Π.α.ο.κ

και γ) είναι ο τύπος που σήκωσε την κούπα :slight_smile:

Έχει παραπάνω τεστοστερόνη από όλους μας και αυτό είναι αδιαπραγμάτευτο!

Αυτο με το ντοπε ειναι για λαικη καταναλωση, ταφηνω ασχολιαστω κ το παιρνω ως αστειο.

Επειδη μαλλον δε τα χεις μαθει καλα περι ΠΑΟΚ αυτα τα χρεη που εσυ λες παγωμενα εγω σου λεω πως για ΟΛΑ εχουν ορισθει ημερομηνιες εκδικασης. ΟΠΟΤΕ μονο παγωμενα δεν ειναι.

για αλλη ομαδα εχουν βγει προς τα εξω απο εγκυρο οικονομικο σιτε υπερογκα χρεη οταν μαλιστα μηδενιστηκε το κοντερ των χρεων τους προσφατα.

Και αντε οτι εγω δεν τα 'χω μαθει καλα.

Τι ακριβως θα εκδικαστει;;;

Νταξ, ρε φιλε, η αεκ ειναι εκτος συναγωνισμου…τι ψαχνεις;;; :lol:

Απάντηση από την ΠΑΕ

Όπως είπαμε και στη συνέντευξη τύπου τα χρέη της ΠΑΕ είναι αυτή τη στιγμή 11.350.000 ευρώ περίπου. Έχουμε εκμηδενίσει το χρέος προς τρίτους, προς παλιούς ποδοσφαιριστές, προπονητές, προμηθευτές κλπ. Μένει το χρέος προς το Δημόσιο. Έχουμε κάνει γνωστό σε όλους τους φορείς ότι ζητάμε να πληρώσουμε το χρέος μας, αλλά να μην υποχρεωθούμε να πληρώσουμε πρόστιμα και προσαυξήσεις, για τα οποία δεν είναι υπεύθυνη η ΠΑΕ, αλλά οι ελεγκτικοί μηχανισμοί που άφησαν τις προηγούμενες Διοικήσεις ατιμώρητες. Περιμένουμε να πραγματοποιηθούν οι υποσχέσεις τους.

[B][I]αλλά οι ελεγκτικοί μηχανισμοί που άφησαν τις προηγούμενες Διοικήσεις ατιμώρητες. [/I][/B]

δουλευόμαστε μεταξύ μας…

*η ουεφα δεν δέχεται χρέη προς το δημόσιο από το 2012 (και γενικά τα χρέη πρέπει να είναι κάτω από 5 εκατομμύρια)

@pasxalakos

Το χρεος αυτο ειναι τεραστιο.

Και οι προσαυξησεις και το ΦΠΑ ειναι ολη η υποθεση.

Γιατι μονο ετσι θα μπορεσει ο παοκ να το καλυψει σε καποια χρονια.

Αν σε ολα αυτα τα χρονια μπουν κι οι προσαυξησεις, τρεχα γυρευε και αυτο ειναι που σχολιαζω.

O Π.Α.Ο.Κ αυτό που θέλει είναι να πληρώσει μόνο το πρωτογενές χρέος

AΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: ΒΡΕΘΗΚΕ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑΣ. Ο ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ

[SPOILER]

:lol3::lol3::lol3::lol3::lol3:
[/SPOILER]

#-o
:lol::lol::lol::lol:
Aυτό το “του έκλεψε την ταυτότητα” πώς βγήκε?:-k

Γιατί μπλέκεις το ΦΠΑ μέσα; τα 11.350.000 με το ΦΠΑ είναι μέσα…
Οι προσαυξήσεις είναι για καθυστέρηση πληρωμών και σε αυτό φτιαίει το κράτος που δεν πάτησε πόδι στις προηγούμενες διοικήσεις και δεν τους εβαλε φυλακή που κάναν τους κινέζους

Τα 11.350.000 ειναι τα χρεη προς τριτους αν δεν καταλαβαινω λαθος.

Προς το δημοσιο (σιγουρα) ειναι πολυ περισσοτερα.

Μαζι με τις προσαυξησεις (αν και δεν ειμαι σιγουρος), υπαρχει και αναλογο ΦΠΑ.

Επισης, ΟΚ, φταιει το κρατος που δεν πληρωσατε.

τυφλός αλερτ;

Όπως είπαμε και στη συνέντευξη τύπου τα χρέη της ΠΑΕ είναι αυτή τη στιγμή 11.350.000 ευρώ περίπου. [B]Έχουμε εκμηδενίσει το χρέος προς τρίτους[/B], προς παλιούς ποδοσφαιριστές, προπονητές, προμηθευτές κλπ. Μένει το χρέος προς το Δημόσιο. Έχουμε κάνει γνωστό σε όλους τους φορείς ότι ζητάμε να πληρώσουμε το χρέος μας, αλλά να μην υποχρεωθούμε να πληρώσουμε πρόστιμα και προσαυξήσεις, για τα οποία δεν είναι υπεύθυνη η ΠΑΕ, αλλά οι ελεγκτικοί μηχανισμοί που άφησαν τις προηγούμενες Διοικήσεις ατιμώρητες. Περιμένουμε να πραγματοποιηθούν οι υποσχέσεις τους.

Σιγά μην υπάρχει +23% σε όποια προσαύξηση γίνεται λόγω καθυστέρησης, αφού δεν είναι προϊόν, αέρας ειναι τα πρόστιμα κλπ, πως σκατά να έχουν ΦΠΑ;

Άμα ειναι να λες βλακειες μην μιλας, εκτίθεσαι

OK, εκτιθεμαι εγω και τα χρεη σας προς το δημοσιο ειναι 11.000.000 ευρω.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μετα απο μια τετοια παλληκαρισια προκριση του παοκ η συζητηση ειναι για τα χρεη του…

Ωπα,ωπα ζητω συγγνωμη,μετα απ την προκριση που ειπα η συζτηση ειναι για τα χρεη της αεκ…

Οχι, οχι κατσε, ειναι για την τεστοστερονη του ζαγορακη…

Σε όσα έγιναν στο ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός, το περιβόητο συμβάν με το πλεκιγκλάς, καθώς και σε όσα είχαν συμβεί στο “Καραϊσκάκης” αναφέρθηκε ο Παναγιώτης Ποικιλίδης. Αναλυτικά όσα δήλωσε το μέλος της διοίκησης της “ασπρόμαυρης” ΠΑΕ στον Sentra 103,3:

Για το αντικείμενο που πετάχτηκε από την “ερυθρόλευκη” σουίτα: “Εντελώς συμπτωματικά, ήμουν στην ΠΑΕ και είδα το κομμάτι πλεξιγκλάς που πετάχτηκε από τους ανθρώπους ασφαλείας του κ. Μαρινάκη. Υπάρχει μαρτυρία ανθρώπων ότι το έσπασαν και το είδα το κομμάτι, υπάρχει στα γραφεία κι έχει χαρτάκι που γράφει ότι είναι το συγκεκριμένο κομμάτι. Πετάχτηκε στην εξέδρα. Το γνωρίζω για τον οπαδό που θα έκανε μήνυση, αλλά δεν ξέρω τι έγινε”.

Για το αντικείμενο στον Μιραλάς: “Δεν έχει γίνει ποτέ σε εκείνο το χώρο να εκτοξευτεί κάτι. Πέταξαν ένα γυάλινο τασάκι, το οποίο έσπασε στο κάγκελο και πήγαν τα θραύσματα στον Μιραλάς. Δεν ξέρω αν τον βρήκανε το συγκεκριμένο οπαδό. Ασφαλώς, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ πρέπει να βρει ποιος ήταν αυτός”.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Πάμπλο Γκαρσία στο «Αθλητικό Metropolis»:

Για το πως αισθάνεται μετά τη νίκη - πρόκριση επί του Ολυμπιακού: “Είμαι πολύ ευχαριστημένος όταν κερδίζει η ομάδα. Πόσω μάλλον τώρα που κερδίσαμε τον Ολυμπιακό. Συνέβησαν πολλά πριν το παιχνίδι. Ο κόσμος δεν μπήκε στο γήπεδο και έπρεπε να κερδίσουμε.”

Για το αν ήταν εύκολο το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό: “Τίποτα δεν είναι εύκολο στο ποδόσφαιρο. Όλα τα ματς είναι δύσκολα και για να κερδίσει πρέπει να κοπιάσεις. Εμείς κοπιάσαμε και αυτό μας δίνει ακόμη περισσότερη χαρά για την πρόκριση.”

Για το τι φταίει και οι παίκτες του ΠΑΟΚ βγάζουν πολύ πάθος όταν αντιμετωπίζουν τον Ολυμπιακό: “Είναι ιδιαίτερα αυτά τα παιχνίδια. Βέβαια, όλοι μας θέλουμε να κερδίζουμε όλα τα παιχνίδια. Ο κόσμος μας έδειξε πόσο σημαντικό είναι να κερδίσουμε αυτό το ματς. Ήρθε στις προπονήσεις και μας έδωσε ένα έξτρα κίνητρο για να πάρουμε τη νίκη. Θέλω να τονίσω ότι κάναμε ένα πολύ σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του Κυπέλλου.”

Για το ότι οι συμπαίκτες του αφιέρωσαν τη νίκη στον Πάμπλο Κοντρέρας: “Όλοι στην ομάδα είναι πάρα πολύ καλοί άνθρωποι, για αυτό μιλάμε για μία μεγάλη οικογένεια. Το λιγότερο που θα μπορούσαμε να κάνουμε είναι να του αφιερώσουμε τη νίκη. Έζησα ανάλογες στιγμές και ξέρω πως είναι. Όλοι μας θα περάσουμε αργά ή γρήγορα τέτοιες στιγμές. Τον περιμένουμε για να σταθούμε δίπλα σε αυτόν και στην οικογένειά του, για να ξεπεράσει αυτήν τη δύσκολη στιγμή.”

Για το πως επηρέασε η απώλεια του πατέρα του Κοντρέρας την ομάδα, πριν τον αγώνα με τον Άρη: "Ήταν πολύ σκληρές οι στιγμές που περάσαμε. Είμαστε μακριά από τις οικογένειές μας. Αυτό φυσικά το ξέρουμε όταν επιλέγουμε να παίξουμε μακριά από την πατρίδα μας. Ξέρουμε ότι πεθαίνουν αγαπημένα μας πρόσωπα και μπορεί να μην τους αποχαιρετήσουμε. Αυτό συνέβη και με εμένα. Δεν αποχαιρέτησα τη μητέρα μου. Θα το κουβαλάω μέχρι να πεθάνω αυτό. Έχω ένα βάρος στο στήθος μου. Πριν τον αγώνα με τον Άρη μέσα στην ομάδα υπήρχε ησυχία και θρήνος, ήταν πολύ δύσκολες οι στιγμές που περάσαμε. Δύσκολες για να παίξουμε μπάλα. Τώρα, όμως, αυτά πέρασαν και πρέπει να κοιτάξουμε τη συνέχεια. "

Για το πως αισθάνεται δεχόμενος την αγάπη του κόσμου του ΠΑΟΚ: “Είμαι χαρούμενος και ευγνώμων για τον τρόπο που μου συμπεριφέρονται οι οπαδοί. Ήρθα στην καλύτερη ομάδα της Ελλάδας. Είμαι περήφανος που παίζω στον ΠΑΟΚ. Είναι ευθύνη μου να φέρομαι και να παίζω καλά. Ευθύνη που μου τη γεννά η αγάπη του κόσμου.”

Για το αν ήρθε η ώρα του ΠΑΟΚ να πάρει έναν τίτλο: “Αν το θέλει και ο Θεός, σίγουρα. Κάναμε το πρώτο βήμα, αλλά θα πρέπει να βλέπουμε κάθε ματς ξεχωριστά. Στο Κύπελλο θα παίξουμε με μία καλή ομάδα, άλλα προέχει ο αγώνας με τον Παναθηναϊκό. Πρέπει να συγκεντρωθούμε σε αυτό το παιχνίδι.”

Για την απόδοση του Σταύρου Τσουκαλά μέχρι τώρα: “Είναι ένας καλός παίκτης με προσωπικότητα. Έχουμε τον Τσουκαλά, έχουμε τον Αρίας που ήρθε τώρα, έχουμε τον Βίκτορ που επιστρέφει, αλλά και τον Μπαλάφα. Όλοι δουλεύουν πολύ καλά για την ομάδα. όλοι στοχεύουν στο καλύτερο για την ομάδα. Για τον Τσουκαλα, ειδικά, είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοσή του μέχρι τώρα.”

