Ταξίδι στον συναυλιακό χρόνο

Χμ… Είμαι μεταξύ των 70’s kai 80’s… Βασικά θα επιλέξω 80’s γιατί τότε βρισκόταν σε ακμή το heavy metal ενώ και πολλοί γίγαντες των 70’s μεσουρανούσαν ακόμη…

θα πηγαινα στο california jamming to 74 να δω τον θεο με τη stratocaster…8) 8) 8)

80’s Γεννηση του thrash,death & black metal.Αμερικη θα ηθελα να ημουν ή Γερμανια.

Γερμανία βεβαίως βεβαίως!!! :lol: :lol:

αχ ναι…:smiley:

Ψήφισα 80’s, αν και θα ήθελα περισσότερο στα 90’s. Και τώρα δεν είναι άσχημα όμως.

χεβυ μεταλ = 80’ς. προλαβαινεις τα παντα στην ακμη τους. κανω επιτοπου περιτομη προκειμενου να δω priest περιοδεια turbo / defenders, ryche σε operation, metallica σε master ktl. ασε που αν μπορουσα θα ημουν σε κανα λαιβ απο κεινα που καναν μια φορα και ενα καιρο στο krefeldt (δε θυμαμαι πως γραφεται) οι guardian πριν βγαλουν το battalions. ε ρε τιμημενα 80ς!

για οσους ξερουν οτι ακουω πολλα συγχρονα βεβαια ισως ακουστω γραφικος. whatever. :metal:

το θεμα περι guardian το ανεφερα επειδη εχω λαιβ απο εκεινη την εποχη. ξερω, ειμαι καμμενος με το θεμα.

ΔΩΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ 8O 8O 8O 8O

EDIT τώρα που το σκεύτομαι αντι αν φέρωμαι σν ψιλικατζης δώσε ό,τι έχεις από guardian

:bow2: :bow2: :papas: :papas: =D> :respect:

λολ. ασε, μιλαμε για καψιμο. παντως, μιας και μιλαμε για bootlegaki κατι θα κανουμε.

Τα 80’ς θα τα απέφευγα όπως ο διάολος το λιβάνι.Μόνο οι Public Enemy είναι που θα θελα να δώ.
Τεσπ΄,θα ψήφιζα 90’ς,αλλά αφού δεν υπάρχουν,μάλλον θα ήθελα να είχα δεί το Woodstock,οπότε ψηφίζω 60’ς.Από 'κει και πέρα,πιστεύω ότι τώρα υπάρχουν πολλ’ες γκρουπάρες,οπότε συναυλιακά είναι καλή εποχή.

Κατι τετοια μαργαριταρια να μην εγραφες και τι καλα που θα ταν! :stuck_out_tongue:

λολ. μηπως το red pyramid εχει καμια σχεση με ραδιοφωνο; :stuck_out_tongue: πλακα κανουμε εννοειται. :stuck_out_tongue:

Ότι μπάντα καλή-για τα γούστα μου- βγήκε τότε,αν θυμάμαι καλά δεν έκανε και καμιά συναυλία.Bathrory ας πούμε ή Celtic Frost,Possesd,κτλ.Εντάξει,υπήρχε και το thrash,αλλά και πάλι,δεν αντέχω μπάσντες του στύλ Mottley Crue,οπότε δεν έχω και πολλούς λόγους να προτιμίσω αυτή τη δεκαετία.

Πλάκα δεκτη:D

:!: :!: :!: :!: :!: :!:

δε κανανε λαιβ οι celtic frost και οι possessed; οι τελευταιοι π.χ. εχουν περιοδευσει με ονοματα οπως οι slayer, venom, voivod κτλ…

Οκ,αυτό δεν το γνώριζα:-k

Βασικά γι αυτούς και μόνο θα ήθελα να είμαι στα 80’s. #-o

Tελικά, μετά από μεγάλη σκέψη επέλεξα την σημερινή εποχή, καθώς μπορώ να δώ αρκετές μπάντες που μου αρέσουν, ενώ θα μου ήταν πολύ δύσκολο να ξεχωρίσω ανάμεσα στα 70s και 80s.

=P~ =P~ =P~ =P~ =P~

Θα διάλεγα 70’s. Τόοοοσα να δει κανείς… Ή να ζήσει μάλλον.

Τσουπ. Η χρονομηχανή επανέφερε το πρώτο μου θρεντ στο φόρουμ.