Το πιο κουραστικό-βαρετό τραγουδι

Nirvana ολα!Καλα οχι ολα αλλα τα περισοτερα!
Oasis αρκετα…
To Tonight…

Και αλλα που δεν μου ρχονται τωρα!

καθώς και το χιλιο επαναλαμβανόμενο riff στο τέλος του Gypsy Queen. To παρακάνανε μου φαίνεται.

Α! και το the angel and the gambler.

8O :frowning: Τι έχουν οι Nirvana;

Τα μαυρα τους τα χαλια ειχαν…
Αλλα αυτα ειναι γουστα εμενα ποτε δεν μαρεσαν…(Παλι καλα!):smiley:

Κι εσύ τους κράζεις επειδή αρέσουν σε μερικές τρέντυσες το smells like teen spirit και ο cobain; :stuck_out_tongue:

Oxi τους κραζω επειδη δεν μου αρεσουνε!

οι τρεντυσες ομως δν σε χαλαγαν ε??:stuck_out_tongue:

on topic: Opeth, Steve Vai, My Dying Bride, Def Leppard, Motley Crue, Slipknot, Guns ‘N’ Roses, Pearl Jam, Bob Dylan, 69 Eyes, Cradle Of Filth, Marylin Manson, μπορει να θυμηθω κι’αλλα…

:-s :-s :-s :?

Τραγουδια λεει, τελικα ολοι συγκροτηματα ειπαμε…:stuck_out_tongue:

αμα ειναι να κατσω να γραψω ολα τα τραγουδια απ’αυτα τα συγκροτηματα…

Ολα τα τραγουδια του Malmsteen.Βαριεμαι να κατσω να τα γραψω.Ο πιο ανεμπνευστος κιθαριστας.Εχει κατακλεψει τους κλασσικους.

Ελα ρε συ!!!δν μπορεις να τους πεις βαρετους απλα ολα τους τα τραγουδια ειναι ιδια κ σαν συγκροτημα δν εξελισονται…αλλα τα περισσοτερα τραγουδια τους ειναι ωραια κ εχουν κ ωραιους στιχους

κοιτα…χωρις να θελω να τους θιξω σαν συγκροτημαα αλλα βγαλανε την κοματαρα smells like teen spirit κ μετα τα περισσοτερα τους τραγουδια ηταν σ’αυτο το στυλ!!ειδικα το rape me αν το ακουσεις για πρωτη φορα την εισαγωγη θα την μπερδεψεις μ’αυτη του smells like teen spirit …

[CENTER]Ρε παιδια για τραγουδια ειναι το θεμα!!! μη μου το χαλατε!!!ειναι το πρωτο μου post!!! [/CENTER]:offtopic:

Celtic Frost - Synagoga Satanae

Aν και είμαι οπαδός τους, δεν τους παλεύω με τπτ σε αυτό το τραγούδι…

Τι μη στο χαλάμε ντε; Αφού κι εσύ κάνεις συζήτηση για μπάντες :stuck_out_tongue:

Υπάρχουν κομμάτια πριν το nevermind αλλά ναι υπάρχουν τραγούδια και μετά το nevermind. Τα μόνια που μοιάζουν με το εν λόγω κομμάτι ναι είναι το rape me και λίγο το in bloom. Μουσικά πάντα γιατί η θεματολογία είναι άλλη. Οι Nirvana δεν είναι μόνο το smells… πολλοί πέφτουν σε αυτή την πάγιδα. Τεσπά.

Όπως οι Nirvana δλδ, σωστά; και στους Nightwish- μόνος/η σου το λες- είναι ίδια όλα τους τα τραγούδια και δεν εξελίσσονται. Χειρότερα δλδ γιατί οι Nirvana έχουν 1 και οι Nightwish όλα. Δε το λέω εγώ, εσύ το λες :stuck_out_tongue: Ενηγουέη.

Το Master of puppets είναι τρομερά βαρετό,παρόλο που αναγνωρίζω ότι τα έχει όλα σε σωστή ποσότητα και ποιότητα,δεν μπορώ ποτέ να το ακούσω ολόκληρο.:-s

Τελικά έχει πλάκα αυτό το τόπικ, με όσα γράφονται… :lol:

Να πω και για μένα πάντως, δε μου έρχεται κάποιο συγκεκριμένο τραγούδι (σόρρυ). Με κουράζουν όμως εκείνα με τα ατελείωτα σόλο των 10 λεπτών, τύπου Malmsteen.

Μια φορα κατεβασα το lateralus των Tool. Μετα απο 4-5 τραγουδια το αλλαξα γιατι τα βλεφαρα μου αρχισαν να βαραινουν.
Επισης το ιδιο συνεβη και με Thin Lizzy.
Οταν σκεφτω μεμονωμενα τραγουδια θα επανελθω.

ε ναι συμφωνω οτι το ιδιο ειναι κ οι Nightwish αλλα μ αρεσουν περισσοτερο απο τους Nirvana!!!:stuck_out_tongue: :roll:

Μωρέ το κατάλαβα, no worries, αλλά ξαναδιάβασε αυτά που έγραψα, με κούφανε η απάντηση σου :S