Π.α.ο.κ

TI TA ΘΕΣ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΛΚΙΑ ΡΕ ΧΑΒΙΝΙΟ; ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΓΑΜΩΤΟ

Έλα μου,έλα μου ντε…

Χάλια μαύρα πάλι.
Χαίρομαι πολύ όμως που δικαιώθηκα για τον μικρό…ας του δώσουν επιτέλους καμιά ευκαιρία παραπάνω…

Δεν ξέρω αν αδικήθηκε η αελ, δεν είδα την φάση.

ρε ο χαλκιας μια χαρα σκουπιζε παγκο,που τον θυμηθηκε γαμωτο…

περιγραφη του ματς

μπαινουμε δυνατα και το πρωτο 20λεπτο ειμαστε καλυτεροι απο αελ,μαλιστα καρφωνουμε και ενα μπαλακι…ο χαλκιας κανει ενα δωρο στους αντιπαλους για να ξανα αποκτησει το παιχνιδι ενδιαφερον…απτο 30 μεχρι το 60 η αελ μας κρυβει την μπαλα και ειμαστε τυχεροι που δε τρωμε δευτερο…με τον τραυματισμο του ιβιτς και την αλλαγη του ανυπαρκτου σαλπιγγιδη,μπαινει φιλομενο και αθανασιαδης και η ομαδα καρφωνει το δευτερο και οι αλλοι ψαχνονται…

ΥΓ:το τελειωμα του αθανασιαδη δε φανταζει 25ου παικτη παντως…ας μπορουσε να κανει αυτο το χωμα(ναι για το σαλπι λεω) και θα μασταν ολοι χαρουμενοι

Το παράδοξο με τον Χαλκιά είναι ότι κάνει την μαλακία και μετά είναι από τους καλύτερους του αγώνα (κ δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό).

τεραστεια νικη της ΠΑΟΚΑΡΑΣ μεσα στο μπεεεεεεεερναμπεου…

Ειναι να μπει ο Αθανασιαδης που λετε και ενας φιλος μου που το βλεπουμε μαζι και αυτος φολα παοκτσης λεει: “Αντε ρε Σαντα Κλαους, φερε μας κανα δώρο για τα Χριστούγεννα”

Μισο λεπτο μετα σκοράρει.
Ο φιλος μου πεταγεται απο την θεση του και με καβαλαει ουρλιάζοντας:
[SIZE=“5”]ΤΟ ΦΕΡΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΕΡΕ Ο ΣΑΝΤΑ! ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ, ΤΥΡΙΑ!"[/SIZE]

Νταξει τρελο γελιο και εκει που σταματαμε να γελαμε [B]δειχνει επανάληψη των πανηγυρισμων[/B]
ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΙΩΝΟΥΜΕ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ
για οσους το ειδανε εκει που πανηγυριζουν ολοι τρεχει ο τσιριλο και τον ριχνει κλοτσια ταε κβον ντο με στην χαρα του ο αθεοφοβος χαχαχαχ, οταν βρω βιντεο θα βαλω

ΕΔΙΤ:
http://www.youtube.com/watch?v=Blaf66TVLGU#t=03m07s βρηκα το βιδεο

Βάλτε τον Κοντρέρας σέντερ φορ.
Δε θυμάμαι πότε είδα επιθετικό μας τελευταία φορά να τελειώνει τη φάση έτσι.
Μπράβο και στον Κλάους, Χαλκιάς στη μία ευκαιρία που του δόθηκε φέτος την έκανε τη γκέλα πάλι.

και μερικες φωτο απτον μεγαλο ψυχρα

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

Όπως άνοιξε, έκλεισε το Μαντρι-γαλ!
Μεγάλη νίκη αλλά με μέτρια εμφάνιση… Ειδικά πίσω έχουμε μεγάλο θέμα…
Τεράστιο ρισπεχτ στον μεγάλο Πάμπλο Κοντρέρας που για μια ακόμα φορά δείχνει ότι ξέρει πολύ μπάλα το παλικάρι. Την κίνηση και το τελείωμα του δεν πιστεύω ότι μπορεί να το κάνει επιθετικός μας… Και ο Κλάους να πάρει επιτέλους τις ευκαιρίες που του αξίζουν. Να βλέπει και ο κοντός πως τελειώνουν τις φάσεις…

Ο Χαλκιάς μπορεί μετά το γκολ να έβγαλε πολύ πράγμα αλλά αυτό που κάνει στο γκολ είναι η κουνελιά της χρονιάς (μην πω και παραπάνω) και δεν ξεπλένεται εύκολα… Επίσης πολύ ταγάρι ο Μπλάζεκ. Τι έχανε ρε σεις?
Όσο για τα πέναλτι που λένε στην Λάρισα, του Κοντρέρας δεν είναι με την καμία αλλά του Βιτόλο είναι… Ωστόσο πολύ fail η ανακοίνωση τους…

Μεγάλη Νίκη του Παοκ στην τελευταία ΑΕΛ
Αλλά την άλλη κυριακή έχει πάρτυ απο την Γριά στο γηπεδάκι σας

Να σας θυμίσω μερικά παιχνίδια για να μαθαίνουν οι νεότεροι και να θυμούνται οι ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟΙ

http://www.youtube.com/watch?v=w_OWxf8P64Y

http://www.youtube.com/watch?v=NZt0TTR6Cfs

στο γκολ του κοντραρας παρά οτι το δέχτηκε η λαρισα αμέσως είπα ωραίο σουτ…
και δεν είχα δει οτι το έκανε ο κοντρερας…στο πανηγυρισμό το είδα…βαράει σουτ στις προπονήσεις??
το παλικάρι που έβαλε το δεύτερο είναι ο επιθετικός που ψάχνετε…βάλτε τον να παίξει…

αμα δεν ηταν αυτό το ταγάρι θα εχανες…

fail η ανακοίνωση της λαρισας αλλά τεράστια βλακεία η ανακοίνωση του παοκ…
ανακρίβειες, ψέματα, ειρωνείες…απάντηση δεν έδωσε…

δεν πειράζει…εσείς είστε μεγάλη ομάδα οπως λέει η ανακοίνωση…(απορώ όταν είσαι μεγάλη ομάδα γιατί πρέπει να το λες κάθε λίγο και λιγάκι…ανακοινώσεις, εκπομπές, τσακωμούς…)

*και που να έλεγε κάνεις οτι τα σφυρίγματα ηταν υπέρ του παοκ και οχι κατά της λαρισας.!!! (που αυτό γίνεται…)

Εγώ προσωπικά είμαι κατά των ανακοινώσεων σε τέτοιες περιπτώσεις… Πάντα θα γυρίσει μπούμερανγκ και μετά θα φαίνεσαι βλάκας… Σε άλλα ματς θα πάρεις μερικά σφυρίγματα σε άλλα θα πάρει ο αντίπαλος (εκτός αν είσαι ΠΑΟ - ΟΣΦΠ)… Είναι μεγάλο καραγκιοζιλίκι να κλαίγεσαι όταν σε σφάζουν άλλα όταν σφάζεται ο αντίπαλος να κάνεις τον Αλέκο… Η αεκ πχ έβγαλε ανακοίνωση για την φιλοξενία στην Τούμπα και ο Δέλλας μίλησε για μηνύσεις, αλλά όταν οι ίδιοι έκαναν ντου και χτύπησαν τον Μπάγεβιτς, πουθενά ο Δέλλας. Μάλλον θα διάβαζε και αυτός όπως ο Χριστόδουλος επί χούντας…

Για να καταλήξω κάπου, αυτό που λέω είναι ότι οι ανακοινώσεις βγαίνουν πάντα για να λαϊκίσουν οι ομάδες, να αποποιηθούν μέρος της ευθύνης που τους αναλογεί, και μετριάσουν κάπως τις αντιδράσεις μιας ατυχίας όπως το να χάσεις στα εγκαίνια του γηπέδου σου… Αν κέρδιζε εχθές δλδ η ΑΕΛ πιστεύει κανείς ότι θα υπήρχε ανακοίνωση? Δλδ τότε δεν θα είχε η ακεραιότητα και το ήθος της ομάδας?

έχεις δίκιο αλλα [I]Σε άλλα ματς θα πάρεις μερικά σφυρίγματα σε άλλα θα πάρει ο αντίπαλος[/I]
μεχρι τώρα συμβαινει από την μια πλευρά…

όπως επίσης μετά απο τόσα ακυρωμένα γκολ, πέναλτι, αντικανονικά γκολ, και χίλιες δυο ιστορίες η λαρισα έβγαλε μια ανακοίνωση…
άλλοι με μια φάση και πριν τελειώσει ένας αγώνας μιλάνε για εγκλήματα κατά της ελλαδος…“εμείς”(όχι εγώ…) περιμέναμε να σταματήσει αυτό με τις διαιτησίες και συνεχίζει να συμβαινει σε κάθε αγώνα…για αυτό έχει βγει η ανακοίνωση…ο κάθε ένας που βγάζει μια ανακοίνωση ακούγεται και τουλάχιστον μετα δεν τον σφάζουν (όταν ειναι μικρός)

το νοημα ειναι οτι η λαρισα έχει μπει σε διαδικασία αν πρέπει να πέσει και χτίσει την ομάδα απο την αρχή λόγω της διαιτησίας…καθαρά…άλλο η ανικανότητα σε μερικούς παίχτες να σκοράρουν και άλλο να πέφτεις επειδή κάθε αγωνιστική γίνεται της ποπης…
μια άπλα μέτρια δυνατότητα να σκοράρεις δεν σε φτάνει σε αυτο το σημείο…
γίνεται οτι έγινε και με την καλλιθεα…που ειχε μια χαρά ομάδα και βρέθηκε στην β’ με 15 πέναλτι εναντίον 10+ κόκκινες και οτι παράβαση υπήρχε εναντίον της…

4 καθαρά γκολ+το οφσάιντ γκολ των σερρων+το πέναλτι χθες+το ακυρωμένο γκολ στον βολο δεν κάνουν τελευταία θέση.(και αυτά είναι τα χοντρά…δεν λέω για άλλα πράγματα)
αλλά αν εισαι οπαδός άλλης ομάδας δεν μπορείς να τα δεις…οπως εγώ δεν μπορώ να ξέρω τι διαιτησία έχεις εσυ μεσα σε καβαλα, κερυρα και λοιπά, έτσι κάνεις άλλος δεν ξέρει τι διαιτησία εχει η λαρισα(εκτός απο τα χοντρά)

…οποτε εχει ευνοηθεί καθαρά η λαρισα μια χαρά εχει βγει και το εχει πει…
ακύρωση γκολ ηρακλη στο αλκαζαρ, κλωτσιά και μη τιμωρία στην ξανθη του ζουραφσκι, διαιτησία μέσα στις σερρες…
αλλά αυτά είναι 4-5 σε 5 χρόνια και σε εμας αυτά γίνονται σε 3 αγωνιστικές ξέρω γω…

[B]η ανακοίνωση δεν εχει βγει εναντίον του παοκ σε καμια περίπτωση…οπως και ο κόσμος δεν ειπε τίποτα για διαιτησία υπερ του παοκ…μόνο για κατά της λαρισας μίλησε…[/B]
όπως και αν μας έδινε το πέναλτι(οπως και σε όλες τις περιπτώσεις στο πρωτάθλημα) δεν λέμε οτι θα το βάζαμε…αλλά ας το έδινε…

*και κατι αλλο…άλλο να είσαι (π.χ.)ο παοκ και να σε βάζουν σε αυτή την κατάσταση και άλλο να είσαι η λαρισα…δεν έχουν όλοι τις ίδιες δυνατότητες να αντέξουν

Το να περιμένεις κάποια στιγμή να σταματήσει αυτό που γίνεται με τις διαιτησίες είναι το λιγότερο αφελές… Εκτός και αν άρχισες να ασχολείσαι εχθές με το ελληνικό ποδόσφαιρο…:wink:

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει γραμμή κατά τις Λάρισας φέτος, και αν υπάρχει δεν θα το μάθουμε ποτέ… Δυστυχώς όταν οι ομάδες εκτός ΠΟΚ δεχτήκαμε να μπούμε σε έναν χορό όπου ξέραν ότι αν θελήσουν κάτι οι δύο λεφτάδες θα το έχουν, τώρα δεν μπορούμε να φωνάζουμε. Μια φορά πήγε να γίνει κίνηση αποχής των ομάδων από το πρωτάθλημα πριν κάτι χρόνια, αλλά με το δόθηκαν κάτω από τραπέζι μερικές χορηγίες διαλύθηκαν τα πάντα…

Ντάξει αυτό το με τις ανακοινώσεις είναι το λιγότερο χαζό και γελοίο.
Και δεν υπήρχε λόγος να είμαστε τόσο επιθετικοί.
Νίκησες; Άσ’τους να λένε ότι θέλουν…

Και πιστεύω πως η αελ θα σωθεί στο τέλος.

Τώρα εμείς κοιτάμε το ματς με την γριά.

δεν περιμένω να σταματήσει η στραβή διαιτησία, αλλά λίγο να φύγει από την καμπούρα μας…

*θεός επόπτης(αυτός στα επίσημα) στο δεύτερο ημίχρονο που 6(ναι, ΕΞΙ λεει)φορές δεν ειχε άποψη για πλάγιο και την άφησε πάνω στον διαιτητή…(ακόμη και σε αυτα τα πλάγια 0-6 είχαμε :lol:) … δεν το λέω για να δείξω οτι αδικήθηκε η λαρισα…απλά θέλω να δείξω πόσο άσχετοι είναι και πόσο “τρέχουν” την ομάδα

εγω το είπα αυτο με την αντιμετώπιση της λαρισας την δεύτερη αγωνιστική και με είπαν υπερβολικό ακόμη και λαρισαιοι…
αλλά όλοι τώρα είναι με τα υπογλώσσια
για αυτό δεν την πέφτω σε καθε τοπικ ομαδας να πω ου ρε αλητες και τα λοιπά…
αφού σε ματς λαρισας-καβαλας, λαρισας-παοκ,λαρισας-βολου,λαρισας-σερρων,λαρισας-πανιωνιου το μόνο που ειναι κοινό ειναι η λαρισα…
αρα δεν παίζει θέμα να ήταν ας πουμε διαιτησία υπέρ αυτών των ομάδων…
είναι ενάντιων της λαρισας…
δηλαδή του πηλαδακη…γιατί αυτός είναι που βγαίνει και έχει ανοιχτή ψήφο σε καθε συνεδρίαση και πέφτουν οι εκβιασμοί στα τηλέφωνα μετά…
την μια βγαίνει ο σπανος, την άλλη βγαίνουν οι φίλοι, την άλλη βγαίνει η ξανθη…
αλλά ο πηλαδακης έχει ξεκαθαρίσει τι θα κάνει πριν μπει στην αίθουσα και δεν αλλάζει…το πόσο το πληρώνουμε αυτό δεν λέγεται…

και είναι η πρώτη φορά που το λέω και ας έχουν γίνει και άλλα , άλλες χρόνιες…αυτο φέτος ξεπερνάει κάθε όριο…(εκτός της περιπτώσεις της καλλιθεας)
αν και του τα λέγαμε στην αρχή δεν μας έδινε σημασία…και δεν μιλάω και δεν βγάζω ανακοινώσεις, και δεν πρέπει να λέμε τίποτα…
κάτσε τώρα στον πάτο και μην μιλάς άμα είναι…

*και ξανά…δεν λέω κάτι εναντίον του παοκ

Πάμε να διατηρήσουμε την παράδοση… Αν και έχουμε αρκετές απουσίες (ειδικά άμυνα) δεν πιστεύω να δυσκολευτούμε… Περιμένω Κλάους βασικό… είναι και η εποχή του εξάλλου τα Χριστούγεννα (:cold:)

Πάντως καλύτερα να ξεκουράσουμε παίχτες με ηρακλή για να είμαστε πιο έτοιμοι στο Ζάγκρεμπ. Εκεί είναι το μεγάλο ματς, όπου έχεις την ευκαιρία να παίξεις Ευρώπη μετά τον Δεκέμβρη μετά από 37 χρόνια αν δεν κάνω λάθος…

συγγνώμη που ποσταρω συνεχεία αλλά τώρα που ήρθε…
παίχτης που δεν ξέρει την θέση αλλά παλεύει όσο δεν πάει…

ζουελα…:bow:

Ναι όντως.
Ειδικά με μπρίζ έκανε ματσάρα.

Radical δηλώσου για καμιά μπαλίτσα ρε! :stuck_out_tongue: