Αγαπημενα μαγαζια-στεκια

Εδω γραφουμε τα αγαπημενα μας μαγαζια στην πολη που μενουμε, καθως και μια συντομη περιγραφη αυτων.
Π.χ. Ραστωνη στην Θεσσαλονικη, φοιτητικο κρασαδικο, στην Ροτοντα, πολυ φτηνο, ικανοποιητικο κρασι, ομορφη κατ’εμε διακοσμηση μπλα μπλα.

Ostria πλατεια Εξαρχιων Αθηνων, Τιθορα Μαρουσι στην Αθηνα, Οναρ καφε στην Κυψελη Αθηνων…

Λεγε ρε τι ειναι και το καθε μαγαζι!

:-k :-k Πατήσια μάλλον…:stuck_out_tongue: Λοιπόν Wizard Μαρούσι,Τexas Eξάρχεια,Pocito Παγκράτι,Wild Thing Μικρολίμανο,Play cafe Νεα Σμύρνη,Βlue Monday Πάτρα,Ιdeal Πάτρα,Sea Through Ρίο Πατρών και άλλα πολλά…

Ροκ καφετεριες ειναι ολα…σορυ φιλαρακο μου…:smiley:

Το Αψέντι στο Θησείο,που παίζει περισσότερο έντεχνο (101,3!) και δεν έχει και κόσμο,η Καφέδρα στο Μαρούσι,που είναι για όλους εμάς τους αργόσχολους (είναι έξω,οπότε δεν ξέρω τι μουσική παίζει) και η Blueprint,επίσης στο Μαρούσι,που πάιζει πολύυυυυυυυυυυυ χαμηλά ροκ.Ε,τέλος το rezin+όστρια στα εξάρχεια,που παίζουν ροκ.

Νόστος που είναι κάτι σε oriental φάση με ναργιλέδες κλπ., Picasso που βάζει ορισμένες φορές ροκάκια, Ντίλι Ντίλι που έχει στήσιμο παραδοσιακού καφενείου κλπ.

Λεπόν που λέτε, ο Νταβίντιαν παρακολουθούσε ανχόλη να χορεύει σε ξέφρενους ντισκορυθμούς και να κάνει κερατάκια σε σελέμπριτις μπροστά σε κάμερες και δεν το πε λίγο πιο πριν να μη γίνουμε ρόμπα. Ας έχει. Ίου.

αιγαιο, ροκ καφε 8)
αν και τελευταια εχει λιγο μπαζοκοσμο[-X

Περυσι πηγαιναμε πολυ συχνα στο Μουχαμπετι στην Ολυμπου,κοντα στην Ροτοντα,φτηνο κρασαδικο που χωραει καμια 30αρια το πολυ ατομα.Μια φορα ειχαμε παει 16 ατομα,τα παιξε το παλικαρι που το χει.
Επισης καιγομασταν πολυ και στο Ραχατι,ναργιλεδαδικο πανω απο την αρχαια αγορα.

Aπό Δράμα είσαι ?

Στην Αλεξανδρούπολη υπάρχει ένα ροκ μπαρ που λέγεται Ραχάτι.:slight_smile:

Λοιπόν

1.Το μοναδικό ανεπανάληπτο αυτό που κρατάει χρόνια αυτή η κολώνια Τιθόρα στα πολυαγαπημένα μου Πατήσια

2.Τέξας στα Εξάρχεια για τρελλές μέταλ βραδιές άλλωστε το πρώτο μου σπίτι ήταν τρία νούμερα πιο κάτω ωραία παιδια συχνάζουν εκεί με το μαλλάκι τους με την μποτούλα τους με τις μπλούζες μετάλλικα μια χαρά είναι α κορίτσια άμα και σας έχει φορτωμα κανάς φλώρος που δεν εννοεί να καταλάβει το όχι σας πάτε τον εκεί ένα βράδυ σας υπογράφω γκαραντί οτι δεν θα σας ξαναενοχλήσει ποτέ

3.Κόμης στα Πατήσια κλασσικό και εις τους αιώνας των αιώνων αμίν τα καθαρότερα ποτά στην Αθήνα αλλά για τους μεγαλύτερους της παρέας από 30 και άνω

4.Διώφορο Ευαγγελιστρίας και δεν θυμάμαι στο κέντρο των Αθηνών στελεχοστέκι για όσους ενδιαφέρονται

5.Περί μάσας το χω κόψει και δεν ξέρω

Πάντως καλοκαιράκι λέει πιό πολύ το αραλίκι σε παγκάκια με ποτά από μπακάλη ή περίπτερο και το πρωί με σπαστό8)

Πλατεια Ολγας και τα μυαλα στους αποχυμωτες λεμεεεεεε…

Συντονιστείτε στο Achaia Channel και καλά γέλια…

:lol:

ναι, ερχεσαι καθολου;

Reveeeenge!!

από πότε η όστρια παίζει ροκ? :-k

από τα χρόνια της αθήνας (aka '96-'05), texas το οποίο μετά την ανακαίνιση έχει “χαλάσει”, jasmin κάθε τετάρτη και κανα σάββατο, τώρα τελευταία wizard όποτε κατεβαίνω, παλιά revenge αλλά το βαρέθηκα γρήγορα, πολύ παλιά ο υπερ-cult “μάγος του οζ” στην πλατεία αμερικής και λίγο τιθόρα.

Μερικες φορες παιζει…
Καλο ροκαδικο-μεταλαδικο ειναι το κλαμπ στο Μαρουσι…WIZARD νομιζω λεγεται αν και νομιζω οτι δολοφονισα το ονομα…:smiley:

Έχω έρθει δύο φορές, να δώ κάτι φίλους. Μέσα στον Αύγουστο λογικά θα ξανάρθω για κανα καφεδάκι.