλπ., που με είχε πάει ο πατέρας μου (πρώην ιστιοπλόος και ψαρράς ερασιτεχνικά πάντα, οπότε γνωρίζει μπόλικα τέτοια μέρη). Μια που κολυμπώντας έβγαινε και σε κάτι σπηλιές. Νομίζω ότι περνούσες από Μαρκόπουλο για να φτάσεις εκεί, αλλά δεν είμαι και σίγουρος, καθώς έχει περάσει πολύς καιρός.:frowning:

Μενω αλιμο και ξερω πολυ καλα τι λετε!!
Η παραλια ειναι εντελως μεσα στα σκατα στην κυριολεξια!!!Εχω να πατησω απο εποχη λυκειου εκει!
Βουλιαγμενη παω στην Ωκεανιδα,ειναι καπως καλυτερα!
Βαρκιζα στην οργανωμενη ειναι μια χαρα!
Απο εκει και περα Λαγονησι και Σουνιο ξηγιουντε αν δεν βαριεσε να οδηγησεις!!!

Μάμησέ τα. Εγω υποφέρω πολυ απ’αυτό!

Κλασσικά Βάρκιζα Yabanaki
¶λλες φορές Πλάζ Βουλιαγμένης, ή Μπλε στον ¶λιμο

Γιες ειμαι υγιης.
Θα σας σπαμαρω το τοπικ.Εισβολη των βορειων.

Εγω παω Χαλκιδικη,κυριως στα Φλογητα ή στην Καλλικρατεια απο 1ο ποδι και σε μια παραλια μετα τη Νικητη απο το 2ο,το οποιο χαλαρα εχει τις καλυτερες παραλιες εβερ.
Αν και σημερα μας επιασε κατι και τραβηξαμε προς Αμμολοφους(λιγο πριν την Καβαλα).

Στα @@ εσυ ρε !!! Αυτο το τοπικ ειναι μονο για Αθηναιους!!!

:lightsabre: :lightsabre: :lightsabre:

Να πανε να ανοιξουν ενα τοπικ “που πατε για μπανιο εσεις που μενετε Θσ/νικη και δεν μπορειτε να πατε για μπανιο εκει γιατι δεν εχει παραλιες”:bleh:

Ενα τετοιο τοπικ θα ειχε το πολυ 10 ριπλαιζ,εκ των οποιων καποιες θα ηταν στανταρ απο τα ιδια ατομα.Αρα νο ποιντ.

Και οπως παραδεχθηκατε οι περισσοτεροι,εκει κατω κολυμπατε στα σκ@τ@.Αρα σους.
Μας ζηλευετε.

Δεν το αρνουμαι. Αλλα. Γενικα απο Νοτια, Ιονιο σας εχει χαλαρα.:wink:

Βασικα Ορωπος, Σχοινιας εχουν μακραν καλυτερες παραλιες απο τα νοτια προαστια…

Ενώ εκεί με τα ποντικάκια είναι πανέμορφα…
Το καλύτερο και πιο υγιεινό μέρος για μπάνιο στην Αθήνα είναι μάλλον το συντριβάνι στην πλατεία Συντάγματος :stuck_out_tongue:

:lol: :lol: :lol:

Eγω ποσο καμμενος ειμαι που παω ακομα για μπανιο Αρτεμη (Παλια Λουτσα)-Βραυρωνα???:-s
Καμια φορα, στο ψιλοσπανιο ομως, παω και Λαγονησι…:-k