Προσεχως

ο βουλγάρος κάνει ξέπλυμα, με ενα καμμένα χαρτί, με πενιχρό μπατζετ, βασισμένος σε λόγια, πιο πολύ απο έργα. μετά απο τις καμαρωτές π@παριές του “3ού” που μπήκε μέσα με τα μπούνια βεβαίως … απλά αυτό όσο καλό/κακό είναι εμπορικά θα είναι και η ταφόπλακα.

Smoke Weed GIF - Smoke Weed Joint - Discover & Share GIFs

6 Likes

Πολύ καλό το τρέηλερ του 300 part3

1 Like

To γελάκι του DW, στο 01:53 του trailer, κατευθείαν από το “Training Day” από πού προέκυψε;

2 Likes

από εκεί που προέκυψε και ο Kanye West σαν μουσική επένδυση του trailer

1 Like

Ήμουν που ήμουν εκ διαμέτρου αντίθετος στην ιδέα ενός sequel, μετά το trailer βεβαιώθηκα πως ούτε σπίτι δεν θα αφιερώσω χρόνο για να το δω.

και όμως, ένας 20άρης μεταμεσονύκτιος στρίφτης, καραμπουζουκλής και αλεπουδιάρης, θα έχει σίγουρα άλλη άποψη :smoking:

(Νταξ’ ευτυχώς που πρόλαβε/και κυρίως κατάφερε και έκανε ένα Last Duel ο μπάρμπα-Scott, να θα γράψει μια legit καλή ταινία στα '20s)

1 Like

Πραγματικά θέλει προσπάθεια να καταφέρει κάτι τέτοιο Scott και να σου γκρεμίζει όλους τους μύθους.
Γελάω με το όνομα του χαρακτήρα του Pascal. Marcus Acacius… Anenues 22… :joy::joy: Εναλλακτικά macaronius miskous

1 Like

4 Likes

Πέραν του προφανούς αχρείαστου λόγου ύπαρξης άλλος ενός reboot/legacy sequel/whatever, δη μιας ταινίας που γέννησε μια μεγάλη σειρά ταινιών, μια τηλεοπτική σειρά πολλών σεζόν, animated ταινίες και web episodes -κάνοντας έναν πλήρη κύκλο, σαν ένα αγαπημένο προϊόν της 80s και 90s pop κουλτούρας, με περίμετρο πλανήτη-, ΟΧΙ-ΑΛΛΟ-HENRY-CAVIL-ΣΕ-ΟΤΙ-ΕΧΕΙ-ΝΑ-ΚΑΝΕΙ-ΣΧΕΣΗ-ΜΕ-COMICS-ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ-ICONIC ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ-ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.

Michael Scott No GIFs | Tenor

Άγγλος είσαι γτχμ, παίξε κανένα θέατρο πια και άραξε τη πέτσα σου, μα δεν έχεις αφήσει franchise για franchise και σπαθί για σπαθί

1 Like

Μισθός θεάτρου → 3 τοστ και 2 εισιτήρια μετρό
Μισθός να παίζεις σε μικιμάου → αγοράζεις την Τσέλσυ σε 2-3 χρόνια

5 Likes

Στη παρούσα φάση υποθέτω αγοράζει ολόκληρη την PL και όλα τα διαρκείας όλων των ομάδων της για καμιά δεκαετία, μετά τα περάσματα του ως Superman, Witcher, νέος Jason Statham για τον Guy Richie και κάποιος με ένα μεγάλο πολυβόλο στο επερχόμενο Warhammer 40,000

νισάφι :stuck_out_tongue:

Not gonna lie, ωραίο trailer

6 Likes

Δείχνει να πάει όλο και πιο κοντά στο Aliens του Cameron απ’ οτι στην αρχική του Scott. Μάλλον καλό αυτό, δεν είναι εύκολο να πιάσεις και πάλι την αισθητική της πρώτης ταινίας. Οι προσπάθειες του Scott να το επαναλάβει έπεσαν στο κενό.

Δε νομίζω ότι ο Scott προσπάθησε πότε να αναπαράγει την αισθητική της 1ης ταινίας.

Το μεν Prometheus ήταν όσο πιο μακριά από το Alien γινόταν και φαινόταν να έχει γίνει μια καλή αρχή για μια prequel τριλογία, ενώ το Covenant ήταν η (αποτυχημένη νομίζω) προσπάθεια συγκερασμού της ιστορίας που ήθελε να πει με την εμφάνιση του Alien. Και δυστυχώς αυτό μας κόστισε την ταινία-γέφυρα με το Alien.

Νομίζω στο πρώτο μισο του Prometheus το προσπάθησε και με το παραπάνω κιόλας. Δεν απέτυχε εντελώς βέβαια. Το πρώτο μισό αυτής της ταινίας παίζει να είναι και ότι καλύτερο έχει κάνει στο franchise μετά το πρώτο Alien, αν και οι όποιες φιλοσοφικές αναζητήσεις του μου φάνηκε πως δόθηκαν πολύ απλοϊκά με κάτι ατάκες… bumper sticker. Μετά από εκεί έγινε ένα εντελώς generic horror για μένα. Για το Covenant συμφωνώ γενικά.

1 Like
1 Like
1 Like