Όνειρα

εψαχνα απεγνωσμενα ενα σαλουν,βρηκα μεσα εναν συμμαθητη μου,μου προσφερε πιτακι…μεσα ειχε σουτζουκακια…και μετα ειχε μια διαφιμιση στην τηλεοραση με την κοπελα που ποθω να λεει ελατε στους ολυμπιακους αγωνες…

ο συμμαθητης πηδάει την κοπέλα που ποθεις.

ή τουλάχιστον ποθει κι αυτος.

τις προαλες ειδα οτι ημουν σε γιαπωνεζικο πανηγυρι και χορευαμε καλαματιανα

Ο χερενφεεν σου προσέφερε πιτάκι??

ειναι σημαντικό για την επεξήγηση του ονείρου

χαχαχαχαχαχαχαχαχα…οχι δεν ηταν στο σαλουν

μπα δεν πολυ πιστευω.εγω εχω ακουσει οτι στα ονειρα βλεπουμε κατι που σκεφτομαστε υποσευνειδητα(η οπωσ αλλιωσ γραφεται)και ερχονται στην επιφανεια μεσω των ονειρων.αν και αμα ισχυει αυτο δεν ξερω τι μπορει να σημαινει οτι με πυροβολουν…:-k

Η μπορει και να ειναι διαφορες διασπαρτες εικονες απο τη μερα που περασε ή απο κατι που ειδες ή διαβασες που εμφανιζονται σαν ονειρο απο το υποσυνειδητο σου χωρις ομως να σημαινουν κατι. Κατι σαν screensaver με random εικονες.

Θεωρια του Γιαννη νο.1 8)

η μπορει να ειναι απωθημενα, κρυγοι φοβοι ή κ εμμονες

:offtopic:

Εμπνευσμενος απο τον Αlucard θα πω μια θεωρια για το dejavu…

Λοιπον θεωρια Νικου Νο.1

Οπως ειναι γνωστο βλεπουμε λογω των φωτονιων! Υπαρχουν λοιπον παραπανω απο τις 4 διαστασεις τις οποιες γνωριζουμε στις οποιες υπαρχουμε. Σε καποιες απο αυτες ειμαστε μερικες χρονικες στιγμες πιο μπροστα απο το τωρα. Ομως αυτες οι διαστασεις συνυπαρχουν. Για καποιο αγνωστο λογο λοιπον τα φωτονια αποκτουν ταχυτητα μεγαλυτερη απο την ταχυτητα του φωτος με αποτελεσμα να μπορουν να μεταπηδησουν απο την μια διασταση στην αλλη. Ετσι αποτυπώνονται στο μερος του μυαλου με τις αναμνησεις μας κ τη στιγμη που αυτο το κατι συμβαινει εμεις νομιζουμε οτι το εχουμε ξαναδει…

Δεν ειναι αναγκη να μου πειτε οτι λεω μαλακιες…το ξερω… :stuck_out_tongue: Απλα δεν ειχα τι να κανω τωρα κ ειπα να ξυσω λιγο… :stuck_out_tongue:

:offtopic:

a) Βλεπουμε λογω των φωτονιων που πεφτουν πανω στο ματι, αλλα οταν ονειρευομαστε δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να πεις οτι “βλεπουμε” μιας και τα ματια ειναι κλειστα. Θα ελεγα οτι φανταζομαστε οποτε μαλλον τα φωτονια δεν παιζουν ρολο.

b) Νομιζω οτι ξερουμε οτι υπαρχουν αρκετες παραπανω διαστασεις. Πανω απο 8 μου φαινεται αλλα μπορει να λεω και μαλακια. Νομιζω οτι αυτο ειχα διαβασει σε ενα βιβλιο του Hawking.

c) Απ’οσο ξερω, ο μονος τροπος που γνωριζουμε για “μεταπηδηση” σε αλλη διασταση και υπερβαση της ταχυτητας του φωτος, ειναι με μαυρες τρυπες σε συνδυασμο με την αρχη της απροσδιοριστιας του Heizenberg κλπ και αυτο σε πολυ ακραιες περιπτωσεις οποτε μπαααα :stuck_out_tongue: (δεν ειμαι φυσικος οποτε αν καποιος πιο σχετικος μς τον τομεα ξερει καλυτερα, i’ll stand corrected :))

Το ξερω οτι αστειευοσουν αλλα ειπα να απαντησω anyway ετσι κουβεντα να γινεται :stuck_out_tongue:
Sorry για το οφτοπικ, το κοβω εδω :roll:

α) Οταν διαβασεις πιο πανω λεω οτι αυτο που θα πω ειναι για το dejavu οχι για τα ονειρα. Τα ονειρα πιστευω οτι ειναι η απλη διαισθηση κ οι φοβιες που με καποιο τροπο προβαλονται μεσω εικονων του υποσυειδητου… :dunno:

β) Οι διαστασεις που γνωριζουμε σημερα ειναι 3! Μηκος,πλατος,υψος! Η τεταρτη διασταση ειναι θεωρητικη κ ειναι ο χρονος. Βασικα τα τελευταια χρονια νομιζω προσπαθουν να αποδειξουν οτι ειναι μια μορφη διαστασης κ να την πουν ως την τεταρτη διασταση. Στην θεωρητικη φυσικη τωρα υπαρχουν εικασιες για την υπαρξη 17 διαστασεων…

γ)Η αρχη της απροσδιοριστιας του Heizenberg λεει κατα κυριο λογο οτι δεν μπορεις να προσδιορισεις ακριβως την ταχυτητα κ την θεση ενος ηλεκτρονιου την ιδια στιγμη. Δηλαδη θα υπολογισεις την ταχυτητα αλλα θα σου ξεφυγει η θεση ή θα βρεις την θεση αλλα δεν θα μπορεις να βρεις ακριβως την ταχυτητα. Κατι που στην συνεχεια προσπαθησε να λυσει ο Schrodinger με την εξισωση που σου βρισκει την πιθανοτητα να ειναι το ηλεκτρονιο σε μια συγκεκριμενη θεση, με μια εξισωση αστα να πανε στο διαολο! Η αρχη αυτη λοιπον δεν μπορει να ληφθει υποψην γι’αυτο που ειπα. Ανεφερες τις μαυρες τρυπες. Που λες γνωριζουμε πως δημιουργειται μια μαυρη τρυπα (με την καταρευση ενος πλανητη προς το κεντρο του) κ τι γινεται μεσα στην μαυρη τρυπα (ο χορος κ ο χρονος κινουνται με την ταχυτητα του φωτος) αλλα δεν ξερουμε τι υπαρχει περα απο αυτη τη μαυρη τρυπα! Κ εγω δεν αναφερομουν στην μεταπιδηση ηλεκτρονιου σε διαφορετικο χρονο μεσα απο μαυρη τρυπα αλλα χρονικη μεταπιδηση στον ιδιο χωρο! Δηλαδη ο χωρος μενει ο ιδιος μονο που το φωτονιο μεταπιδα στο χρονο μεσα στον ιδιο χωρο! Δεν παει απο εμενα στην μαυρη τρυπα ερχεται στο παρελθον κ παλι σε εμενα…[κουφαθηκες;; :p]

Τελος με το οφτοπικ…σορρυ μοντς… :stuck_out_tongue:

heizenberg δεν ειναι και μπυρα?

αγαπαμε παπαρδελα:)

Κ αν κάποιος παραμιλάει στον ύπνο του τί σημαίνει :-s?χθές κοιμήθηκα στο σπίτι μιας φίλης μου κ παραλίγο να πιάσουμε κουβέντα στον ύπνο μας :stuck_out_tongue:

Μαλλον αυτο ειναι απλα μερος του να εισαι γυναικα.
Λες και δε μιλατε αρκετα στον ξυπνιο σας… μουρμουριζετε και στον υπνο σας :roll::tomato:

τστσ απαξιώ [-X έχω ακούσει και τον αδερφό μου να παραμιλάει (το έχει η οικογένεια μάλλον :D)

Το εχω κανει κ εγω αυτο…δεν εχει πολυ πλακα;;
Εντομεταξυ να θελω να ψαρεψω τον αδερφο μου για μια γκομενα για να του κανω καζουρα την επομενη κ ουτε στον υπνο του να μην μου λεει το κωλοπαιδι!

καλα χθεις ειδα ενα ονειρο…βασικα εφιαλτης θαρρω ηταν:-sλεει οτι ειχα ωγει εξω και καθως γυρναγα ωβηκα εναν γνωστο μου και αρχισαμε να μιλαμε και ξαφνικα ακριβως διπλα μας ερχονται καπιοιο και αρχιζουν να ανταλλασουν ναρκωτικα.εγω εντρομη εκεινη την ωρα κανω οτι και καλα ασχολουμαι με το κινητο ωστε να μην δουν οτι τουσ εχω δει…καποια στιγμη τελειωνουν και καθονται απλα και περιμενουν…ε,εκεινη την ωρα αποφασιζω εγω να φυγω και αυτο ερχονται κατα πανω μου και αρχιζουν και μου μιλανε εγω εχω τρομοκρατηθει γιατι δεν ξερω τι θα μου κανουν και αρχιζω να τρεχω…ετρεξαν και αυτοι πισω μου αλλα τελικα δεν με πιασαν!εντωμεταξυ ο γνωστος μου εξαφανιστηκε μυστηριοδωσ…:-k

Μπορεί να ήθελαν να σου πουλήσουν τίποτα καλό :smiley: δε φεύγουμε έτσι, είναι αγένεια :stuck_out_tongue:

μαλλον συντομα θα βρεθεις στο κεντρο της Αθηνας.:smiley: