Προσεχως

Τέτρις + τιρινίνι = πεθαίνω, σβήνω, χάνομαι.

10 Likes

νταξ, παλι καλά που δε βάλανε και καράτε μέσα. (λιγο υπερβολή) αλλα φαντάζομαι για να το πουλήσουν, πρέπει να χει και λίγο κρας μπουμ μπανγκ.

Μούρλια

1 Like

Αυτό που λέει ο τίτλος.

4 Likes

πρέζα όμορφη…τις πάπιες ταΐσαμε, θα μπορούσε να γίνει το σικουέλ.
απο την άλλη, ευπρόσδεκτη κάθε καμμενιά, αντι για άλλο ένα σικουέλ, ριμέικ, κομικμπουκμουβι.

2 Likes

σε παρόμοιο στυλ. μια σουισξπλοιτείσον παραγωγή.

Είναι βασισμένο λέει σε τριλογία βιβλίων. Δεν τα ξέρω, δεν με νοιάζει.
Είναι (κι αυτό) δυστοπικό. Δεν με απασχολεί.
Παίζει κι ο Τιμ Ρόμπινς. Μπράβο του.

Παίζει η Ρεμπέκα Φέργκιουσον. Η ομορφότερη σειρά όλων των εποχών:

2 Likes

.

1 Like

B R OK E N C I R C L E (Ραγισμένος Κύκλος)
ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ ΠΡΕΜΙΕΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ ΒΡΆΔΥ 23 ΜΑΡΤΊΟΥ.

Κινηματογράφος “STUDIO”
New Star Art Cinema (Σταυροπούλου 33 Αθήνα - Πλατεία Αμερικής)
Διανομή New Star.
Είσοδος €7.

Η διεθνώς πολυβραβευμένη Ελληνική ταινία, με πάνω από 40 έως τώρα συνολικά βραβεία, υποψηφιότητες, και επίσημες συμμετοχές.

*(Η προβολή θα γίνει απο τις 8μμ και μετά, η ακριβής ώρα θα ανακοινωθεί μία εβδομάδα πριν την επίσημη προβολή).

"… Χιλιάδες χρόνια πριν σε τούτον τον κόσμο σε αυτήν την αρχέγονη Γαία, η χαρά ξελογιάστηκε από τον απατηλό Xρόνο που της έστησε μία αδυσώπητη παγίδα…ήταν η εποχή όταν τα βασίλεια εναλλάσσονταν από φιλόδοξους ευγενείς και στυγνούς βασιλείς και δυνάστες, αλλά και σοφούς, ήρωες, ημίθεους, δίκαιους και αμερόληπτους…και τα σύνορα ήταν ρευστά…Μία ιστορία που κανείς δεν γνωρίζει εάν πράγματι ήταν αληθινή ή ήταν ένα όνειρo μέσα σε ένα άλλο… "

(genre: fantasy/Sci-fi, history, fictional, period drama, philosophical, experimental) - English subtitles.

ΕΠΊΣΗΜΟ WEBSITE: WWW.BROKEN-CIRCLE.NET

ΕΠΊΣΗΜΟ TRAILER: BROKEN CIRCLE - Official Trailer (4K) - YouTube

Σενάριο / Σκηνοθεσία: ΔΗΜΉΤΡΗΣ ΚΑΤΉΣ

ΜΕΓΆΛΗ ΤΙΜΉ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΎΜΕ ΌΛΟΥΣ ΕΚΕΊ!!

3 Likes

2 Likes

Τα Village Θεσσαλονίκης και Αθήνας έχουν την τριλογία Άρχοντα τον Απρίλιο. Μία βδομάδα για κάθε ταινία, τις extended, σε dolby atmos. Αντίο κόσμε (ναι ρε, κάποιοι ήμασταν αρκετά μικροί για να το δούμε τότε).

Facebook post:

Kai οι πληροφορίες για όσους δεν έχουν fb:

![:clapper:| Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών: Η Συντροφιά του Δαχτυλιδιού από 6 έως και 12 Απριλίου, extended version σε Dolby Atmos (και 4K στην Vmax Sphera)

![:clapper:|Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών: Οι Δύο Πύργοι από 13 έως και 19 Απριλίου, extended version σε Dolby Atmos� (και 4K στην Vmax Sphera)

![:clapper:|Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών: Η Επιστροφή του Βασιλιά από 27 Απριλίου έως και 3 Μάϊου, extended version σε Dolby Atmos�(και 4K στην Vmax Sphera)

Tickets από το site των Village, εγώ θα πάρω άμεσα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!

14 Likes

Όταν είχε βγει η τρίτη ταινία, νομίζω ήταν το Village που έκανε μαραθώνιο στον οποίο έδειχνε πρώτα τις δύο πρώτες ταινίες και ακριβώς τα μεσάνυχτα, την τρίτη στο καπάκι :joy:

6 Likes

Καθόμουν ανετότατα.

1 Like

ΜΠΤ.-

2 Likes

Ωμσγ i am there!

2 Likes

Να σημειωσουμε εδω οτι ειχαμε δει την πρωτη ταινια σε πρεμιερα φυσικα με εκλεκτη παρεα, τα εξ’ελλαδας μελη του επισημου φορουμ των Blind Guardian, ομορφες γραφικες καταστασεις.

Απο τις ελαχιστες ταινιες που εχω δει πανω απο μια φορα σε σινεμα και οι τρεις φυσικα. Η ανατριχιλα στο charge των rohirrim δεν ξεπερνιεται απο τιποτα.

8 Likes

Απο 8 φορές τις ειχα δει - την καθε μια - αν θυμαμαι καλα (μαραθωνιος στα Village included), κ μολις παρθηκαν εισιτήρια για την ένατη…

FORTH EORLINGAS

(Υπεργραφικος mode-off)

7 Likes

oute nekros

11 Likes

Μαλακία που δεν τα παίζουν μαζί. Θα πήγαινα Θεσσ για να τα δω σε έναν επικό μαραθώνιο αλλά τώρα πρέπει να κατέβω 3 συνεχείς βδομάδες και αυτό είναι λιγάκι δύσκολο.