Προσεχως

Για τους λάτρεις του franchise
(έτσι φτιάχνεις σωστό teaser)

2 Likes

Μετά και το Fury Road, ποιος πλέον θα περίμενε κάτι συμβατικό από τον George Miller?
Η παραπάνω, είναι ταινία την οποία τελείωσε, έχοντας ήδη ξεκινήσει pre-production για το επερχόμενο Furiosa
και κάτι που έκανε για να «ηρεμήσει» μετά το Fury Road …

Νομίζω προσωπικά, από αυτή τη πρώτη εικόνα anyway, ότι πάμε είτε για κάτι τρελά ξεχωριστό, είτε για μια τρελή πατάτα, ενδιάμεσα αποτελέσματα δεν κόβω να υπάρχουν.

Αν μη τι άλλο πάντως, μιας και προσφάτως είδα το Everything Everywhere All At Once, το Northman και εσχάτως το Top Gun ( \m/ ), έχω μα πω επίσης ότι χαίρομαι που υπάρχει έστω η πιθανότητα για κάτι καλό από το παραπάνω, ακόμα και αν δεν του βγει…

Αφίσα
image

2 Likes

Σαν οπτικό ανάλογο βιβλίου του Τομ Ρομπινς μου κάνει. Καλό ή κακό θα δείξει!

2 Likes
5 Likes

Φανταστικο τρεηλερ.

Αυτο το franchise με καποιον τροπο πηγαινει ολο και καλυτερα, κι ενω καποτε περιμενα οτι μετα την πρωτη ταινια δεν εχει να πει πολλα πραγματα ακομα.

Εντωμεταξυ δεν εχω δει ακομα το Fallout κι εχω ακουσει τα καλυτερα. Το Ghost Protocol ηταν εξαιρετικο. Να ναι καλα ο Ralph McQuarrie που ανεβασε αυτες τις ταινιες σε αλλο επιπεδο.

Η επιστροφη του Henry Czerny μετα απο 26 χρονια στο franchise δειχνει συνδεση με την πρωτη ταινια παντως, αρκετα ενδιαφερον να δουμε τι θα γινει. Απο οτι διαβαζω, οι ταινιες 7 και 8 θα ειναι και οι τελευταιες για τον Ethan Hunt.

4 Likes

Ναι, βεβαίως και μάλιστα. Αλλά…

…κοτζάμ Peggy Carter σκάει και δεν τρέχει κάστανο;

Μιλάμε για unconditional love.

1 Like

Αδιαφορη μου ειναι :stuck_out_tongue:

Αντιθετως η Αγγλοσουηδεζα υπερλατρεια των 2 τρις γαλαξιων του συμπαντος Rebecca Louisa Ferguson Sundström ειναι απο μονη της λογος να δει κανεις ολες τις ταινιες Mission : Impossible του McQuarrie και μετα το Dune καμια 10αρια φορες

2 Likes

Δεν παίζεις δίκαια. Ύπουλο χτύπημα. Σα να ποστάρεις στο fb Metallica και να μαζεύεις ένα σκασμό likes.
Άλλη κατηγορία. Κατηγορία πρότασης γάμου με λευκή επιταγή.

1 Like

Ένα περίεργο πράγμα με αυτό το franchise είναι ότι εκτοξεύθηκε με τις ταινίες 4-6 ενώ συνήθως είναι οι 1-3.

Τεσπα τις αγαπώ αυτές τις ταινίες περιμένω πως και πως

1 Like

Δε φταιω, θα ειναι κι αυτη στις 2 τελευταιες ταινιες, οπως ηταν και στις 2 προηγουμενες! :stuck_out_tongue:

Νταξει το franchise εχει δει Εμμανουελ Μπεαρ στα 90ς, Μισελ Μοναχαν στα 2000ς και Βανεσσα Κιρμπι στα 2010ς περα απο την Φεργκιουσον :stuck_out_tongue:

Καλα οσον αφορα το box office, και οι 3 πρωτες εκαναν τεραστια ή εστω πολυ καλα νουμερα (μονο η τριτη ταινια ειχε πτωση αλλωστε). Η πρωτη ταινια ειναι κι απο τις καλυτερες. Απλα οι ταινιες 4-6 εχουν λαβει και πολυ καλες κριτικες, και απο κριτικους και απο το κοινο.

1 Like

Τομ Κρουζ έχεις σχεδόν σε ότι πρωταγωνιστεί επιτυχία θα ναι στο box office. H 1η ταινία είναι πολύ καλή όντως με την 2η και την 3η δεν την παλεύω λίγο

Δεν ειναι οσο καλες οσο η πρωτη, ουτε οσο οι επομενες, αλλα βλεπονται αρκετα ευχαριστα. Δεν θα ελεγα καμια εξ αυτων “κακη” ταινια. Το MI:2 το ειχα δει στο σινεμα μαλιστα, για να στηριξω τον φιλο μου τον Λαρς και να μπορεσει να αγορασει ακομα ενα σπιτι!

3 Likes

Το οποιο ghost protocol πήγαινε για να δώσει σκυτάλη στον Renner εάν δεν κάνω λάθος. Είναι από τις καλύτερες του franchise.

Rebecca κούκλα αλλά μ’αρεσε Maggie Q από mi3 πιο πολύ. Ειδικά στη σκηνή με τη Lamborghini

1 Like

Ναι ρε ειναι φοβερη ταινια. Δεν ειναι τυχαια οσα εγραψα για Ralph McQuarrie, εχει συμμετασχει κι αυτος στο σεναριο, αλλα δεν εχει writing credits. Παω στοιχημα οτι τα πιο βασικα στοιχεια του σεναριου και της ιστοριας ειναι δικα του. Αυτο για τον Renner δεν το ξερω, αλλα παλι καλα που δεν εγινε, θα ηταν αποτυχια.

1 Like

Πρώτη εικόνα από το Indiana Jones 5. Μακάρι να είναι καλή δεν θέλω ένα από τα αγαπημένα μου franchise ως παιδί να κλείσει με το σκουπίδι το Kingdom of the crystal skull

1 Like

εμενα μου αρεσε το τελευταιο παντως!

4 Likes

Καλό για σένα :sweat_smile:

Έχω υπερβάλει πολλές φορές για ταινίες αλλά το 4ο Indiana Jones όντως το θεωρώ πολύ κακή ταινία

Ειμαι απο τους λιγους που τους αρεσε το Crystal Skull επισης, και μαλιστα βρηκα και το plot twist στο τελος γαματο :sweat_smile: Ηταν τρου στο πνευμα των περιπετειων της δεκαετιας των 80ς, γι αυτο.

Παρτε ομως κι αυτο που φαινεται καταπληκτικο.

3 Likes

Κι εμένα μου άρεσε το crystal skull

Ωραίο τρέιλερ το αποπανω , δεν κατάλαβα αν είναι βασισμένο κάπου ( αν και γράφει original series )

1 Like

Πες μου οτι δεν εχεις δει το Willow του 1988… :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like