Π.α.ο.κ

Σου αφιερώνω αυτό το επικό κομμάτι

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΥΓ
Δεν βρίζω ποτέ Παόκια, Χρυσαυγίτες και Ζάκια σέβομαι τους ανθρώπους που κάνουν τις επιλογές τους

εσυ ρε ΥΓΡΟ δεν παιζεις γιουροπα?

δεν βριζω ποτε μανες γαυρων…νταξ ΠΑΟΚ ειμαστε…δεν παει να πει οτι θα προσεχουμε παντα.ας λεγαν τπτ

Ρε μαλακα Ρομαντικ, δηλαδη τωρα γιατι τους κανεις καζουρα ?
1-1 και 3-3 με τον Αγιαξ εφεραν.
(που, οκ, μπορει πλεον μονο ως ονομα να ειναι μεγαλη ομαδα, αλλα δεν παυει να ειναι υπολογισιμη ομαδα στο ευρωπαικο στερεωμα με σημαντικους παικτες.)

και εγώ παίζω Europa αλλά εγώ δεν μιλούσα για ομάδα της πλάκας
Δές εδώ τι γράφουν οι εφημερίδες σας

Όταν έκαναν παλιά καζούρα για τον Ηρακλή καλά ήταν ε?
Ομάδα της φάπας, άμπαλοι κλπ…
Μην τα ξεχνάς [SIZE=“7”]ΑΥΤΑ[/SIZE]

μην ασχολειστε με τον ρομαντικ ρε παοξ, βαλτε τον ιγκνορ και αφηστε το παιδι να βγαλει τα κομπλεξ του στο ιντερνετ

οσο για το παιχνιδι, για να μιλησω ειλικρινα, δεν ηθελα παοκ, δεν μαρεσει καθολου η μπαλα που παιζει και επι σαντος, αλλα και επι δερμιτζακη τα ιδια θα δουμε

αστειες ομαδες και οι 2 παντως, αν ο αγιαξ πεσει σε σοβαρη ομαδα θελει θαυμα

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ λεει η προκριση βρε μαλακα…τι σκατα θες να γραφει?μη πατε γηπεδο το ματσ ειναι χαμενο?η μηπως ο Πρωταχριστης δεν γραφει τετοια για τον gay-ρο?τρομπονι γελοιε

Καλα οκ το μαδήστε τους κάνεις πως δεν το βλέπεις…
Για εμένα ο ΠΑΟΚ δεν είναι ΣΟΒΑΡΗ ομάδα γιατί πολύ απλά έφαγε 3 μπαλάκια μέσα στην έδρα του ειδικά τα 2 πρώτα ούτε η Κέρκυρα δεν τα τρώει…

Οι ομάδες ΧΤΙΖΟΝΤΑΙ στην ΑΜΥΝΑ

Τέσπα δεν ξαναγράφω άλλο

φιλακια

Αμα εκαναν καζουρα για το παιχνιδι με τη Βισλα, που η προκριση χαθηκε τζαμπα και αδοξα, οπως συνεβη και σημερα με την δικη τους περιπτωση, ναι ειναι γελοιοι.
Αλλα αυτη τη στιγμη γινεσαι εσυ γελοιος.

ΤΟ αγαπημενο μου ποδοσφαιρικο βιντεο.8)
Η αγαπημενη μου ευρωπαικη ομαδα τσακιζει την πιο μισητη ομαδα που εχει υπαρξει.:stuck_out_tongue:

Πριν λιγο γυρισα απο το γηπεδο. Θα πω μια λεξη που την ειπατε οι περισσοτεροι πριν, ΚΡΙΜΑ. Η ομαδα ηταν καλη και δειχνει να εχει βασεις για μεγαλα πραγματα. Τους αξιζουν συγχαριτηρια.
*Μηνυμα προς τον Κρεσιτς: Αγορι μου, την εχασες την ευκαιρια σου. Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο-Σ.
*Μηνυμα προς τον Τσιριλο: Εσυ πανε στην γκομενα σου, κανε κανενα παιδι και ασε την μπαλα. Μονο βλαχομαγκια ησουν σημερα και μπουρου μπουρου.
Ολοι οι αλλοι πολυ καλοι. Ακομα και ο Σορλεν (που δεν παω) σημερα επαιξε πολυ καλα και εβγαλε και 2 ασιστ.

