Ταξίδι στον συναυλιακό χρόνο

Εσυ και ο Μπους ενα πραγμα!! :lol: :stuck_out_tongue:

Βασικα, το τοπικ λεει αν ειχαμε μια χρονομηχανη και μπορουσαμε να ειχαμε παει σε καποια (μονο μια) δεκαετια που θα πηγαιναμε? Οποτε εγω θα πηγαινα στα 70’ς και θα επεστρεφα μετα για Muse, Tool και τα σχετικα…

χαλαρα η πρωτη μου επιλογη θα ηταν να παω στα 70es να δω rainbow με dio/blackmore/powell και τραλαλαλαλα δεν ειμαστε καλα στα μυαλα μας…8) 8) :wink:

και ασφαλως θα παρακολουθουσα και δεκαδες αλλα group κυριως απο 70es…deep purple,sabbath,led zeppelin,ufo,thin lizzy,gallagher,queen…

70 για να δω sabbath με τον ozzy στα καλα του

Δεν μπορώ να διαλέξω. Γουστάρω άπειρες μπάντες απ`όλες αυτές τις δεκαετίες.

Το δελεαστικό στοιχείο που έβαλα βασικά για το παρόν, ώστε να το κάνω πιο ανταγωνιστικό, είναι πως θα μπορούσε μεν κανείς να δει όλα τα σύγχρονα συγκροτήματα, αλλά ταξιδεύοντας στο εξωτερικό, για όσες συναυλίες θέλει (και φυσικά χωρίς να πληρώνει όσα έχει και δεν έχει για να δει 1-2 συγκροτήματα live στην ψωροκώσταινα)

μεταλλικα με κλιφ…
λεντ ζεπελιν γενικως…
περπλ με μαρκ3 αλλα και οποιοδηποτε μαρκ πριν τα 80
σαμπαθ με οζζυ βεβαια…
γουντστοκ
μεηντεν πριν ξεμωραθουν…

Στα [SIZE=“4”]μεγαλειώδη '70s φυσικά,[/SIZE] μακράν η πιο ενδιαφέρουσα μουσικά δεκαετία για μένα. 8) 8) 8) 8)

maiden Ξυλούρη και Λοίζο.-

τότε εννοείται είμαι μια χαρά με το τώρα!!! Ξέρετε τι αφραγκιές πέφτουν τελευταία? :stuck_out_tongue:

80ies, γιατι οι περισσοτεροι θα χαν βγαλει τις μεγαλες επιτυχιες και φυσικα θα ταν ακομα πολυ νεοι

το συζητάς? τίποτα δε συγκρίνεται με τα 80ς…

Εγώ βασικά αυτό που θα ηθελα να δω είναι μία συναυλία των Ramones. Τώρα όποτε και να ήταν δεν θα με πείραζε. 70’ς ( CBGB’s days ), 80’ς ( too tough to die, pleasant dreams… ) ή 90’s ( να ακουγαμε και το poison heart )…it doesn’t matter ας τους έβλεπα.

80s φυσικά…Ασυζητητί…(Παρέα με Μπίλια,Χάλια,Γαρδέλη και Ψάλτη…:lol: )

Σωστός.
Πάντως μαγκιά τους που το έληξαν το '96. :wink:

Πες τα σύγκαφρε! :smiley:

70’s πρωτα απ’ολα

[ul]
[li]Date: Dec 31, 1973
[/li]
Venue: Chequers
Location: Sydney, Australia
Πρώτη συναυλία του μεγαλύτερου group όλων των εποχών

[li]Date: Sep 1974
[/li]Venue: Pooraka Hotel
Location: Adelaide, Australia
Bon Scott sings with AC/DC for the first time

[li]Date: Jun 12, 1976
[/li]Venue: Leith Theatre
Location: Edinburgh, Scotland

Set List:

  1. Live Wire
  2. She’s Got Balls
  3. It’s a Long Way to the Top
  4. Can I Sit Next to You Girl
  5. The Jack
  6. High Voltage
  7. TNT
  8. Baby Please Don’t Go

Concert Notes:
Lock Up Your Daughters; SCOTTISH BASTARDS

[li]Date: Apr 14, 1977
[/li]Venue: Volkshaus
Location: Zurich, Switzerland

Set List:

  1. Live Wire
  2. She’s Got Balls
  3. Whole Lotta Rosie
  4. High Voltage
  5. Rocker
  6. Can I Sit Next to You Girl

Concert Notes:
Supporting Black Sabbath.

[li]Date: Dec 19, 1977
[/li]Venue: Capital Centre
Location: Largo, MD, USA

Set List:

  1. Live Wire
  2. Problem Child
  3. High Voltage
  4. Hell Ain’t a Bad Place to Be
  5. Let There Be Rock
  6. The Jack
  7. Whole Lotta Rosie
  8. Rocker
  1. Rock and Roll Damnation

Concert Notes:
Opening for KISS.
[/ul]

Αυτά για αρχή!!!

Αυτά είναι ΩΡΕΕΕ!!!

Μολις εγινες φιλος μου.

Κατασταλαξα στα 70ς. Αν και το ιδανικο θα ηταν 68-78.

:thumbup:

τι κομματαρα το poison heart!!!

καταρχας δεν υφισταται αυτο που ζητας,διοτι τα συγκροτηματα των 70’ς και 80’ς ειναι αυτα με τα οποια μεγαλωσαμε!αλλα δεν υπαρχουν πλεον,αλλα εχουν φυγει τα μισα μελη τους και αλλα ειναι φαντασματα του παρελθοντος!

οσο για τις 2 αυτες δεκαετιες

και 70’ς και 80’ς

και king crimson,floyd να μαγευουν,zepellin+purple να τα σπανε (για την εποχη τους),sabbath και ολα εκεινοι οι πρωτομαστορες

και metallica,maiden,queensryche,metal church,slayer,anthrax,megadeth και κανα live εκει στο τεξας με watchtower,celtic frost,helloween με το συγχωρεμενο και ολα εκεινα τα μεγαθηρια

Eκείνη την περίοδο γινόταν μία γαμάτη συναυλία σε κάθε στιγμή κάπου στον κόσμο!!!Κάθε μέρα και ένα προσκύνημα θα είχα!!!