Προσεχως

Δεν μου άρεσε η πρώτη ταινία, ούτε το Kong που ακολούθησε και υποτίθεται πως είναι στο ίδιο universe. Το πρώτο trailer ήταν ούτε κρύο ούτε ζέστη αλλά κάπου εκεί πρόσεξα πως σκηνοθέτης και σεναριογράφος αυτή της νέας ταινίας είναι ο Michael Dougherty. Ομολογώ πως με αυτή την γνώση πλέον αυτό το 2ο trailer μου φάνηκε ξαφνικά πιο συμπαθές. Μέχρι σινεμά με στέλνει.

1 Like

Σα να πήρε το μάτι μου κοι τη Mothra κάπου εκεί

Ομολογώ περίμενα κάτι εντελώς διαφορετικό. Δεν μου άρεσε σαν πρώτη γεύση.

Xαλι μαυρο… βεβαια και τα πρωτα σχολια που ξεφυγαν πριν λιγο καιρο μετα μια πρωτη προβολη της ταινιας, λεγαν οτι η ταινια ηταν ψιλοαπογοητευση… το τρεηλερ παντως δεν μου αρεσε καθολου, πανε να κανουν ενα deadpool meets gotg thing που δεν εχει κ καμια σχεση με το Hellboy και αφετερου δειχνει κ βλακεια απο μονο του

1 Like

Ε μας είχαν τρελάνει πιο πριν με το Hellboy, πιο σκοτεινό, r-rated και ξαφνικά βλέπεις αυτό το πράγμα. Γενικά πέφτει λίγο κράξιμο όπως βλέπω και καλά κάνουν και τους κράζουν. Πάντως εκεί έξω παίζει πλέον και trailer Men in Black. Το οποίο μου φάνηκε τόσο αδιάφορο που δεν το ποστάρω καν.

2 Likes

Πο τασπασε

1 Like

το εβαλα και αλλου αλλα ταιριαζει και εδω

Greek Rock Revolution is a 95-minute documentary movie about the rock scene in Greece, featuring 1000mods, Tuber, Naxatras, Puta Volcano, Villagers of Ioannina City, Planet of Zeus & Nightstalker. In the recent years these bands have gained a massive support in Greece and global recognition elsewhere, with circles in Europe and North America starting to speak very seriously about the Greek Rock Scene.
http://mrchallengefilms.com/documentaries/Greek-Rock-Revolution?fbclid=IwAR2QpjkdP_yhOfzLsGzupFVE9cl_btqp8hy7F6av25XJ_1D21UjPK7wpoH0

Jason Reitman σκηνοθέτης, το δουλεύει εδώ και λίγο καιρό στα κρυφά λένε. Δεν θα έχει καμιά σχέση με την μαλακιάρα του 2016 και θα είναι sequel των αρχικών. Ωστόσο άγνωστο ποιοι θα επιστρέψουν από τους παλιούς και αν.

Καρατρισμέγιστη θειλα!!

3 Likes

Και καρατρισμέγιστη πατούρα έσκασε στο τέλος. Μην τα ξεχνάμε αυτά.

1 Like

δεν ξερω εαν ειναι καλο ή κακο ακομα. το να κανεις ταινια για τη ζωη του Tolkien εχει και τα καλα του και τα κακα του.

Μεταφορά του “Σκοτεινός Αρκτικός” σε μίνι σειρά με Κόλιν Φάρελ:

http://flix.gr/news/colin-farrell-andrew-haigh-the-north-water-bbc-mini-series.html

Αν πιάσει σε απόδοση το 60-70% σε ατμόσφαιρα και χαρακτήρες του βιβλίου, θα είναι σούπερ. Στα υπέρ, τα 4 επεισόδιά του.

3 Likes
1 Like

καλύτερο από το 1ο τρέιλερ

Πάει να μοιάσει στα κόμικ πιο πολύ απο οτι του del toro, έχει συμπαθιτικό art direction, πολύ κακά κωμικά στοιχεία, εχεί σίγουρα μικρότερο budget / χειρότερα τέρατα και μάλλον δεν θα ασχοληθώ.

δεν είναι σαν το πρώτο χάλι αλλά παραμένει ψιλοχάλι… γενικά σε ταινίες βασισμένες σε βιβλία/κομικ που βλέπεις -αν είσαι δλδ φίλος του πρωτότυπου υλικού- ότι έχουν κάνει ένα κολάζ από 15 διαφορετικές ιστορίες, δεν είναι καλό σημάδι…και αυτό γίνετε και εδώ.
Πέραν του ότι δλδ φαίνεται και actual κακό…