Προσεχως

4 Likes

Ήδη ταινία του 8.5/10 τουλάχιστον μόνο και μόνο λόγω μουσικής

@anhydriis

2 Likes

To soundtrack του Tron Legacy είναι από τα καλύτερα που έχω ακούσει ποτέ.

2 Likes
3 Likes

Το ξανανεβάζω.

Ας μας δείχνει και ανθρώπους να πατάνε ρεψίδια για 3 ώρες, 10/10 και το απόλυτο κινηματογραφικό γεγονός των τελευταίων αρκετών ετών.

Πάντα με ψυχραιμία μιλάμε εδώ.

5 Likes

:wave::wave::wave:

3 Likes

Ποσο φανταστικο φαινεται!?

1 Like

4 Likes

12 Likes

Ooook

7 Likes

Γουστάρω τρέιλερ, είμαι αισιόδοξος, το βιβλίο γαμάει.

1 Like

Το μονο βιβλιο που ακομη και σαν ενηλικα με εκανε να κοιμηθω με ανοιχτα φωτα, να ανατριχιαζω και να ψαχνομαι μηπως μου την πεσει κανεις. Ατιμε Κινγκ.

1 Like

Πωωω λετε να ειναι της προκοπης? μακαρι . Καλα για το βιβλιο οτι κ να πουμε ειναι λιγο.

Το βιβλίο είναι φοβερό, ένα tribute του Κινγκ στον κλασσικό Δράκουλα, με πολλά δικά του στοιχεία μέσα.

Για την μεταφορά μικρό καλάθι, συνήθως δεν πετάνε κιόλας οι δικές του σε ταινίες…

το βιβλίο είναι μάλλον το αγαπημένο μου του King -όχι το καλύτερό του (από τα καλύτερα still) αλλά εμένα προσωπικά το πιο αγαπητό

trailer συμπαθητικό, HBO είναι, θα δείξει… δεν με χαλούσε ποτέ πάντως και η παλαιότερη mini series του 1979

Το βιβλίο αν θυμάμαι καλά είναι της πρώτης περιόδου του, που το πήγαινε πιο γρήγορα και πιο ωμά.Εκεί μαζί με το Carrie κάπου πρέπει να είναι.Ο ίδιος έχει δηλώσει μεγάλος φαν του βιβλίου του Stoker και για αυτό το έγραψε κιόλας το Lot.Συγκλονιστικό είναι και ένα μικρό διήγημα από αυτόν τον ‘κόσμο’, που υπάρχει στη συλλογή του ‘Νυχτερινή Βάρδια’.Δυστυχώς δε θυμάμαι πως το έλεγαν.

Αργότερα έγινε πιο πολυλογάς και έδινε μεγαλύτερη (βασικά τεράστια), βάση στους χαρακτήρες, κάτι που σε μερικά βιβλία του έβγαινε και έμειναν κορυφαία (ΙΤ-Τhe Stand), και σε κάποια άλλα όχι (Under the Dome).

2 Likes

Το δεύτερό του, ακριβώς μετά το Carrie

2 Likes

παίζει να είναι και μόλις το 2ο του γενικότερα
εδιτ, με πρόλαβε ο μόρτης παραπάνω

Πάντως αν εμένα μου έδειχναν το trailer χωρίς να ξέρω τι είναι με τίποτα δεν θα πήγαινε το μυαλό μου στο Salem’s Lot του King.

3 Likes

Δεν μπορώ να καταλάβω ούτε γιατί φτιάχτηκε αυτή η ταινία, ούτε γιατί η Amy Adams είπε ναι σε αυτόν τον ρόλο. Από τα μεγαλύτερα WTF που έχω νιώσει βλέποντας τρεηλερ.