Που Πατε Για Μπανιο Στην Αθηνα?

εννοειται πως δε μ αρεσει η θαλασσα! βουνο φορ εβερ!

βαριεμαι στη θαλασσα. ενω το βουνο…ειναι ονειρο, αν δε σκαρφαλωσεις και δε πεζοπορεις δε λεει!

για να παρω τον Thorgal με το πλευρο μου, παρτε τα βουνα της ομορφης σκωτιας:

μπανιερα για μπανιο…για διακοπες, βουνο!8)

Tα ποντικακια κανουν μπανιο στο Θερμαικο ρε σαινι.
Αλλα κι εκει πιο καθαρα απο τις θαλασσες σας πρεπει να ειναι.Χα.

Οταν αποφασισω να παω για μπανιο{βαριεμαι την θαλασσα αφανταστα} πηγαινω αναλογα με τα γουστα της παρεας μου… και Λουτσα ειναι καλα και Βαρκιζα ειναι φανταστικα…το θεμα ειναι να υπαρχει καλη παρεα και ολα τα αλλα ερχονται…:smiley:

Καλα η αληθεια ειναι πως και γω πιο πολυ του βουνου ειμαι!!
Οχι, οχι δεν δελεαστηκα με την (γαματη, τρισμεγιστη) φωτο… παντα εβρισκα πιο ενδιαφερουσα και ελκυστικη μια μερα (με εξερευνηση, πεζοπορια κλπ) στο βουνο παρα μια μερα λιωσιμο στην παραλια. Ειδικα αν υπαρχει και η καταλληλη παρεα μπορει μια εξορμηση στα ορεινα μονοπατια της φυσης να ειναι πραγματικη εμπειρια!!

Αυτο δεν σημαινει οτι σνομπαρω τη θαλασσα, ισα-ισα μερικες μερες, ειδικα τωρα το καλοκαιρι θελω να πηγαινω σαν τρελος. Ειδικα φετος που ειχα κλεισει 2 χρονια αποχης απο αυτην (ελεω Σκωτιας) μου ειχε λειψει αρκετα.
Απλως το βουνο μ’αρεσει καλυτερα (το αιμα του Highlander βλεπεις:p ).

εεεεεεεεετς! παμε ρε! βουνο! τι θαλασσα και μλκιες…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: 8)

εχω καιρο να παω διακοπες σε βουνο…και θα αργησω ακομη μαλλον…:frowning:

Οι παραλίες της Αττικής στα νότια είναι ιδανικές για μαύρισμα. Όχι από τον ήλιο όμως, αλλά από το πετρέλαιο.
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Το ξέρετε ότι οι επιχειρήσεις που εκμεταλλεύονται (παρανόμως συνήθως) τις παραλίες της Αττικής, βγάζουν κάθε καλοκαίρι κατά μέσο όρο 3,5 εκκ.? ?

Ετσι ειναι δυστοιχως…βαζουνε τιμες 10-15 ευρω και ο απλος κομακης ειναι αναγκασμενοςνα πηγαινει σε παραλιες που ναι γεματες βραχια η σκουπιδια…
Πριν δυο χρονια ειχα παει σε συναυλια διαμαρτυριας με τον μοναδικο Β.Παπακωνσταντινου στο Λαγονησι οπου μια παραλια ενω ηταν κοινη για ολο τον κοσμο ηθελε με το ετσι θελω ενα ξενοδοχειο να την εκμεταλλευτει…[-X [-X [-X

Ως ποτε θα γινονται αυτα ρεεεεεεεεε???:frowning:

ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑΑΑΑ!!!
ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!:thumbdown: :evil: :thumbdown: :x

Δεν πάει άλλο
Μ’ έχεις τρελάνει και τη νύχτα πως θα βγάλω
Δεν πάει άλλο
Μ’ έχεις ξεκάνει κι από πάνω θέλεις κι άλλο

Όταν τα έλεγα εγώ με κράζανε

παλαιά φώκαια ω ρε…2’ από το σπίτι η παραλία,μια χαρά νερά…40’ από Αθήνα…

Εσύ είσαι χαζή!!!

Δεν πάω για μπάνιο στον νομό Αττικής οι θάλασσες είναι πολύ θερμές για να τις αντέξει μια…φάλαινα σαν και μένα :smiley: :smiley: :smiley:

Aλεποχώρι,Ψάθα,Μάτι,Χαλκούτσι,Πλάκα Δήλεσι…8)

Σαρωνίδα, που έχουμε εξοχικό και είναι ότι πρέπει για μία διήμερη απόδραση, σε μια παραλία που κολυμπάνε το πολύ 10 άτομα το Σάββατο και είναι πολύ ώραια να κολυμπάς με μάσκα.

Κατά τα άλλα επειδή έχω πέσει σε παρέα ψώνισμένων:p όποτε πάω με φίλους και φίλες, θέλουν αστέρα και έτσι πληρώνω και εγώ σαν κορόιδο το 10ευρό και λέω και ευχαριστώ…

Σε καμμία, όλες θέλουν ολόκληρο ταξίδι για να πας…

πολυ παπακωνσταντινου ακους εσυ.:stuck_out_tongue:

παντως πλεον τη θαλασσα τη βαριεμαι τρελα. :-s οταν πηγαινα παντως ημουν και γω κατα σαρωνιδα μερια…εχει καλες παραλιες εκει…

Κι οταν καποιες δημοτικες οργανωσεις αντιστεκονται σε αυτο, ο Πρετεντερης μιλαει για κινηματα τσαμπατζηδων…

Βρηκες κι εσυ ανθρωπο να ασχοληθεις…[-X

Σαρωνίδα και Λαγονησι.

Porto Rafti.