ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ...

spirited away και Κινούμενο κάστρο γαμάνε!

Lion King χαλαρά και μετά toy story

Ειχα ξετρελαθει με το Toy Story 2.Μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο το πρωτο… :roll:

Χμμμμμ,σιγά,εγώ έφτασα τα 33 thread πρίν από εσένα(χαχαχα:lol::stuck_out_tongue: )

:frowning: :frowning: :frowning: :bleh: :bleh:

:-k :frowning: :expressionless: :slight_smile: :smiley: :yahoo:

δεν ξέρω τι με έπιασε:lol:

O βασιλιάς των λιονταριών, η πεντάμορφη και το τέρας, οι Αριστόγατες, Toy Story, Shrek.

“O Βασιλιάς των λιονταριών”. Το καλύτερο animation όλων των εποχών. Η σκηνή του φόνου του Μουφάζα είναι απίστευτη ενώ ανατριχιάζω πάντα στην σκηνή που το φάντασμα του παρουσιάζεται στον Σίμπα και του λέει: “Θυμίσου ποιός είσαι”… :bow:

=D> =D> =D> =D> =D> =D>

το AKIRA ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!
πες animation οχι ταινια κινουμενων σχεδιων ακουγεται πιο σοβαρο :stuck_out_tongue:

That;s the man!!!Καλως ήρθες:D

πω πω θα κλαψω τωρα…τι να πρωτοπω?toy story που το βλεπα καθημερινα οταν ημουν 6-10 ετων?να πω lion king?να πω fantasia που ειναι ενα ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ?δεν ξερω δεν ξερω…δεν θελω να αδικησω παιδικους ερωτες

και γω φιλε …ειναι απιστευτη σκηνη,πω πω το σκεφτομαι και ανατριχιασα με την σκεψη και μονο

grave of the fireflies και nausicaa of the valley of the wind

Έτσι,πέστα!

Μιλάμε για ταινιάρα,όχι αστεία

Μια προταση κι απο μενα:“Το τριο της Μπελβιλ”.Ενα απο τα πιο μαγευτικα κινουμενα σχεδια που εχω δει.
Σουρεαλιστικο και μελαγχολικο με μια δωση ειρωνιας και ενα ιδιοτροπο-εγκεφαλικο χιουμορ,αμεσο και καθηλωτικο χωρις διαλογους,μ ενα σκιτσο που σε κραταει καθηλωμενο μεχρι και την τελευταια στιγμη.
Απλα δειτο το σκιτσο.

Μαν, πόσταρες ΤΑΙΝΙΑΡΑ! Μου το είχε γράψει φίλος μου πριν απο κανά 2-3 μήνες και είχα μείνει άφωνος! Τρομερή ρήση της μουσικής (ειδικά με τις τραγουδίστριες τα σπάει η φάση), τρομερό σκίτσο, απίστευτη εξέλιξη, ο σκύλος θεός, κτλ. Κορυφαία επιλογή:)
Iblard jikan
Να προτείνω και εγώ ένα OVA

Κανένα φανερό σενάριο, καθόλου άνθρωποι, 30 λεπτά και κάτι όμως ίσως με τα κορυφαία σκηνικά που έχω δεί σε animation. Τρομερή δουλειά στον ήχο, Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο σχέδιο, σχεδόν τέλειο, και έχετε μια ταινία που για να τη κατανοήσει κάποιος πρέπει έχει καλή οθόνη και ανάλυση και να την δεί μόνος στο σκοτάδι, αλλιώς χάνει το 90% της μαγείας της ταινίας.

Πυραμιδα αν δε το ξερεις υπαρχει κοσμος ΚΑΙ περα απο την Ανατολη ε :stuck_out_tongue:

Το ξέρω. Κάτσε να μου γράψει ένας φίλος μου κάτι animation της δεκαετίας του 60 αο τη Ρωσία και θα το μάθετε και εσείς :stuck_out_tongue:

τι ξεθαψα τωρα…τεσπα…

παιζει χωρις αντιπαλο…μαλλον κ η αγαπημενη μου ταινια γενικα εβερ…:bow2: :bow2:
οπως κ ολα σχεδον τα του Ghibli…