5 πιο συγκλονιστικές συναυλιακές εμπειρίες

  1. οταν ειδα για πρωτη φορα μπροστα μου ζωντανο τον Robert Plant(:D:D:D) to rockwave του 2007 να τραγουδάει υμνους απο zeppelin αλλα και κομματαρες απο την πρωσωπική του καριερα μιλαμε για κατασταση manic νιρβανα…και οι αλλες μπαντες βεβαια απιστευτες (europe,chris cornell)
    2)οι ΚΙSS με το που ακουσα το πολυποθητο you wanted the best you got the best…και αναψανε τα videowall κι ακουστηκαν οι εκρηξεις…και φυσικα η απιθανη φαση στο i wanna rock’n’roll all night με τα κονφετι και ο κρεμαμενος gene απο πανω μου ως απο μηχανης θεος του κεραυνου!απιστευτες στιγμες…
    3)Η δευτερη μερα του φετινού rockwave η οποια εγινε την μερα των γενεθλιων μου και συγκεκριμενα το wall of death και τα πιτ στον cavalera (και οι μελανιές που κληρονομήσαμε μετα φυσικα:p) και οι judas priest!
    αφήνω το 4 και 5 κενο και τα καλυτερα ελπίζω έρχονται…:wink:

Αλφαβητικά:
Accept (1992; 1993;)-το ανκόρ στο Ρόδον ήταν ασύλληπτο (Fast as a shark, Balls to the wall, Metal heart)
Black Sabbath (2005) Once in a lifetime
Gamma Ray (1990) Απίστευτη πόρωση στο 'Αλσος
Fates Warning (1996; 1997;) H μόνη φορά που είδα τον Zonder στη σκηνή…
Rush (2004-2007) Όνειρα ζωής που μου βγήκαν τρις…

1)Rolling Stones : Bigger Bang Tour 2007 - Nτυσελντορφ

Kamelot '08 Υδρογειος : ‘‘Mαγεια’’

ManowaR '07 March Metal Day : ‘‘Προσκυνημα’’

Scorpions '05 Θεατρο Γης : ‘‘Λατρεια’’

Gamma Ray '07 Principal : ‘‘Εκσταση’’

W.A.S.P. '06 Αποθηκη Μυλου : ‘‘Aλανια’’

Ac/dc
Cynic
Γενια του Χαους
Mastodon - η πρωτη στο Gagarin
Meshuggah

AC/DC
Judas Priest
Iron Maiden
Amon Amarth
Blind Guardian

Μέχρι τώρα τουλάχιστον…:stuck_out_tongue:

The Who 2006 Hyde Park
Μπορεί να ήταν μόνο ο Pete και ο Roger αλλά έφταναν και περίσσευαν για να μου χαρίσουν την ωραιότερη συναυλιακή εμπειρία της ζωής μου!! Δεν θυμάμαι καν για πόσες μέρες μετά ήμουν με ένα ηλίθιο χαμόγελο στο στόμα…

Rolling Stones 2006 Twickenham Stadium
Πολύ έντονη εμπειρία εξ αιτίας του τραυματισμού του Keith που είχε προηγηθεί και της αμφιβολίας για το αν θα πραγματοποιηθεί η συναυλία. Δε μπορώ ακριβώς να περιγράψω τι ένιωσα μόλις τους είδα στη σκηνή…

Robert Plant 2006 Somerset House London
Δεν έχω να πω πολλά… Απλά ο αγαπημένος μου τραγουδιστής για πρώτη φορά μπροστά μου σε απόσταση αναπνοής…

Muse 2007 Wembley Stadium
Απίστευτο show, απίστευτος ήχος και η αίσθηση του να βλέπεις sold out συναυλία σε αυτόν τον ανακαινισμένο ναό του ποδοσφαίρου και όχι μόνο…

Robert Fripp 2005 Shepherds Bush
Έπαιξε μόνο για 40 λεπτά support στους Porcupine Tree. Εννοείται ότι αν δεν ήταν αυτός κατά 99% δε θα πήγαινα στη συναυλία παρότι μου αρέσουν και οι Porcupine. Μόνο με την ιδέα ότι είδα Fripp η παρακολούθηση των Porcupine Tree ήταν αδύνατη…

Black Sabbath ( 2005 ) Μαλακασα
Judas Priest ( 2008 ) Mαλακασα
W.A.S.P. / Soulfly / Gamma Ray / Firewind (2004) Rockwave
KISS ( 2008 )
Rotting Christ Gagarin

DM 2006 !!!

Metallica 1993 & 2007
Cure
maiden

Αχα ησουν και εσυ εκει8)

iron maiden (ολες τις φορες που τους ειδα)
metallica
ac/dc
pain of salvation
anathema
και περιμενω blind guardian…

Mια εχω, αλλα πιανει για πεντε. 8)

Κατσε ρε μικρε.
Dirty Deeds Done Dirt Cheap
You Shook Me All Night Long
ΤΝΤ
Hell’s Bells
For Those About To Rock
5 δεν ειναι ? :-s

Παμε μωρε ακεντεκε !

Paradise Lost 1997
Gamma Ray/Hammerfall 1997
Metallica 1999/2007
AC/DC
Iron Maiden 2000

Και μια μπονους Dio 2003

τοτε ηταν περιοδεια για legacy of kings?
αν ναι, σε ζηλευω!

Glory To The Brave δεν είχαν βγάλει άλλο :wink:

δε με χαλαει καθολου:lol:
αααααχ…γιατι ρε 90’s να μην σας προλαβω σαν οπαδος?

Πραγματικά αυτή η συναυλία ήταν η καλύτερη σε κλειστό χώρο που έχω δει, ίσως να έχεις ακόυσει για την περίφημη βουτιά του Kai στο κοινό, σχεδόν από το ταβάνι του Ροδον! Έπος! Και οι Hammerfall μέσα στο μεγάλο τους μπαμ!

ναι νομιζω το ειχε πει και σε συνεντευξη στο hammer.χαιρομαι για σενα.:slight_smile:

Deep Purple Αθηνα 1991
GNR Αθηνα 1993
Metallica Αθηνα 1993
Black Sabbath Μαλακασα 2005
Και ολες των Queen,Brian May και Roger Taylor