Προσεχως

Ενδιαφέρον.

1 Like

Γράφτηκε ότι σε μερικούς κιν/φους έφυγε κόσμος,που δεν άντεξε τις σοκαριστικές σκηνές. Wussies.

Εμένα με ψάρωσε λιγάκι αυτό. Μεταφορά του Doctor Sleep του King που είναι sequel του Shining. Αλλά αποτελεί κανονικά και sequel στην ταινία του Kubrick

2 Likes

Ωραίο ήταν! Με προβληματίζει λίγο που θα είναι και sequel ττης ταινίας. Θα ήθελα να μην έχει μόνο απλές αναφορές στην πρώτη και να έχει παραπάνω μεταφυσικό από ότι η ταινιάρα του Κιούμπρικ. Το βιβλίο πάντως, έχει ένα από τα πιο όμορφα τέλη που έχω διαβάσει. Αν το πάνε έτσι, ίσως είμαστε in for a candy treat μιας και πατάει πάνω στην αρχική ταινία :wink:

το βιβλίο με χάλασε πολύ με το κομμάτι ‘‘villains’’, πολύ όμως, με απογοήτευσε… ήταν θεωρώ ένα σχετικά καλό που κατέληξε μετριότατο βιβλίο του Κίνγκ, δεν μπορώ να πω ότι με ενδιαφέρει αν το δω σε σινεμά αν και με ιντρίγκαρε λίγο το τρέηλερ

Ναι ήταν λίγο έως πολύ αδιάφοροι… Στο trailer φάνηκε σαν να το δουλεύουν λίγο αυτό το κομμάτι. Η σχέση του Danny με το κοριτσάκι είναι το στοίχημα νομίζω. Όπως και το τέλος, δεν ξέρω με είχε στιγματίσει λίγο.

1 Like

Λογοτεχνικά το dr sleep το θεωρώ σχεδόν αριστούργημα. Σύμφωνοι, οι κακοί στο βιβλίο είναι μεχμ, αλλά η μάχη του κεντρικού χαρακτήρα με το αλκοόλ ήταν ρεαλιστική και ακόμα πιο σκληρή. Το βιβλίο αποπνέει επίσης μια ανθρωπιά και αισιοδοξία. Κλασικός King. Περιμένουμε λοιπόν.

1 Like

ΔΩΣΤΕ ΡΑΜΠΟ ΣΤΟ ΛΑΟ!!!:muscle::muscle::muscle:

2 Likes

Ουτε ο Ντιανο τοσες αποχαιρετιστηριες!

2 Likes

ψιλοάσχετο, αλλά δεν ήξερα και που να το ποστάρω. την κυριακή προβάλλεται επεισόδιο ιδιαίτερου ενδιαφέροντος εξαιρετικής εκπομπής (που είχε ξεκινήσει ο μακαρίτης ο τριανταφυλλίδης). τα επεισόδια υπάρχουν και διαδικτυακά, στο σαιτ της ερτ νομίζω (τώρα που προλαβαίνετε, πριν την κλείσει ο κουλης)

1 Like

Χεσούς Κιντάνα is back:

για όσους μεγάλωσαν με iron eagle και top gun ήρθε η στιγμή… 5 κουταλάκια της σούπας που λέει και ο Γεωργίου

2 Likes

Όχι trailer ακριβώς απλό announcement για 2 sequel. Έκανε και σχετικό post ο Carpenter στο twitter άρα όλο και κάποια συμμετοχή θα έχει. Μετά το ανέλπιστα καλό sequel πέρυσι τις λες και καλοδεχούμενες.

1 Like

Το Straight Outta Compton πάντως ήταν πολύ καλό. Ελπίζω αυτό να έχει την μισή ποιότητα.

1 Like

Eμενα το soc μου φανηκε απο τις χειροτερες βιογραφικες ταινιες που εχω δει, μακαρι το παραπανω να μην εχει καμια σχεση :roll_eyes:

1 Like

Δεν μου αρέσουν οι βιογραφικές ταινίες εμένα πάντως, πόσο μάλλον αυτές καλλιτεχνών, δηλαδή έχω δει πάρα πολύ λίγες, οπότε μην ψάχνεις λογική γιατί μου άρεσε. Πάντως το τρέηλερ δεν με ενθουσίασε. Άσε που ταινίες που καθοδηγεί από την παραγωγή ο RZA δεν πάνε και πολύ καλά.

Δεν είναι καν όλοι τους εκεί.

Βέβαια προφανώς και θα το δω.

W.

Καλα ουτε εμενα μαρεσουν πλην απειροελαχιστων, αλλα το SOC μου ειχε φανει πολυ disney wikipedia η φαση

Μακαρι το των Wu ναναι καλο παντως

165 λεπτά διάρκεια το sequel του IT

Προσωπικά στηρίζω. Το πρώτο δεν μου φάνηκε και τόσο καλό. Και από την αρχή ο τρόπος που αποφάσισαν να το κόψουν δεν μου φάνηκε και πολύ σοφός. Δεν νομίζω πως 165 λεπτά θα τα φάνε σε jump scares μόνο. Έχουν την ευκαιρία να προχωρήσουν λίγο πιο βαθιά στην ιστορία του Ντερι και σε μια κοινωνία που γεννάει τέρατα.

Χώνω και το πρόσφατο comic-con trailer που ήταν γενικώς ωραίο.

2 Likes