Παραγωγές

Το black album έχει καταπλικτικη παραγωγη…ακομα και τωρα ακουγετε τοσο όμορφα…

Ένας λόγος που κάποια αλμπου θα ακούγονται εις τον αιώνα των αιωνων είναι η παραγωγή τους που τα κάνει διαχρονικά. Τέτοιο είναι το Black, το Rage for Order, το Hysteria, το OK computer και τόσα άλλα. Ψηφισα το Rage for Order…

τεραστιο ερωτημα!!! εχετε πετυχει ολα τα αγαπημενα μ αλμπουμ… αλλα λογω ιδιαιτερης αγαπης προς metallica ψηφιζω black album

Countdown to extinction-Megadeth

απο megadeth προτειμω το cryptic writings

Εμένα πάλι δν μου αρέσουν οι ‘‘καλογυαλισμένες’’ παραγωγές.Μου αρέσει πχ πολύ αυτή του Thy Mighty Contract ή του Hammerhart.Δν ξέρω μου βγάζουν πιο πολύ συναίσθημα.Α και έχω το κόλλημα η μπότα να ακούγεται πολύ μπάσα και βαριά χωρίς εκείνο τον εκνευριστικό κρουστό ήχο στη δίκαση.Ακριβώς όπως είναι δηλαδή στα παραπάνω δυο άλμπουμ.Βέβαια αυτό δεν ξέρω αν είναι θέμα παραγωγής ή ρύθμισης του ντραμσετ.

πολυ καλες οι επιλογες στο πολ,ολοι οι δισκοι ενας κ ενας με τρομερες παραγωγες:)

  ψηφισα h and h γιατι με αυτο το δισκο ο martin birch ανανεωσε των ηχο των sabbath,και το αποτελεσμα ειναι μια εκπληκτικη παραγωγη που σε κανει να ακους αυτο το δισκο τοσο κρυσταλινο και μεστο σαν να ηχογραφηθηκε προσφατα.

οι υπολοιποι του πολλ επισης σπερνουν,ιδιαιτερα painkiller,black album και hysteria εθεσαν νεα στανταρ

θεωρω επισης πολυ καλες παραγωγες τα machine head -deep purple(martin birch again!)
whitesnake-1987

και αθλιες τα born again-black sabbath
sin after sin-judas priest(κιτρινη στον glover εδω:p )
dream evil-dio
κλασσικα παραδειγματα πως μια κακη παραγωγη μπορει να καταστρεψει εναν πολυ καλο δισκο:(

Rage For Order γιατί ήταν 100(τουλάχιστον) χρόνια μπροστά και στην παραγωγή.

metallica- Black album
AC/DC-Back in Black…Το χει το χρωμα!!!

Megadeth-Countdown To Extinction (original version)

οταν βλεπω painkiller ψηφιζω χωρις να βλεπω θεμα.γιατρε μου ειμαι αρρωστος?

Χαλαρα black album.Ενας απο τους λογους που το κανουν τον αγαπημενο μου δισκο ολων των εποχων ειναι η παραγωγη που απλα ειναι τζαμι(bob rock γαρ).Αλλος ενας παραγωγος που αξιζει ν’αναφερθει εδω ειναι ο ross robinson,η δουλεια του στον ομωνυμο δισκο των korn ειναι αξεπεραστη.

Η παραγωγή στο black album όντως είναι υποδειγματική και έχει αφήσει ιστορία…

Xμ… Τα use your illusion γιατί δεν τα βάλατε??

Κακά τα ψέματα, θέματα με τόσο γενικό περιεχόμενο και poll, όπως “καλύτερες παραγωγές” ή “αγαπημένη μπαλάντα” είναι ανεξάντλητα, είναι πολλές ακόμα οι επιλογές που θα μπορούσαν να μπουν…

Ψήφισα μπλακ, και προσθέτω το Draconian Times

Στο Painkiller η ψηφος μου…

Αντε το black album αλλά να σας πω ότι απ’ τους καλύτερους ήχους έχουν οι dire straits σε όλους τους δίσκους τους αν και δεν τρελένομαι γι αυτούς. Ιστορικά το αναφέρω…

black sabbath κ pink floyd:!:

BLOOD SUGAR SEX MAGIK!!! φοβερο αλμπουμ κ φοβερη η παραγωγη του Rick Rubin!!!