ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ!

Μου κανε πραγματικα εντυπωση πως δεν εχει αναφερθει απο κανεναν ως τωρα αυτη η μεγαλη μορφη, αυτος ο θεος, ο μοναδικος ΑΛΚΙΝΟΟΣ!!!
Λοιπον για πειτε γνωμες…για αυτον τον μοναδικο ερμηνευτη…

Για μενα προσωπικα ειναι απ τους καλυτερους για να μην πω ο καλυτερος με κομματαρες οπως…καθρεφτης, οταν με θες, δεν μπορω, Βοσπορος και τοσα αλλα απιθανα τραγουδια που ‘‘μιλανε’’ στην ψυχη σου…:thumbup:

Καλος αλλα επαναλαμβανομενος και ελαφρως υπερτιμημενος…

Sorry Ολγακι! :dunno:

Τι ειπες???/ :thumbdown: :evil: :stuck_out_tongue:
Ελα…πλακα κανω…ολες οι γνωμες επιτρεπονται…δεν ειναι δυνατον να εχουν ολοι τις ιγιες αποψεις…:smiley:

Δεν εχει αναφερθει κανενας σε αυτον γιατι βρισκομαστε στο rocking…Toν Ιωαννιδη δεν θα τον σιχαινομουν τοσο πολυ αν δεν εβαζε τα παπαροτραγουδια του η αδελφη 24 ωρες το 24ωρο(τον γνωριζει και προσωπικα)!Το μονο καλο που μπορω να σκεφτω για αυτον ειναι οτι εχει εναν πολυ αξιολογο ντραμερ στο πλαι του.

Εδω εχουν αναφερθει σε Χατζιγιαννη…στο roking…
o Ιωαννιδης σε πειραξε???:? :evil:

τον εχω δει λαιβ αναγκαστικα μια φορα στο terravibe το 2005 πριν τους Cure
(φοβερα πετυχημενο Line-up#-o )

δεν με χαλασε και πολυ αλλα ουτε και θυμαμαι και κανενα τραγουδι του ουτε μου κινησε την περιεργεια να ασχοληθω με την μουσικη του σαν ακροατης και μετα το τελος της εμφανισης του

αισχρος! κλαψομουνης κ μια ζωη τα ιδια!

βασικα φοβερο μπασιστα εχει διπλα του τπτ αλο! ΚΙΟΥΡΤΣΟΓΛΟΥ!

Απλα αδιαφορος!
Να το πω ξερα?
Ειναι μονο για γκομενες!

βασικα ουτε και μενα μου κινει την περιεργεια καθολου…δεν τον χονευω και πολυ… αλλα οχι και σχολια κλαψομουνης κτλ… ε ενταξει…

ολγα το τοπικ για τον χατζηγιαννη ηταν για να τον θαψουμε ρε συ…:stuck_out_tongue:

Εμενα μ’αρεσει.Αν δηλαδη πετυχω στο ραδιοφωνο κανενα κομματι του, θα το ακουσω.Απλα δεν τρελαινομαι!
Ενα κομματι που λεει “Δωσε μου πνοη απ’την πνοη σου, να ξαναγεννηθω μαζι σου.” Μηπως μπορειτε να μου πειτε πως λεγεται?

‘‘παπαρια’’

πλακα κανω…:stuck_out_tongue:

Αυτο ακριβως.Και δεν ηταν αναγκη να μου τον θυμισεις τον ΜΑΛΑΚΑ τον χατζηπαπαρα! :blow:

Τρομερή φωνή. Εχει πολύ μεγάλη έκταση και μαγευτική χροια. Ως μουσικός είναι καταπληκτικός και οι στίχοι του είναι πάρα πολύ ωραίοι. Μπορεί να είναι κλαψομούνης (όπως θέλετε να τον λέτε μερικοί) αλλα έχει καλύτερη μουσικοί απο συγκροτήματα όπως Korn Slipknot mastodon που το μόνο που κάνουν είναι να παίρνουν μια κιθάρα και να την γρατσουνάνε χωρίς να ξέρουν τη παίζουν…

Φοβερός!

:ban: :ban: :ban:

(η για να πω και εγώ την κακιά μου: μείνε καλύτερα στο offtopic:p :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: (just kidding:p ))

Mου αρέσει αρκετά,απλώς μετά από κάποια τραγούδια με κουράζει και με ψιλορίχνει κιόλας…
Κατά τα άλλα έχει πολύ ωραία φωνή και γράφει ωραίους στίχους!Είναι αξιοπρεπής!:slight_smile:

Ρε για κουλάρετε

μια χαρά είναι ο Αλκίνοος είμαι φαν του και καλές επιλογές κάνει και προσέχει και προσωπικότητα διαθέτει και με τον Σωκράτη τον Μάλαμα θα είναι μαζί ε μια χαρά τι αλλο θέλουμε από ένα καλλιτέχνη του κακώς για μένα λεγόμενου έντεχνου???

και κάντε μου την χάρη άλλο ο αρχιλαλάκας ο Παπαροχατζηγιάννης και άλλο Αλκίνοος μη τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι

Βασικα έχεις δίκιο ήμουν πολύ αιρετικός. Αλλα όταν ακουω λόγια τύπου " Ο Αλκίνοος είναι για κοριτσάκια"…
Τί να κάνω;

τοτε ειναι για αγορακια…

Nα αλλάξεις φύλο;;;:stuck_out_tongue:

Τεσπά τέκνον μου σε συγχωρώ:p και για να δεις τι μεγαλόψυχος που είμα:p ι έχω να πω ότι ακούγεται και σε σχέση με άλλα ελληνικά τον προτιμώ κατά πολύ:)