Μεγάλος,μεσσαίος,μικρός

Τι είναι χειρότερο,να σαι το μεγάλο αδερφάκι,το μικρότερο,το μεσσαίο,ή να μην έχεις καθόλου αδέλφια?

Εγώ σαν μεγαλύτερος νομίζω ότι τα βρίσκουμε πιοο δύσκολα γενικά,γιατί όλοι έχουν απαιτήσεις του τύπου να συνεχίσουμε την αυτοκρατορία(οικογένεια).

Υ.γ.Η οικογενειά μου δεν είναι πλούσια,για όποιον αυτόι κατάλαβε,απλώς είναι μουρλοί όλοι.:lol:

Μεγαλος με αδερφη 12 ετη μικροτερη. Δεν εχω παραπονο παντως, ο,τι θελω κανω…

Εχω εναν αδερφο μεγαλυτερο 1 χρονο.Βασικα εν μερει ειναι καλυτερο να εισαι το μικρο της υποθεσης, γιατι σε καλομαθαινουν… απ’την αλλη, θα ηθελα να ειχα ενα μικρο αδερφακι για να του φερομαι αυταρχικα.Μου εχει μεινει απωθημενο.:lol:

Εγώ έχω μια αδερφή μεγαλύτερη 2 χρόνια…Παλιά γινόμασταν μαλλιά κουβάρια,πλέον ειναι η ηρεμία μετα την καταιγίδα…:lol:

Ένα Hail στα μικρά αδέρφια!

δεν ξέρω/δεν με νοιάζει/δεν απαντώ σε τέτοιες μλκς

Μα μην εισαι snob!:frowning:

:stuck_out_tongue:

:roll:

Καλά λοιπόν είμαι ο μεσσαίος και έχω 2 αδερφές.

Ok τώρα;;; #-o :stuck_out_tongue:

βρε εδώ είσαι συ??? πότε φεύγεις για ρόδο???

μικρός και σύ???

κάντε και ενα πολλ με ξαδέλφια να απαντήσω

έστω έχω μια αδελφή μεγαλύτερη που είναι το ακριβώς αντίθετο εμού και ενω την λένε ιωάννα τη φωνάζω κοκκάλω :smiley:

Μπα έχω καιρό ακόμα για να φύγω!!! Θα σας σπάσω ακόμα λίγο τα νεύρα!

δεν εχω αδερφια!

αλλα παντα θα ηθελα να εχω μια μεγαλυτερη αδερφη κ να κανει πιτζαμα παρτι με τις φιλες της στο σπιτι μας!:lol:

αφού είσαι συ σπάσε μας και τα νεύρα και τα γάγγλια :stuck_out_tongue:

αλλά να μην χρησιμοποιείς ναζιστικούς χαιρετισμούς

αντί του χαίλ βάλε το ave

Δεν εχει σημασια για μενα, και μεγαλυτερος που ειναι ο bro οταν παιζαμε(παιζουμε:p ) ξυλο τον τσακιζω.
Παλιοτερα ηθελα αδερφη αλλα πλεον συμβιβαστηκα.:stuck_out_tongue:

Έχω μια αδερφή 1,5 χρόνο μικρότερη. Καλά είναι μωρε. Κοντινές ηλικίες. Το χειρότερο πιστεύω είναι να μην έχεις καθόλου αδέρφια. Δεν έχεις με ποιον να μιλάς. Το καλύτερο θα λέγα είναι ένας αδερφός/αδερφή σε κοντινή ηλικία. Τώρα το μεγαλύτερος/μικρότερος φαίνεται στην πολύ παιδική ηλικία, οπότε χαλαρά…

εχω μια αδερφη 6 χρονια μικροτερη που θα παει 1η γυμνασιου…
χμ…οι εμπειριες μου δεν ειναι και οι καλυτερες…

έχω 3 αδελφές,εκ των οποίων μία είναι δίδυμη!Εντάξει,δεν έχω κανένα παράπονο!μια χαρά τα πάμε αν+τσακωνόμαστε καμιά φορά…Πάντως θα θελα να είχα έναν αδελφό!το έχω απωθυμένο!

Εdit by Μπαμπινιώτης:Μαθε παιδί μου γράμματα…

:lol: :stuck_out_tongue:

Εχω ενα μεγαλυτερο αδερφο 4,5 χρονια μεγαλυτερο θα ηθελα ομως και μια αδερφη ιδια ηλικια περιπου με εμενα.

Καλά όντως,λάθος το έγραψα!!sorry!!:oops:

Νεφέλη τέσσερα κορίτσια έχει ο πατέρας σου???

βρε τον τυχερό :smiley: :smiley: :smiley: