Όνειρα

Ήταν η εμμα ουατσον στην παρέα μας αλλά είχε ερωτευτεί παράφορα τον καρατζαφέρη (ντοϊνγκ) και με επιχειρηματολογία κατά του φασισμού από μέρος μου τον ξεπέρασε, έφυγε η υπόλοιπη παρέα και πήραμε ένα φερρυ μποτ για να πάμε να φάμε αστακό κάπου (ντοϊνγκ)

το πιο περιεργο ονειρο που χω δει ειναι ενα στο οποιο ημουν εγω κ η κολλητη μ σ ενα απομονομενο νησι και ετσι οπως πηγαιιιιναμε αυτη ετσι απλα σ μια φαση επεσε κατω και πεθανε!#-o!την επομενη πριν προλαβω να της πω ολα αυτα π ειδα ηρθε αυτη ψιλοταραγμενη και μου ειπε για ενα ονειρο π ειδε στο οποιο λεει εγω καταντησα τζανκι και αυτη απο την στεναχωρια της πεθανε!!..:-k

μαλακες(αναφερομαι σε παπαρδελα κλπ)…οντως τα βλεπετε αυτα η μας δουλευετε?δεν θελω να επεμβω στο υποσυνειδητο(sic) κανενος απλα μου φαινονται λιγο τραβηγμενα ολα αυτα…ειμαι συντηρητικος μαλλον:p…Το πιο περιεργο σε τετοια φαση ηταν η Ελντα Πανοπουλου στο νεκροτομειο ενος και καλα γκομενου της αδερφης μου…

αλλο ενα που μου ρθε…εκανα παρεα με την Λουιζιανα και τον Φελιπε απτο τσικιτιτας…και λεγαμε θα βγουμε βολτα στο χωριο…ε αλλα η λουιζιανα κρυωνε…και παιρνει τηλεφωνο τον μπαμπα της και λεει μπαμπα φερε μου ζακετα…και εκει που περιμενουμε εξω στην αυλη τον μπαμπα της,βλεπουμε εναν παππα πανω σε ενα bmx ο οποιος ετσι οπως ανεμιζαν ολα απτον αερα,παιρνει φορα και κανει ενα αλμα τεραστιο και σκαει μεσα σε ενα παρτερι με λουλουδια,σηκωνεται και λεει ελα λουιζιανα η ζακετα σου…μετα δν θυμαμαι.

Τον πιο περιεργο εφιαλτη τον ειχα δει πιτσιρικας και ακομα τον θυμαμαι.
Ημουνα λεει εγω και η τοτε κοπελα μου / πρωτη μου παιδικη αγαπη στο αλσος του περιστεριου και παιζαμε και τρεχαμε ανεμελα, φιλακια αγκαλιες και ιστοριες, και σε μια φαση εγω επεσα και χτυπησα και πεθανα.
Αλλα βγηκα απο το σωμα μου (καπως σαν πνευμα) και ειχα συνειδηση και μπορουσα να παρατηρω το ολο σκηνικο αλλα ημουνα αορατος. Τοτε ειδα πως το σωμα μου “αναστηθηκε” και αρχισε να προχωραει και να αγκαλιαζεται με την κοπελα μου, αλλα εγω (το πνευμα μου, συνειδηση μου, whatever) ημουνα ακομα αορατος, και καθομουνα και εβλεπα τον εαυτο μου να φιλαει τη γκομενα μου και δε μπορουσα να κανω τιποτα.

Δεν ειναι λιγο φρικη να σε κερατωνει η κοπελα σου με εναν αλλο σου εαυτο? Νομιζε οτι ημουνα εγω, και με αγαπαγε και μπλα μπλα, αλλα δεν ημουνα εγω. Ηταν μονο το σωμα μου. Εγω ειχα κωλοφρικαρει οταν το ειδα :-s

Το πιο ότι νάνε όνειρο που είχα: Με κυνηγούσε ο Jason (από το παρασκευή και 13) και όταν με έπιασε εγώ του έβγαλα την μάσκα και είδα ότι ο Jason ήταν ο Θανάσης Βέγγος 8O#-o

Εδιτ:
Το πιο ωραίο όνειρο: περνούσε μία γκόμενα με μπλε μαλλιά κάτω από το σπίτι μου και εγώ την φώναξα από το μπαλκόνι και όταν ανέβηκε μου έδειξε τα βυζιά της και μετά δεν θυμάμαι :stuck_out_tongue:

μπορεις να τραυματιστεις ετσι.

Ακριβως,καψιμο.:smiley: Κι εγω κατα καιρους κολλαω και διαβαζω αρθρα και ψαχνω ερμηνειες κτλ. Μεχρι και ονειροκριτες εχω διαβασει αλλα μονο για το ενδιαφερον του πως τα ερμηνευουν οι μη ειδικοι ολα αυτα. Αν δεν κανω λαθος ο Φρουντ πιστευε οτι πρεπει να ερμηνευουμε τις εικονες στο ονειρο και οτι ολα οδηγουν στο σεξουαλικο και το επιθετικο ενστικτο του ανθρωπου ενω αρκετοι αλλοι ψυχολογοι διαφωνησαν και ειχαν πει οτι πρεπει να βασιζεσαι στα συναισθηματα που σου προκαλει ενα ονειρο -και οτι μπορει να σημαινει οτιδηποτε- αν θες να καταλαβεις αυτο που λεμε υποσεινηδητο. Μπορει να τα μπερδευω καπου βεβαια. Καπου εκει βασιστηκαν επισης για να “αποδειξουν” οτι ο εγκεφαλος χωριζεται στην συνειδητη και στην ασυνειδητη μερια κτλ. Ειναι πολυ γαματα ολα αυτα αλλα δεν οδηγουν καπου προς το παρον γιατι θελει δουλεια.
Ενα ωραιο που ειχα διαβασει ελεγε οτι οι γυναικες ονειρευονται περισσοτερο κλειστους χωρους ενω οι αντρες ανοιχτους και οτι οταν θυμομαστε ενα ονειρο ειναι γιατι ξυπνησαμε κατα τη φαση του rem κτλ.

δεν θυμαμαι καποιο ιδιαιτερο τωρα…αλλα θυμαμαι μικρος οταν κοιμομουν στο διπλο κρεβατακι μου(πανω) εβλεπα αρκετες φορες στον υπνο μου οτι επεφτα απο κατω!!!και επεφτα και επεφτα και επεφτα για αρκετη ωρα…και ξυπναγα λουσμενος στον ιδρωτα και η καρδια μου χτυπαγε σαν…(πολυ δυνατα)…πολυ χεσιμο…
#-o

Το να βλεπεις/νιωθεις οτι πεφτεις ή βουλιαζεις στον υπνο σου ειναι συνηθες οταν εισαι κουρασμενος ή σε υπερενταση. Το παθαινα κι εγω.
Τωρα εχει αλλαξει. Αντι να βουλιαζω, νιωθω σα να με χτυπαει ρευμα. Ακουω ενα ΜΠΖΖΖ και βουηζουν τα αυτια μου για λιγο και πεταγομαι.
Weird huh? :stuck_out_tongue:

κανα κουνουπι θα ναι.

τι ψαχνετε???τρεχατε στα περιπτερα

αφου ειναι σουπερ ο ονειροκριτης ενταξει…8O

Eγω πριν αρκετο καιρο ειχα δει ονειρο πως εδω Αιγαλεω γινοταν τεραστιο φεστιβαλ, πολλες μερες διαρκεια και παρα πολλα συγκροτηματα (στο ονειρο μου ειχαν αναφερθει οι Who και οι Bolt Thrower:p). Και εισιτηριο μονο 1 ευρω! Και καθως κατευθυνομουν στο φεστιβαλικο χωρο, τσουπ ξυπνησα:(

Η μπορει να παιζουνε μπιζ οι φιλοι μου και να με κοπανανε. Πρεπει να το ψαξω :lol:

Είδα χτες ότι έδινα μάθημα στη σχολή, αλλά το κτίριο έμοιαζε περίεργα με το δημοτικό που πήγαινα:? Ξορκισμένο στον απήγανο, έχω άσχημες αναμνήσεις από κει, μη με κόψει πάλι η σκύλα:-k

Καποτε ειχα δει οτι με κυνηγουσε ο Μortiis με ενα μαχαιρι μεσα σε ενα λουνα παρκ.
Καταφερε να με μαχαιρωσει και ξυπνησα απο τους πονους (του ονειρου).
Ηταν τοσο ρεαλιστικο που ειναι με διαφορα οτι πιο τρομακτικο εχω δει

ειμαι σε μια πλαζ ξερω γω…και εμφανιζεται απτο πουθενα ο Σαρουμαν…και καναμε αγωνα κολυμβησης μεχρι ενα νησι…εκει ειχε μια εκθεση με ψαρια και χαζευαμε.ενω υποτιθεται οτι ημασταν και ναυαγοι.

τις προαλες ειδα οτι με μαθαινε ο simmonon να παιζω μπασο και καθε φορα που εκανα λαθος με χτυπουσε στο κεφαλι με μια μυγοσκοτωστρα…
οταν καποια στιγμη εσπασα τη μια χορδη μου εριξε μπουνια:|

Eγώ είδα χθες ότι ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον Ατρόμητο 0-5. :expressionless:
Και επίσης λίγο καιρό πριν ότι έκανα skate κι έπεσα σε ένα ποτάμι.
Και μόλις έπεσα, ξύπνησα, ψιλοχεσμένος μπορώ να πω.