Αγαπημενα μαγαζια-στεκια

Πλατεια Συνταγματος!!

Παγκακι, μπυρα και αραγμα βλεπωντας τα περιστερια…

λοιπον, εμεισ εδω δεν εχουμε και πολλα πραγματα… ειναι το forum, το ροκαδικο τησ χαλκιδας που μερικες φορεσ μαζευει και αρκετα μπαζα, ειναι το encantado το οποιο εχει καλη μουσικη και καλο και φτηνο ρακομελο αλλα ειναι ανοιχτο μονο το χειμωνα, και μετα στην παραλια δεν εχει τπτ το ιδιαιτερο…

Ε ρακομελο το καλοκαιρι?
Πλακα πλακα σημερα πηγα να δω αν ειναι ανοιχτο ενα συγκεκριμενο. Ταραντελα για τους Θεσσαλονικεις, περιοχη Ροτοντας. Εχει και κρασι το οποιο δεν πινεται, αλλα το ρακομελο του ειναι ομορφοτατο. :slight_smile:

απ’οσο ξερω σερβιρουν και καλοκαιρι ρακομελα, ειχα πιει πριν απο κατι βδομαδες. απλα μπορεις να τους πεις να μην τα πολυζεστανουν.

Περαν του οτι πινονται καλυτερα ζεστα, εχουν και πολυ αλκοολ για καλοκαιρι.

Το Play κοντά στο σπίτι μου :roll:
Για τρελά αραλίκια απ’το πρωί για καφέ και επιτραπέζια παιχνίδια, τάβλι κλπ μέχρι το βράδυ για ποτό.
Με φοβερά φορτωμένη παιδική διακόσμηση που αλλάζει στον εξωτερικό χώρο ανάλογα με τις εποχές. Μέσα είναι πολύ “ζεστό” το χειμώνα, με χαμηλό φωτισμό από χριστουγεννιάτικα φωτάκια. Ακόμα και απέξω με σόμπες είναι πανέμορφα! Είναι σαν τρύπα και είναι γουτσου γουτσου! :smiley: Το κερασάκι στην τούρτα είναι οι τουαλέτες, που έχουν απέξω καναπεδάκι (συχνάζει και μια γατούλα εκεί που κοιμάται, νιαααου) με θέα το εσωτερικό του μαγαζιού και είναι διακοσμημένες σαν τρελό φοιτητόσπιτο. Μπορείς να αφήσεις και το στίγμα σου γράφοντας μηνυματάκια πάνω σε χαρτάκια στον τοίχο. Α, και από μουσική παίζει συνήθως τα χιτάκια του ραδιοφώνου σε στιλ Placebo ας πούμε, αλλά έχω πιάσει μέχρι και Black Sabbath.

Ουφ, ούτε διαφήμιση να έκανα :stuck_out_tongue: Τελικά μάλλον μ’αρέσει πολύ. :-s

Underground
Revenge of rock
Texas
Rezin
rock around the clock
Baraz
Τιθορα κτλ…

Έλα ποιος θα σκάσει Sea Through απόφσε; Νταβίντιαν; Κάποιος; ;ρ

ΧΑΧΑΧΧΑΧ…Σήμερα έχει Wizard…
:lol:

(Αν και θα ξανασκάσω στην πατρίδα σύντομα…)

Κουφάλες έχω ρίξει επίσημες προτάσεις με φιλοξενίες κλπ στο μισό φόρουμ. Αστοδιάολο ελάτε να χορέψουμε ντίσκο κανά σάββατο. Ειδικά οι Σαλονικιές λατρείες.

Σου είπα ρε, στο τσακ ήμουν, μην έχεις παράπονο από μένα. Κλαψ. :frowning:

Ροδανθός. Τέλος.

To μαγαζί δίπλα στη Μορφή στο Θησείο που έχει φοβερά καλές τιμές.
Wizard,μπαλκονάκι όλα τα λεφτά για καλοκαίρι.
Άγριο ξενέρωμα έχω φάει με τις τιμές που χτυπάνε στα Εξάρχεια…

Σωστός! :thumbup: Αν και συνήθως πηγαίνω Μορφή (all time classic) και αυτό που λες τα σπάει, κυρίως επειδή είναι πιο οικονομικό… Τώρα όμως είναι κλειστό λόγω Αυγούστου και είναι ανοικτή μόνο η Μορφή

καλά,στη Μορφή τρελά σκηνικά.Καθημερινές το χειμώνα που πήγαινα με τον κολλητό,δεν υπήρχε ψυχή.εμείς και τα ρακόμελα.Τώρα πάει η σάρα και η μάρα…

ναι αλλά ενίοτε αυτή η Σάρα και αυτή η Μάρα είναι πολύ ωραία γκομενάκια οπότε δε με χαλάει :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Τέσπα, Μορφή rulezzz, όπως επίσης και ο μαλλιάς και ο άλλος ο γυαλάκιας που μοιάζει φλώρος που δουλεύουν εκεί! Είναι και οι 2 respect!!

μεγαλύτερος καραγκιώζης από το γέρο τον ιδιοκτήτη δεν υπάρχει όμως…

acapus στο παγκρατι. τη ξερει κανεις?

Λοιπον, μιλωντας για Θεσσαλονικη παντα, ενα μπαρακι που ψιλοσυχναζω ειναι το Εκκεντρο, κοντα στο ΚΘΒΕ. Ομορφη μουσικουλα και διακοσμηση. Μονο κακο οτι μπορειτε να πετυχετε τον Bluezlick που συχναζει απεναντι.
Αμα δεν εχετε προβλημα με μουσικες, για μετα τις 2 καλο ειναι και το ταξειδι σ’ενα στενακι καθετο στην Μητροπολεως. Πολυς κοσμος, ωραιο μαγαζακι, απλα μπορει ν’ακουσετε απο Μπητλς μεχρι Αντε σπασε ρε μαλακα.
Για κρασια περα απο ραστωνοαβησσυνιες, το καλυτερο μαγαζι στην πολη με χαωτικη διαφορα απο το δευτερο, ειναι ο Κηπος. Αλλα ειναι για λιγους προνομιουχους οποτε δεν λεμε περαιτερω λεπτομεριες, μουαχαχα.

Ερατεινός στο Χαλάνδρι…