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Τραγικό το αμυντικό δίδυμο, από τον Τσιρίλο το περιμένεις βέβαια αλλά ο Κοντρέρας γιατί έτσι?

Γενικά είναι αυτό που εγώ αποκαλώ “ελληνική χαμένη πρόκριση” δηλαδή καλό αποτέλεσμα εκτός έδρας (η και εντός καμιά φορά), διθύραμβοι από τα ΜΜΕ, και μετά άγχος, νεκρά διαστήματα και ηλίθια γκολ στη ρεβανς. Λείπει η η ψυχραιμία και η μεθοδικότητα για την επίτευξη του στόχου.

PS. Μια χαρά λογικότατος είναι ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Γενικά πλέον έχω βαρεθεί να βλέπω παρατάσεις, συνήθως η μπάλα που παίζεται σε αυτές είναι άθλια. Οπότε όσο λιγότερες τόσο καλύτερα.

τι ήταν αυτά που έχασε ο ΠΑΟΚ? το πέναλτι…? τη φάση με τον Σαλπιγγίδη…?
άξιζε να κερδίσει…κρίμα…:(:frowning:

Αυτο ακριβως ειχα στο μυαλο μου και ειπα παραπανω με αλλα λογια.

Και δυστυχως τα παραδειγματα με ελληνικες ομαδες να χανουν ‘‘δικες τους προκρισεις’’ ειναι πολλα.

Έβλεπα το ματσακι και δεν πίστευα στα μάτια μου. Αστείος ο Κρέσιτς και η άμυνα για κλάματα. Το πέναλντι του Ιβιτς επίσης αστείο όπως επίσης και το τετ α τετ του Σαλπι. Γενικά και ο Αγιαξ έδειξε ότι έχει πρόβλημα στην άμυνα και λογικά δεν θα πάει μακριά στο τσου λου. Αυτός ο Σουαρεζ είναι απλά παιχταράς και σίγουρα δεν θα κάτσει για πολύ ακόμα στην Ολλανδία, δεν είναι μόνο η τρομερή αίσθηση του γκολ που έχει-δεν υπάρχει αυτό το πράγμα- είναι και η ντρίπλα και η ταχύτητα και το απίστευτο κοντρολ, χαίρεσαι να τον βλέπεις.

Δυστυχώς ο Ίβιτς πάντα έτσι σούταρε πέναλτι, απλά έτυχε να το χάσει στο πιο κρισιμο ματς.
Ο Σουάρεζ όσο παιχταράς είναι, άλλο τόσο με εκνευρίζει όταν κάνει κάτι καραγκιοζιλίκια.

ο σουαρεζ ειναι καραγκιοζης.

Πικρα πικρα αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα ρε Παπαρδελα! Οκ, καραγκιοζιλικια κανει και πολλα μαλιστα, αλλα ειναι καπως αδικο να τον εκμηδενιζεις ετσι!

Ε και συμφωνω με Shadowking οτι δεν μενει για πολυ ακομα στο Αγιαξ.

Ο σουάρεζ μπορεί να είναι καραγκιόζης,γιατί ήταν κλαψομούνης σε όλη τη διάρκεια του ματς κ ειδικά στο πρώτο παιχνίδι(βέβαια το επίπεδο του αρχιμάστορα καραγκούνη δεν το φτάνει κανείς)αλλά μόνος του πήρε το παιχνίδι.Όσο άσχημο κ αν ακούγεται μας κέρδισε ένας παίχτης.Αν δεν ήταν η δική του ποδοσφαιρική ευφυία ο άγιαξ ακόμα θα προσπαθούσε να βάλει γκολ.