Παραγωγές

Angel Of Retribution, Painkiller, The Dark Ride, Cowboys From Hell, Back In Black, , With Oden On Our Side, Enemy Of God, Octavarium, Nighttime Birds, Come Clarity, Blood Mountain, Countdown To Extinction, Enemies Of Reality, Operation Mindcrime.

black album με διαφορα η τελεια παραγωγη. αν και στο poll αντι για το dark side επρεπε να βαλεις το the wall (πολυ καλυτερη παραγωγη κατα το αυτι μου:p ).

Alex Perialas (Testament, Overkill κλπ κλπ) και Flemming Rasmussen (Ride, Master, And Justice κλπ κλπ) οι πλέον αγαπημένοι μου.

Rick Rubin επίσης και φυσικά Peter Collins !!!

εισαι εμο

:stuck_out_tongue:

Από τα παραπάνω δεν μπορώ να διαλέξω ανάμεσα σε Dark Side Of The Moon και Heaven And Hell. Eπίσης τα σπάει ηπαραγωγή του Cannibal Corpse - Tomb Of The Mutilated. Κάποιοι καλοί παραγωγοί κατά τη γνώμη μου : Μartin Birch, Scott Burns, Andy Sneap.

Η παραγωγή του Black Album έχει μείνει στην ιστορία.
Από τις καινούργιες μου άρεσε πάρα πολύ το Enemy Of God (Kreator).Απίστευτος ήχος , τρομερή δύναμη και το Monotheist (Celtic Frost).

Lateralus. Τελειότητα

Ψηφισα Dark Side Of The Moon γιατι ηταν κατι απιστευτο για την εποχη του. Αλλα και των Def Leppard εχει σουπερ παραγωγη. Εκανε το metal να ακουγεται mainstream :stuck_out_tongue:

Edit: Εχει δικιο ο Μανος απο πανω, και στο Lateralus ειναι απο αλλο πλανητη η παραγωγη, οπως και το OK Computer των Radiohead. Aπλα αποφασισα να περιοριστω στην αρχικη λιστα

αλλο, ποιο? Exile on Main Str, - The Rolling Stones.

Βασικα δεν εχω να πω πολλα γι’αυτο το αλμπουμ, απλα ο ορισμος του Ροκ εν Ρολλ.
Βασικα στον Μικ δεν αρεσει λογω παραγωγης και μιξ επειδη ο θεος Μιλερ ειχε σοβαρο προβλημα με ναρκωτικα, ομως αυτο το χυμα που εχει ταιριαζει απολυτα στις συνθεσεις.

Πχ στο τελος του Rocks Off η φωνη εινια πιο χαμηλα απο μουσικη και ακουγετε ο Τζαγκερ να ουρλιαζει i only gets my rocks off while i’m dreaming :yahoo:και απλα ειναι μαγεια, ταιριαζει απολυτα… θειλα

Darkthrone - A Blaze In The Northern Sky

Η πιο κατάλληλη παραγωγή στον εν λόγω δίσκο! :metal:

‘‘Black album’’. Δε θα υπάρξει τέτοιος ήχος ξανά… Αν και γενικώς οι επιλογές του poll είναι όλες πολύ ποιοτικές.

Πολλές καλές παραγωγές υπήρχαν και υπάρχουν ! Έγω πάντως ψήφισα Black Album, διότι είναι παραγωγάρα, ειναι απο το 90 και κάτι σημαντικό ειναι αναλογική σε ταινίες. Γενικά πιστεύω οι Αμερικάνοι μάζι με τους ¶γγλους, βγάζαν πάντα τις καλύτερες παραγωγές. :slight_smile:

Τα τελευταία χρόνια οι Γερμανοι και οι Σκανδιναβοί επίσης κάνουν καλές παραγωγες, άτομα όπως Andy Sneap, Siggy Beem, Fredrik Nordstrom και άλλοι πολλόι. 8)

Το δυστύχημα είναι οτι με την ψηφιακή τεχνολογια, να έχει περάσει το κατώφλι μας, ο καθένας νομίζει οτι κάνει καλη παραγωγη, με ένα προυπολογισμο των 1000 ευρώ, αλλά δεν είναι έτσι. Το να έχεις βγάλει καλά τύμπανα, η καλές κιθάρες, αυτο δεν κάνει μια παραγωγη καλή. :roll:

Θα μπορουσα να πώ και άλλα, αλλά θα είμαι off-topic, αλλά Black Album δαγκωτό !!

Απορώ πως το ξέχασα.
Steven Wilson - Opeth & Fredrik Nordstrom φυσικά!
Blackwater Park , Deliverance , Damnation και γαμώ τις παραγωγές!

Χαλαρά το black album. Όμως λείπει από την λίστα το doctor feelgood από motley το οποίο είναι του ιδίου παραγωγού (bob rock) και έχει εξίσου καλή παραγωγή με το black

Ισως το πιο heavy album των Motley όντως…

Ίσως και το καλύτερό τους…:-k

Λατεράλους, είναι αψεγάδιαστη.
Ακολουθούν μπλακ άλμπουν και νταρκ σάιντ οφ δε μουν.

Metallica , Black album

Operation Mindcrime - Queensryche