5 πιο συγκλονιστικές συναυλιακές εμπειρίες

εχω δει 3 του λαϊβ και στα 2 ηταν χαλια…ε,και???

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΒΕΡΝΤΑΛΗ ,ΜΑΣΤΟΡΑ!!!

εγω πονταρω οτι γι’αυτο μπηκε ως στιγμη…
Μιλαμε για ζωντανο θρυλο του Ροκ…Το αν επιλεγει να κανει κατι που δεν “τραβαει” πλεον ειναι αλλο θεμα!:stuck_out_tongue:

Dave’s fan here (ακόμα και τώρα:p) αλλά στα 2 τελευταία λάιβ φωνητικά τουλάχιστον ήταν άθλιος.

Αν και έχω γράψει nevermind…

  1. Metallica, η εισαγωγή του Ecstacy of Gold το 2007.

  2. Iron Maiden, φέτος, ολόκληρο το Rime of The Ancient Mariner. Ο Bruce ντυμένος θαλασσοπόρος, και η στιγμή με τα βεγγαλικά που ουρλιάζει μετά το ήρεμο σημείο της μέσης μοναδική.

  3. Primordial ,πέρσυ, τα δάκρυα του Alan στο Coffin Ships, πολύ δυνατή στιγμή.

  4. Celtic Frost, το 2007 με Kreator.

  5. Slayer τον Νοέμβριο με την Unholy Alliance, πριν από κάθε τραγούδι ο τόπος γινόνταν κατασκότεινος και φαίνονταν μόνο ο Araya στην σκηνή, με κόκκινα φώτα πάνω του, ειχε και ένα χαμόγελο, πολύ σαρδόνιο, μεγάλη μορφή.
    Στην εισαγωγή να παίζει το Metal Storm Face The Slayer, να υπάρχει ένα τεράστιο πανί να καλύπτει την σκηνή, ανάποδοι σταυροί να τριγυρίζουν συνέχεια και ο κόσμος να ουρλιάζει Slayer Slayer.:smiley:
    Kατεβαίνει και αρχίζουν με το Flesh Storm, έβλεπα τον Kerry sτα 5 μέτρα.:stuck_out_tongue:
    Στο War Ensemble να γίνεται της πουτάνας, παίζουν ολόκληρο το Reign in Blood και ο κόσμος να τα χει φτύσει από κάτω κατά την διάρκειά του.:lol:
    Ξεσηκώθηκε ξανά μόνο σε κείνο το αθάνατο ριφφ του Raining Blood.

  6. Φέτος, Kreator. Πραγματικά φοβερή συναυλία, δεν την περίμενα τοοοοοόσο καλή.
    Terrible Certainty λέμε.
    Και ο Ventor που τραγουδάει στο Riot of Violence, με το μποξεράκι, τρελή καλτίλα, όντας κατάσχημος.8)

  7. Motorhead το 2007, και γαμώ τις μέρες.

αφου τα low key τα “εχει” ακομη…γιατι δεν ψηνεται να κανει καμια καλη να γουσταρουμε τρελλα?:-k
Η φωνη του εχει κλεισει τον κυκλο των ψιλων της απο το 89…τι διαολο το παλευει ακομη…δεν καταλαβαινω!

αλλα ΟΚ…μην βγει τιποτε σε φαση “into the light” παλι και τραβαμε τις τριχες μας!

φιλε τυρεμπορα/οπλαρχηγε αν βρηκες trolling την ενεργεια μου να ρωτησω τον φριντομροκ πως κρινει ετσι απαξιωτικα μια εμπειρια καποιου αλλου , οταν αυτος ο ιδιος θεωρει εμπειρια ζωης μια συναυλια του βασιλακη

ε τοτε εισαι και εσυ καταλληλος για να φτιαχνεις μυζηθρα

συνεχιστε.και long live μετσαλ

βασικά την όλη εν γένει παρουσία σου στο φόρουμ βλέπω έτσι.
και σταματάω εδώ γιατί ξέρω ότι το ποστ σου το έκανες για να σου δώσω λίγη απ’την φημισμένη γραβιέρα μου (η μυζήθρα δε μ’αρέσει. παχαίνει.)
But i don’t feed trolls… :roll:

με τη παρεα σου…

σε μια ωρα…

στη πλατεια,πισω απο την εκκλησια!!

:lol:

Με τους αρματωλους σου ηθελες να πεις!

  1. RAGE AGAINST THE MACHINE-rock im park 08
    2)serj tankian-rock im park 08
    3)metallica-(σε ολες metallica να ναι και οπου να ναι!)
    4)muse-terra vibe
    5)darkest hour-an club(liveαραααααααααααααααααααααααα)

Iron Maiden 2009 στο χωράφι:
Πολύ καλή επαγγελματική απόδοση με την ανάλογη σκηνική παρουσία.
Μοναδική παραφωνία ο συναυλιακός χώρος και οι κάφροι με τους πυρσούς. Οι Maiden αποχώρησαν χωρίς καν να χαιρετήσουν το κοινό!

Wishbone Ash στον Μύλο:
Ιδανικές εκτελέσεις του Argus και των υπόλοιπων παλιών αλμπουμ. Λίγος κόσμος στο κλαμπ.

Chick Corea στο Βελλίδειο:
Ο Corea με την μπάντα του Paco De Lucia! Απίστευτοι μουσικοί.

Dream Theater στο Rockwave '99:
Μονο και μόνο το οτι έπαιξαν ολόκληρο το Metropolis pt2 ήταν αρκετό!

Uli Roth με Boals στο Principal:
Ο Roth πλαισιωμένος με ενα πολύ καλό line-up. Επαιξε αρκετά κομμάτια απο το τελευταίο αλμπουμ του. Μοναδική παραφωνία τα πολλά κομμάτια απο Scorpions.

ΨΟΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:x:x:x
:frowning:

Για να την πω κι εγώ στον Ντιστρόιερ, να προσθέσω και RATM στην Αθήνα το 2000. :bleh:

Αυτό το λάιβ πραγματικά άλλαξε τον τρόπο που βλέπω τη μουσική!

Εμαθες οτι συνδυαζεται και με οδομαχιες???:stuck_out_tongue:

Αιντε ρε προβοκάτορα! :lol::lol::stuck_out_tongue:

χα! για τοτε δεν με πολυνοιαζει… τοσοι ειχαν παει το 2000. ασε που δεν τους ηξερα καν.
ενω περσι προσπαθουσα να πεισω τους γονεις μ να με αφησουν να παω εκει…

Ξέρω κι εγώ 3 άτομα που τους είδαν πέρυσι στο Rock am Ring:p

IRON MAIDEN 2005
IRON MAIDEN 2008
AC/DC 2009
ROTTING CHRIST 2007
BLACK SABBATH 2005

AC/DC 2009, και μετά το χάος!!! :stuck_out_tongue:

[ol]
[li]AC/DC 2000 Stuttgart
[/li][li]AC/DC 2009 Oberhausen
[/li][li]AC/DC 2009 Athens
[/li][li]AC/DC 2009 Dusseldorf
[/li][li]RUSH 2007 London
[/li][/ol]

1)Mono τo 2009
2)AC/DC(το καλύτερο show που έχω δει ποτέ)
3)Exodus-Entombed το 2009(δε ξέρω αν οι άλλοι γούσταραν τόσο γύρω μου αλλά ειδικά Entombed είχα καταπορωθεί)
4)Τοοl το 2007
5)Αnathema to 2008