Ταριφοστορυ

μου έχει τύχει να μπω σε ταξιτζή και στη κουβέντα πάνω του λέω ότι είμαι Ολυμπιακός. Αυτό ήταν φοβόμουν ότι θα με πετάξει σε καμιά γωνιά και θα με παρατήσει εκεί. Άφριζε! Έβριζε Θεούς και δαίμονες! Προς το τέλος της διαδρομής για να τον ηρεμήσω τον άνθρωπο του λέω “βέβαια είμαι και ΠΑΣ Γιάννενα”. Εκεί γαληνεύει, μου εκμυστηρεύεται ότι είναι από τα Γιάννενα και μου χαρίζει τη διαδρομή επειδή είμαι Γιαννιώτης!!! Από το ζενίθ στο ναδίρ σε χρόνο dt!!!


Είμαι μέσα σε ταξί, με τον οδηγό μίας κάποιας ηλικίας. Το φανάρι είναι κόκκινο και επειδή εγώ ψιλό βιαζόμουν, όταν έγινε πράσινο του είπα
“-Πάμε!”

Ο τύπος θύμωσε και άρχισε να μου λέει ότι δε θέλει κουμουνιστές στο ΤΑΞΙ του και αν αρχίσω να του λέω πάλι τέτοιες αηδίες θα με πετάξει έξω, κλπ.

Νόμιζε ότι όταν έλεγα “Πάμε” εννοούσα το Π.Α.ΜΕ. (Πανελλήνιο Αγωνιστικό Μέτωπο) :lol: :lol:

υπάρχουν τέτοιοι τρόμπες???#-o

Προσεχε πως μιλας στον RUDOLF??? OK??:evil: :lightsabre: :lightsabre: :lightsabre: :lightsabre:

μια ωραια ατακα που χε πει ενας σωματωδης φιλος μου σε νταη ταξιτζη που χε ζητησει τρελο ποσο ηταν
…λοιπον φιλε για να μην αρχισουμε τα κουτουλιδια

Μου έχει τύχει και ταξιτζής που φορούσε μπλούζα Doomsword και άκουγε το Stairway To Heaven στο ταξί. Εκτος από τα δύο περιστατικά που ανέφερα παραπάνω πάντως, οι υπόλοιποι ταξιτζήδες που μου έτυχαν ήταν μιά χαρά.

Μια φορα γυρνουσαμε απο ξενυχτι και αρχισε να μας λεει ενας ταριφας (35αρης) οτι τα εχει με μια 55 αρα,η οποια φαινεται 10 χρονια μικροτερη και κανει πολυ καλο κρεβατι,ζαρτιερες,μαστιγια κτλ και οτι σημασια εχει να περναμε καλα και ολα τα κλασσικα λογακια που λεει ενας χαλλλαρος βαρβαταντρακλας.#-o :lol:

Και αλλη φορα γυρνουσα μονη σπιτι μου και πετυχαινω εναν “ποτη”.:stuck_out_tongue: Στην αρχη με ρωτουσε ποσο χρονων ειμαι,τι σπουδαζω και κανει την φοβερη ερωτηση “Για ποτακι ησουν?”, απανταω εγω “Για μπυρα.”.
Τι το ηθελα η κακομοιρα?Αρχισε να μου αναλυει ποτε η μπυρα ειναι πιο γευστικη,ολα τα “tips” που μπορει να κανει καποιος για να πιει την μπυρα του και το κρασι του πιο γευστικο και… ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΑ.
Στο τελος παντως εμαθα, οτι αν πιεις την μπυρα μετα απο ενα χρονο ειναι πολυ καλυτερη γιατι εχει “σφιξει”.LOL!:lol:

Σχεδόν ποτέ δε πιάνω συζήτηση με ταξιτζήδες, κι αν τυχον ανοίξουν συζήτηση, απαντώ μονολεκτικά έτσι ώστε να μη το συνεχίσουν.

Επιστροφή απο συναυλία, περνώντας έξω απο το Gagarin:

  • Πω, βρε παιδί μου τί γίνεται εδώ καθε βράδυ. Κάθε μέρα συναυλία κι όλοι ντυμμένοι στα μαύρα. Τί το ωραίο βρίσκουν? Πρέπει να το κλείσουν αυτό το μέρος, εμποδίζει την κυκλοφορία.
  • Χμ, ναι…:-s

Οταν γύριζα απο το VOX οπου είχα πάει να δω τον Βασιλάκη μαζι με τον Ξαδερφό μου μπήκαμε σ’ενα ταξί οπου ο πούστης έτρεχε σαν πούστης. Τί ALLOU και μαλακίες λέτε μετά!!!

Μια φορα γυρναγα απο μαρουσι με 3 φιλους μου και καθομουν μπροστα…Ο ταξιτζης αρχισε να μας μιλαει για μια ινδη η οποια μπηκε στο ταξι του και ελεγε οτι ηρθε επειδη εψαχνε δουλεια, και καυχιοταν οτι την καταλαβε οτι ηταν πουτανα. Μαλιστα ανοιξε λεει οτι οταν ανοιξε την τσαντα της μυριζε “καποτιλα” (:!: )…
Αργοτερα μας ειπε οτι την πηρε απο ενα ξενοδοχειο στην πευκη, απ οπου λεει εχει παρει πολλες πουτανες, και γι αυτο του κινησε την υποψια…Για να μας τα πει αυτα τον πηρε μιση ωρα :lol:

ο πατερς μου οπως ειπα ειναι ταριφαςκ μου εχει πει απειρες ιστοριες!
μια που δεν θα ξεχασω ποτε ειναι μια μερα που πηγε ενα δρομολογιο στην δραμα κ γυρνουσε βραδυ οδηγοντας στην εθνικη βλεπει ενα μαυρο πραγμα στη μεση του δρομου κοβει ταχυτητα σιγα σιγα κ μολις φτανει κοντα βλεπει εναν ανθρωπο καθιστο σε βαλιτσα!8O κατεβαινει κατω ο πατερς μου κ ο τυπας του λεει: "σε περιμενα ηξερα οτι θα περασεις!#-o κ αφου μενει αφωνος ο πατερας μου του λεει που πας ρε μεγαλε: μα εκει που πας εσυ του λεει Θεσσαλονικη! δευτερο σοκ!:lol: με τα πολλα ανεβαινει στο ταξι. ο τυπας ηταν μοναχος κ τον ειχαν σουταρει απο ενα μοναστιρι καπου εκει τουλαχιστον ετσι ειπε! το πιο αστειο ειναι οτι ακουγαν στο ραδιοφωνο εναν αγωνα μπασκετ κ ο πουστης μαντευαι παντα ποτε θα μπει το καλαθι κ ποτε θα ειναι εξω! σε μια φαση του λεει ο πατερς μου πες ρε σ κανα αριθμο του λοττο μηπως κ κερδισουμε!:lol:

Μe too, εκτος εχει πλακα και βλεπω οτι με παιρνει να τον δουλεψω…

Περιστατικα απο φιλο…

Ο ταριφας σε ολη τη διαρκεια της κουρσας του κλαιγεται τι χαλια που ειναι η ζωη του, ποσο αδικα του χει φερθει η μοιρα κτλ., πολλη μιζερια λεμε. Οποτε σε μια φαση, λεει ο ταριφας “Τα βλεπεις ρε φιλαρακι? Ειδες αδικια? Πες μου τωρα, το στουκαρω η οχι το κωλοταξι?”…

Αλλος ταριφας στριβει σε δρομο με νησιδα στη μεση αλλα μπαινει στο αντιθετο ρευμα!! Ο φιλος μου τα χει δει ολα! Ευτυχως δεν γινεται ατυχημα, αλλα οταν η ωρα φτανει για να κατεβει ο ταριφας του λεει “Φιλε, δεν ξερω αν το καταλαβες αλλα δεν ειναι το κανονικο μου επαγγελμα αυτο. Ασχολουμαι με αλλα πραγματα. Να παρε να ενημερωθεις…”. Και του δινει εφημεριδα Χριστοπιστια!!!

Ο τυπος τα ειδε ολα!!!:lol:
Γενικα και εγω σπανια θα πιασω κουβεντα με ταξιτζη συνηθως βαριεμαι και δεν εχω και ορεξη να ακουω οτι να 'ναι.

#-o #-o #-o Είναι δυνατόν να υπάρχουν τέτιοι ηλίθιοι???

Παλιά έπαιρνα πολύ συχνά ταξί και έχω ακόυσει πολλές βλακείες τις οποίες δυστυχώς δε θυμάμαι τώρα… Δυστυχώς απ’ όταν έβγαλα δίπλωμα δεν τις ακούω πια…

Όμως, πριν μιάμιση βδομάδα αναγκάστηκα να πάρω ταξί και ο θεός ο ταξιτζής άκουγε Black Sabbath-Children of the sea, μετά κάτι Lamb of god και κάτι Nevermore. Θεός!! :respect: Δεν ήθελα να κατέβω χεχε

Kαι εγώ είχα πετύχει τέτοιον και σε κάθε φανάρι που περιμέναμε χτυπίομασταν όλοι η παρέα και αυτός…:smiley: Για κάποιο λόγω τα τριγύρω αυτοκίνητα μας κοιτούσαν περίεργα:p

Εχεις δει αυτοκινητα που μπορουν και βλεπουν???:stuck_out_tongue:

Ήταν Transformers:p

Ααααααααααααα!!!
Νονιζα οτι ειδες τον ΚΙΤ και τον ΚΑR και χαρικα!!!:smiley: :stuck_out_tongue:

Άμα δεν κάνω λάθος αυτοί πρέπει να είναι ήρωες αυτοκίνητα από παλαιολιθικές σειρές αγνώστου εποχής που λόγω ηλικιας δεν πρόλαβα:p Λυπάμαι λοιπόν που σε απογοήτευσα:p

Οn Topic: Xθές ένας …ταρίφας(use your imagination:p ) με άφησε στη μέση του πουθενά επειδή είχε και άλλους επιβάτες και όταν του πα να μπω δεν μου πε τίποτα ότι θα πήγαινε πάνω στην Πεντέλη και του είπα ότι θέλω να κατέβω στην Πεντέλης στο ύψος των Mac.
Aποτέλεσμα να περπατάω 30 λεπτά στις 12 30ώρα το βράδυ με αποτέλεσμα να φάω και δύο φορές τα μούτρα μου λόγω έλλειψης φωτισμού:(

Απο τον ιπποτη της ασφαλτου…με τον David Haselhof