Καλοκαιρι κ μουσικη!

τι γουσταρετε να ακουτε το καλοκαιρακι πιο πολυ?
εχετε καποιος δισκους που το καλοκαιρι τους ακουτε πιο πολυ?

εγω το καλοκαιρι γουσταρω πολυ να ακουω south , jj cale, bob dylan, k χιππιδιες:hippy: (πιο πολυ απο τον χειμωνα ε!:stuck_out_tongue: )

κ ενοιτε με τπτ ρεγκε!

Το καλοκαίρι προτιμάω να ακούω ροκ, κυρίως D.P., Led Zeppelin και τέτοια. Σίγουρα περισσότερο από ότι το χειμώνα που ακούω metal κυρίως. Κάτι συγκεκριμένο δεν έχω ξεχωρίσει πάντως, ως summer soundtrack. :slight_smile:

Κατά βαση τα ίδια πού ακούω και τις άλλες εποχές. Απλώς αν πάω για κανένα μπανάκι θα βάλω να ακούσω hard rock η aor στο αμάξι. Δεν λέει μεσα στη ζέστη να ακούς speed/thrash :smiley:

ε καλά αν δε άκουγες ντύλαν και ρέγκε τι σόι γιός μου θα ήσουνα?:smiley: :smiley:

να προσθέσω μόνο και ολιγόν μπαέζ με λίγη μπόνι ρέητ?

Scorpions - Holiday! :yahoo: :respect: :stereo:

:stuck_out_tongue:

Dodheimsgard. :stuck_out_tongue:

Τα ιδια που ακουω και το χειμωνα, δεν αλλαζει κατι. Βεβαια ακουω περισσοτερο οσους δισκους δεν προλαβαινα να ακουσω το χειμωνα.

Ska - p, Dire Straits, Marley, Ξύλινα Σπαθιά και φυσικά Sublime!!!

Τα καλοκαίρια ακούω μουσική κατά το πλείστον στο αυτοκίνητο, άρα ξεθάβω όλες μου τις κασέτες! :wink:

πανω κατω ο, τι ακουω και τον υπολοιπο χρονο αλλα το καλοκαιρι παντα εχω μια ταση προς Rage Against The Machine…

Ετσιιιιιιιιιιιιι!!!:smiley:

καλοκαιρι …τα ιδια με το χειμωνα :stuck_out_tongue:
στην παραλια ομως μαρεσει να ακουω regge, και οταν τη βαρεθω zeppelin, red hot chili peppers, james…

Αν και δεν πολυ προσεχω τι βαζω… Θα ελεγα ομως οτι το καλοκαιρι ειναι πιο ροκ, σε αντιθεση με τον χειμωνα που μεταλοφερνει…

Papa Roach,Saliva.Disturbed,3 doors down,Linkin Park και άλλα πολλά…

Megadeth(πάντα),Peppers,Santana,Korn,Rage Against The Machine,Disturbed,Trivium,Bob Marley,Papa Roach και γενικά και πιό ελαφρολαϊκό rock:wink:

Audioslave , Soundgarden, Lynyrd Skynyrd, Pink Cream 69 ειναι μπαντες για καλοκαιρι. Γενικα καλοκαιρι θελει χαλαρη φαση.

και Die Toten Hosen ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε!

Monster Magnet
LCD Soundystem
System Of A Down
Fear Factory
Nine Inch Nails
Hellacopters
The Answer

\m/

Το καλοκαιρι ακουω γενικα και ο,τι ακουω τον χειμωνα, αλλα ξεφευγω λιγο ακουγοντας και “χιτακια”. Φετος ας πουμε εχω ξεχωρισει μερικα που τα λιωνω, οπωs what i’ve done - linkin park κα…
Περσι γουσταρα πολυ “Εχω πονεσει γι’αυτη” του κιαμου :stuck_out_tongue:

Πολλά και διάφορα. Death(είδος) για τα ποτά, όπως και ρεμπέτικο, ιρλανδικά, Βοb Marley, Deep Purple, Thin Lizzy, Lynyrd Skynyrd, Creedence Clearwater Revival, John Lee Hooker και πολλά πολλά άλλα και ίσως κάπως ετερόκλητα μεταξύ τους.

Το κόλλημα μου με τους Hanoi Rocks δεν γνωρίζει εποχές,αλλά το “Βαck To Mystery City” είναι ένα album
που μου αρέσει να ακούω ιδιαίτερα το καλοκαίρι-ίσως επειδή έχει τραγούδια με τίτλους όπως "Μαlibu Beach
Nightmare και “Ice Cream Summer”…