Προσεχως

Όχι :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Το Willow ειναι ταινια παραγωγης του Lucas, με δικη του βασικη ιστορια επισης. Ταινια fantasy με τον Val Kilmer και τον Warwick Davis, που λογικα εχουν δει ολοι οι σημερινοι 40χρονοι. Υπερκαλτ ταινια, ανετα στις 20 ταινιες των 80ς και των 90ς για παιδια, που ολοι πρεπει να δουν, μαζι με το Goonies, το Teenage Mutant Ninja Turtles και ολα τα συναφη.

3 Likes

Κι εμένα μου άρεσε ρε.

1 Like

Κοίτα να δεις που έχει fan club εδώ μέσα το Crystal Skull

εχω δει 2/3 και είμαι των 2000’s :stuck_out_tongue:

1 Like
3 Likes

To πρώτο κλασσικό ήδη, το δεύτερο πολύ ευχάριστη καφρο-κωμωδία των 00ς, η καριέρα του Smith ότι να 'ναι εδώ και χρόνια, αλλά γενικά του έχω μεγάλη συμπάθεια διαχρονικά -και στα φοβερά podcasts του επίσης-, είμαι και μιας ηλικίας πια, ναι θα πω ότι το περιμένω πως και πως -και ας παίζει δυνατά να είναι μαλακία-

Oύτε το American Hustle, ούτε το Silver Linings… μου αρέσουν ιδιαίτερα, ούτε και ο David O. Russell γενικότερα πλην του Three Kings, το παρακάτω όμως με έψησε και μου κέντρισε το ενδιαφέρον

2 Likes

O Smith έχει διαχρονικές άπιαστες κορυφές όπως Clerks, Mallrats και Chasing Amy αλλά εδώ και 10+ χρόνια (από το Cop Out ουσιαστικά) ό,τι κάνει δεν βλέπεται, λες και είναι άλλος άνθρωπος. To trailer του Clerks 3 μου θυμίζει έντονα Jay & Silent Bob Reboot, δυστυχώς…

2 Likes

Αγαπώ την καλή περίοδο του Smith με Clerks,Chasing Amy κλπ, έχει και εντυπωσιακές εμφανίσεις σε πανεπιστήμια (οριακά stand up comedy) που μπορείτε να βρείτε στο youtube, αλλά το συγκεκριμένο τρέιλερ φαίνεται πραγματικά κακό.

Ειναι βασικα ταινια που πας με τις λιγοτερες δυνατες προσδοκιες και ελπιζεις κατα βαθος να μην ειναι τελειως σκουπιδι.
Το τρειλερ δε με χαλασε τοοσο πολυ να πω την αληθεια, και μη ξεχναμε οτι νταξ ειναι ταινιες που στα λειτ 30ς δεν ειμαστε το target audience. Τις 2 πρωτες τις εχω δει απειρες φορες !

Ωραία πράγματα.

5 Likes

πάμε ρε αρρώστια

Τσεκουράτος Τζον μαζί με Μορφέα

8 Likes

Λίγο αδιάφορο, για εμένα τουλάχιστον, αλλά αν μη τι άλλο αναμενόμενο

2 Likes

Ανθρωπάκι από ξύλο,
τι 'ρθες να κάνεις στη ζωή;
Καλά ήσουν μέσα στη σιωπή
Χωρίς ψυχή

3 Likes

niceee μονο που ειναι stop motion εχει πολλα + για μενα…

MAΣ ΓΑΜΗΣΕΣ ΒΡΑΔΥΑΤΙΚΑ :confounded:
Aισθάνομαι κωλό-γερος αλλά δεν μετανιώνω τίποτα :upside_down_face:

Στα stop motion, αν δεν δω LAIKA μπροστά ή Aardman, αγχώνομαι :stuck_out_tongue: αν ειδικά δεν παίζει και Henry Selick σε σκηνοθεσία, μια παραπάνω… αλλά οκ, θα δείξει, ας μην δημιουργώ αρνητικά vibes

2 Likes

Άντε γεια!!

8 Likes

Γαμαει απλα