ΕΚΔΙΚΗΣΗ

ΠΙΣΤΕΥΤΕ ΟΤΙ Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΠΟΥ ΤΡΩΓΕΤΕ ΚΡΥΟ? Η΄ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΗΝ ΤΙΜΩΡΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ?

Xε χε χε , με επιασες πανω στην ωρα …

Η εκδικηση σαν λεξη και σαν εννοια ειναι κατι κακο …
Πιστευω στο δευτερο σκέλος , ο καθενας βρισκει την τιμωρια που του αρμοζει , οχι απο καποιον αλλο , αλλα απο αυτα που του φερνει η ιδια η ζωη στο δρομο του , ειτε ειναι ατομα ειτε συμβαντα .

Εξου και η λαικη ρηση , οτι και κανεις θα το βρεις μπροστα σου , ειτε καλο ειτε κακο .

krya… an k pote den exw ekdikh8ei gia kati sobaro, oses fores exei symbei to otidhpote to opoio me “ponaei”, koitaw amesws na diwksw to baros tou “8a prepe edw na eixa epembei” apo to kefali mou

OMG PAYBACK!!111!

Την εκδίκηση μπορεί να την παίρνουμε και υποσυνείδητα,φυσικά,χωρίς να το καταλαβαίνουμε,δεν είναι ανάγκη να πούμε στον εαυτό μας "τώρα θα πάρω εκδίκηση γι’αυτό που μου’κανε!"και να βάλουμε μπροστά πολύπλοκο σαπουνο-οπερικό σχέδιο.Μάλιστα,πιστεύω πως πολλές φορές είναι φυσική αντίδραση,και είναι δύσκολο να συνειδητοποιηθούμε και να της αντισταθούμε.Το “εγώ”,είναι μεγάλη υπόθεση,σωστά?

Η Παλαιά διαθήκη λέει “Όφθαλμός αντί οφθαλμού”
Η Καινή διαθήκη λέει “…και την δεξιά παρειά”

το πολύ πολύ σπάσ΄’του την μούρη. χα χα χα χα. αστειέυομαι. παντα κάποιος άλλος κάνει άθελα του κάτι ασχημο σε αυτόν που σε πείραξε. ετσι αυτός θα την πληρώσει από κάποια άλλη, κάποια στιγμή αν όχι πολύ σύντομα.

Η εκδίκηση… της γυφτιάς :stuck_out_tongue:

Το είχε πει ο Φυντανίδης, όταν Κουστουρίτσα και Αγγελόπουλος μεσουρανούσαν…
Άσχετα αν στη συγκεκριμένη γυφτιά αρέσει ο ήλιος που καίει…

Το είχε πει ο Φυντανίδης, όταν Κουστουρίτσα και Αγελόπουλος μεσουρανούσαν…
Άσχετα αν στη συγκεκριμένη γυφτιά αρέσει ο ήλιος που καίει…[/quote]

Μπορεις καποια στιγμη επιτελους να αρχισεις να λες την αποψη σου και να σταματησεις να λες βλακειες ? Αντε γιατι ακομα δεν σε εχς εκδικηθει που εκανες κομμα με την αλλη … για να μου την λετε …

             Το Νου Σου λοιπον .........

To nou souuuu odhgeeee…lalalallalalala…

Ελληνικά please

Θάνος Καλλίρης… Ένας απο τους αγαπημένους του Angel in Black, μαζί με τον Βαλάντη

Η εκδίκηση δεν τρωγεται ποτέ κρύα. Για ορντέβρ να προτιμάτε άλλα πιάτα…(κανα μύδια σαγανάκι, τίποτις τυροπιτάκια, πιάσε 2-3 λουκάνικα, φέρε και τίποτα φλογέρες με τυρί…).

Την εκδίκηση δεν την τρώμε ούτε και ως κύριο πιάτο. Προτιμάμε κοτόπουλο με μανιτάρια που συνοδεύεται με ρύζι, κότσι χοιρινό με πατάτες τηγανητές, τορτελίνια α λα κρεμ και στις πολλές φτώχιες μακ μενού.

Την εκδίκηση αδέρφια την τρώμε μετά το γλυκό (σουφλέ σοκολάτας, κανταϊφι, εκμεκ παγωτό, ζελεδάκι του νοσοκομείου για τη δίαιτα) και πριν τον καφέ.

Ο καφές απαραιτήτως να είναι πικρός για να μη μας χαλάσει τη γεύση.

(Συμβουλή: Μην εκδικείστε. Να το αποφεύγετε γιατί ο λογαριασμός στο τέλος είναι συνήθως έξω από τις οικονομικές μας δυνατότητες.)

Ηθικό Δίδαγμα: Όχι στην εκδίκηση.
Ναι στα διπλομπούκια.

Με βασανίζει μία περίεργη σκέψη που είναι πολύ σοβαρή και σίγουρα προβληματίζει όλους σας…Ποιος θα δοκίμαζε σε κάποιο εστιατόριο ένα πιάτο με το οποίο θα ονομαζόταν “εκδίκηση”?

Και αν πρόκειται για την εκδίκηση του σεφ?

Είμαι σίγουρος ότι κάπου έχω πετύχει τέτοιο πιάτο, δε θυμάμαι όμως που!

Και αν πρόκειται για την εκδίκηση του σεφ?[/quote]

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΣΕ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ ΣΕΦ!
ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΑΝ ΕΚΔΙΚΟΥΜΑΣΤΑΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΚΟ! ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΚΔΙΚΗΤΙΚΟ ΑΤΟΜΟ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ … ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΝΩ… :twisted:
ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ ΣΕΦ… ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΣΕ ΕΝΑ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΙΑΤΟ ΑΝ Ο kourou ΘΥΜΙΘΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕ… :twisted: :twisted: :twisted:

Άντρας είναι??!! 8O 8O Και δεν το λες τόση ώρα;; :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Εγώ είμαι υπέρ της άποψης να του αλλάξεις τα :idea: φώτα! :idea: :smiley: :smiley: Μιλάμε για ηδονική ευχαρίστηση κατόπιν του επιθυμητού αποτελέσματος! :stuck_out_tongue:

Φερε τον για σουβλάκια σε ένα πολύ special μαγαζί εδώ στο Κορωπί!

Εγγύηση λέμε… με την πρώτη μπουκιά θα πίνει καφεδιά στον Αγιο Πέτρο!

Σε παρακαλώ αν μπορείς να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι κάπως κουραστικό.

Και μιας που μιλάμε για εκδίκηση, απόψε ένιωσα για άλλη μια φορά αυτή τη φοβερή αίσθηση της ικανοποίησης…Να’ναι καλά η κολλητή μου κι ο Νιαγάρας που διαθέτει για στόμα… (κοίτα πώς τα φέρνει η ζωή μερικές φορές τελικά!?!) And the show must go on… :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

PS. Το ξέρω ότι έγραψα κάτι άκυρο και ακατανόητο αλλά αν δεν το’λεγα θα’σκαγα! :oops: