ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ...

Λοιπον… για πειτε…κατα την γνωμη μου η καλυτερη ηταν ο ‘‘Βασιλιας των λιονταριων’’ με τους απιθανους
Μουφασα, Τιμον, Συμπα, Ναλα, Ραφικι, Ζαζου, Σκαρ και ολους τους αλλους…απιστευτους ηρωες…
Ακολουθει ο ‘‘Σπιριτ, το αγριο αλογο’’ πολυ καλη και αυτη…

… Τα ίδια δε λέγαμε και στο προηγούμενο thread? Τέσπα, The Beauty And The Beast 8)

Για να σκεφτώ… Οι Απίθανοι, τα Shrek 1 & 2, το Spirited Away (και όλες οι ταινίες του Miyazaki), το Ρότζερ Ράμπιτ (αν και δεν είναι 100% κινούμενα σχέδια), αλλά και το μοναδικό Waking Life… Πειραματικό animation, απίστευτοι διάλογοι, και σενάριο που ταλαντεύεται ανάμεσα στο όνειρο και την πραγματικότητα… βασικά δεν έχω ξαναδεί κάτι ανάλογο.

Ελπίζω στο τοπ των ταινιών αυτών να συμπεριλάβω σε λίγες μέρες την επερχόμενη ταινία Simpsons! :wink:

Aν και δεν έχω δει πολλές πιστεύω ότι τα Shrek είναι από τις καλύτερες!

Ιce Age ρε.

Δε θυμάμαι, μάλλον The Lion King.

Ετσι!!!:smiley:

Και τα 2 ε; :wink:

Shrek…

Lion King

Θα μπορούσα να πώ άπειρες,και βασικά αυτό το θέμα ήθελα να το αρχίσω ΕΓΩ,αλλά τεσπα:( :-s .Ψηφίζω το 1 και μοναδικό Nausicca of the wind vally,μαζί με το Shrek 2,που μου άρεσε πιο πολύ απ το πρώτο.Αλλά εντάξει η λίστα είναι ατελίωτη.Αύριο θα σας πώ την τελική γνώμη,που θα το 'χω σκεφτεί καλύτερα.

[SIZE=“3”]LION KING!!![/SIZE] Μακριά από τ’άλλα! Ακόμα δακρύζω στη σκηνή που ο Σίμπα σκουντάει τον Μουφάσα και του λέει “Σήκω, έχουμε δρόμο” και μετά που έρχεται ο Σκαρ και του λέει “Εσύ τον σκότωσες” κτλ. Να μην αναφέρω πόσο ΘΕΙΚΟΙ είναι ο Τιμόν και ο Πούμπα… οι ατάκες τους, οι χαρακτήρες τους, η φιλοσοφία τους. Πώπω κόβομαι!
Μ’άρεσαν επίσης πολύ το Shrek(τα χορευτικά και οι ατάκες από άλλες ταινίες απίστευτα έξυπνες!) και η Εποχή των παγετώνων(“ε,άρχοντα της φλόγας καίγεται η ουρά σου”, “μήπως είδατε ένα μπόσουμ 3 μέτρα ψηλό;”)
Χμμμ… και Μουλάν(“γκαμήλα μωρό μου… μας πετάς κάπου;”) και Ηρακλής (“κακόοοοο ε ντάξει μέσα στα πλαίσια του κακού”)
:smiley: :smiley:

Οκ στην σκηνη που λες, βουρκωνω…:frowning:
Οσο για τους Τιμον και Πουμπα ελπιζω να εχεις δει την ταινια τους ε; Τα σπανε…Ειδικα οι φαση με το κροκοδειλακι που νομιζε οτι ο Πουμπα ειναι η μανα του.:lol:

Εννοείται την έχω δει!! Ανατροπή όλα μιλάμε! Πολύ τέλειο! Επίσης έβλεπα και την σειρά παρακαλώ… ξύπναγα 9 παρά τα Σαββατοκύριακα και περίμενα να το δω! Φοβερό ε… Έχεις δει το “κλιπ” που έχουν και τραγουδάνε (ο Τιμόν δλδ) το “Stand by me”;

So Pumba Pumba staaaaand by meee…:lol:
Την σειρα δεν την πολυθυμαμαι αλλα την ταινια την εχω λυωσει.:smiley: Μολις προχτες την εβλεπα ξανα.:smiley:

Hakuna Matata Τι υπεροχη φραση!!!:stuck_out_tongue:

Μικρη Γοργονα!Η Αριελ,ο Φουσκας,ο Σεμπαστιαν, το πιπινι της Αριελ ο Ερικ:p και το κακο χταποδι Ουρσουλα!Yo.
Mετα πανε οι Αριστογατες που τις ειχα λιωσει μιλαμε!:roll:

η καλυτερη ταινια κινουμενων σχεδιων ολων των εποχων ειναι το Lion King.
Ακολουθεί το Spirited Away, το Κινούμενο Κάστρο και το Toy Story. :smiley:

Σε προλαβααααα!!!:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :har: :bleh: :smiley:

Τον καημένο τον Pumba… όλα τα χε πάθει!

Hakuna Matata…και ξεχνάς τη δράσηηηηηηηηηηηη
τις έννοιες διώξτε κι ό,τι θέλει ας βγειιιιιιιιιιιι
γίνεται μικροιίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
φιλόσοφοιιιιιιιιιιιιιιιι
HAKUNA MATATA!!!:smiley:

Έχει φιλοσοφία πλάκα πλάκα… :wink: