Αγαπημένο παραμύθι

ε ποιο αλλο θα μπορουσε να μου αρεσει…
cinderella βεβαια…(αν και δεν πολυθυμαμαι την υποθεση…)

Ναι παιζει, αλλα και η Μικρη Γοργονα και η Πενταμορφη και το Τερας δεν ειναι στα παραμυθια-βιβλιαρακια.
Τουλαχιστον εγω τα ειδα σε βιντεοκασετες και μετα τα διαβασα σε βιβλια.

Μηπως κανεις απο εσας θυμαται ενα παραμυθι με ενα σπιτι φτιαγμενο απο ζαχαρωτα και γλυκα?
Ειναι ενα παναρχαιο παραμυθι που η μαμακα μου το ειχε διαβασει μια φορα,αντε να το ειχα δει και αλλη μια στο Junior lol και δεν θυμαμαι τιποτα αλλο.Ουτε ιστορια,ουτε πως το λενε… μονο ενα σπιτι με γλυκα που δεν επρεπε να το φας και τετοια.:-s #-o

Ο Χανς και η Γκρετα… ετσι νομιζω λεγεται…που χαθηκαν στο δασος και βρεθηκαν στο σοκολατενιο σπιτι μιας γριας μαγισσας…κλπ

νταξει το παραμυθι καλο ειναι, αλλα το σοκολατενιο σπιτι ειναι το καλυτερο :smiley:

Οντως…μιαμ…μιαμ=P~ =P~ =P~ =P~ :smiley:

Το ασχημόπαπο και το κοριτσάκι με τα σπίρτα :frowning:

Χανσεν και Γκρετελ λεγεται το παραμυθι και το σπιτι δεν ειναι μονο σοκολοτα ειναι γενικα απο γλυκα.

sign-:oops: Σορυ…:frowning:

και μετά ευτυχώς αφήσαν αυτές τις μαλακίες και φτιάξανε ένα από τα καλύτερα NDH γκρουπ:

[CENTER][/CENTER]

:lol: :lol:

Μπραβο,σωστος.Θυμαμαι ακομα πως παει η μουσικη! :smiley:

ναι που ήταν το κουτάκι κάτω από το κρεβάτι και το άνοιγε κάθε βράδυ ένα κοριτσάκι ονόματι παρασκευούλα.

Aυτη η αταλαντη χαζοβιολα με τα ματογυαλια ταιραστιων διαστασεων ηταν το μονο που με ενοχλουσε σε αυτη τη σειρα. :lol:

πω πω μιλάμε. Εφιάλτης. Ευτυχώς μετά έβγαινε ο θεός ο ΡΟΥΧΛΑΣ και ισιώναμε!

Καλα τι ειπες τωρα ρε, ΕΠΟΣ λεμε!! Γι’αυτο και μονο THE BEAUTY AND THE BEAST!!!:metal:

Eξαλλου μου φερνει και πολλες ευχαριστες αναμνησεις αφου μου το αφιερωναν ολες οι κατα καιρους κοπελες μου! Γιατι αραγε?:-k :lol: :lol:

Ολα, ολα, ολα τα παραπανω!!! Αλλα ψιφισα το ασχημοπαπο… Χι,χι,χι…

Το έχω δει και τα σπάει, όπως και σχεδόν όλες οι Disney ταινίες.

Kαύκασος ?? Από εκεί είναι ο παππούς μου, αλλά είναι Πόντιος. Και μάλιστα έχει ένα κάρο τέτοιες κούκλες για διακοσμητικά.

Πάντως εγώ ψήφισα την επιλογή “Δεν έβαλες το αγαπημένο μου παραμύθι”, καθώς οι μελετητές του Τολκιν τον αντιμετωπίζουν σαν παραμυθά και έτσι η επιλογή που μου ταιριάζει είναι το “Χόμπιτ” Ιστορίες", το έργο του που φέρνει πιό πολύ σε παραμύθι.

[FONT=“Comic Sans MS”]Η αλεπού,το κοράκι και το τυρί :slight_smile:
Δεν είναι στις επιλογές…:stuck_out_tongue:

Το είχα σε βιβλίο και κασέτα… ξέρετε από αυτές με τους ηθοποιούς που διηγούνται το παραμύθι…:lol:
Πρέπει να ήταν η πρώτη κασέτα που έλιωσα…μαζί με μία που είχε Beatles.#-o …γιατί ήμουν πολύ μικρή και δε άφηναν να ακουμπήσω το πικάπ :oops: :stuck_out_tongue:

Eγώ φταίω για τη γρατζουνιά στο I wiil survive της Gloria Gaynor…:oops: [/FONT]

H Βιβλος…

εικονογραφημένη για παιδιά…? :stuck_out_tongue:

Γενικοτερα. Ηταν το αγαπημενο παραμυθι μου, την εχω διαβασει καμια 10αρια φορες…