Για το αν ο Βιεϊρίνια μπορεί να κάνει μεγάλη καριέρα στην Ευρώπη: “Ναι! Δυστυχώς για εμάς ο Βιεϊρίνια μπορεί να παίξει. Μία ομάδα μπορεί να τον πάρει από τον ΠΑΟΚ. Ευτυχώς για εκείνον, αλλά δυστυχώς για εμένα. Το ισπανικό πρωτάθλημα του ταιριάζει πολύ. Πιστεύω ότι σύντομα θα έρθει μία ομάδα, να δώσει πολλά χρήματα για να τον αγοράσει.”

Για το αν θέλει, αφού σταματήσει το ποδόσφαιρο να γίνει πρόεδρος του ΠΑΟΚ: “Δεν είμαι εδώ για να φοράω κοστούμια. Δε σκέφτομαι το μέλλον. Ζω το παρών. Θέλω να παίξω μπάλα για ακόμη ένα ή δύο χρόνια. Από εκεί και μετά θα δω τι θα μου φέρει η ζωή.”

Για τον Θοδωρή Ζαγοράκη: “Καταρχάς ήρθα στον ΠΑΟΚ με τις ευλογίες του Ζαγοράκη και του Βρύζα. Θα τους είμαι ευγνώμων μία ζωή για αυτό που μου έκαναν. Είναι ένας άνθρωπος του ποδοσφαίρου που κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί για την ομάδα, μαζί με τον Παντελή Κωνσταντινίδη. Είναι πολύ όμορφο που άνθρωποι που έπαιξαν μπάλα ασχολούνται με την ομάδα.”

Για το αν έχει αλλάξει κάτι με τον Μάκη Χάβο στον πάγκο του ΠΑΟΚ: “Όλοι στην ομάδα είμαστε καλά. Έχουμε μία δυναμική που ξέρουμε πως δουλεύει. Ξέρουμε το πρόγραμμα της ομάδας. Τι θα γίνει κάθε μέρα. όλα στην ομάδα είναι συστηματοποιημένα. Δε μου αρέσουν τα μυστήρια και τα δράματα. Δε μου αρέσει να σπαταλάμε ώρες βλέποντας βίντεο με τους αντίπαλους. Ο Χάβος δεν ασχολείται με τους αντίπαλους, γιατί πιστεύει σε εμάς. Τ πράγματα είναι απλά στην ομάδα μας. Έτσι πρέπει να είναι το ποδόσφαιρο. Στον ΠΑΟΚ το νερό είναι στο αυλάκι.”

Για το μήνυμα που θέλει να στείλει στον κόσμο του ΠΑΟΚ: «Είναι πάρα πολύ ευγνώμων για την αγάπη του κόσμου. Περιμένω να γεμίσουν το γήπεδο στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό. Να υποδεχτούν τον Κοντρέρας με ένα χειροκρότημα. Να υποστηρίζουν την ομάδα μέχρι θανάτου και εμείς θα τους ανταποδώσουμε».

Πάντα τεράστιος.

[B]Θέατρο… του παραλόγου![/B]

Καταστροφές στο Θέατρο Τέχνης προκάλεσαν περίπου πενήντα άτομα το βράδυ της Παρασκευής στην πρεμιέρα της παράστασης «Ταξιδεύοντας με τον ΠΑΟΚ, μια ιστορία του Σταθμού Λαρίσης»? «Ήταν οπαδοί του Ολυμπιακού», υποστήριξε η υπεύθυνη δημοσίων σχέσεων του θεάτρου, Μυρτώ Απαλοπούλου, σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον NOVAΣΠΟΡ FM 94,6.

Ο κα. Απαλοπούλου υποστήριξε ότι τα πενήντα άτομα εμφανίστηκαν ξαφνικά με μηχανάκια περίπου μία ώρα πριν την έναρξη της πρεμιέρας και έσπασαν ό,τι βρήκαν μπροστά τους, ενώ έριξαν και αρκετές μολότοφ.

«Τα άτομα δεν είχαν διακριτικά επάνω τους, αλλά ήταν οπαδοί του Ολυμπιακού. Έσπαγαν τα πάντα και φώναζαν? ??εδώ είναι Πειραιάς. Εδώ είναι λιμάνι??», τόνισε η υπεύθυνη δημοσίων σχέσεων.

Ζημιές υπάρχουν πολλές στην είσοδο του θεάτρου, αλλά και στον εσωτερικό χώρο, ακόμη και στα σκηνικά της παράστασης.

Σύμφωνα με πληροφορίες υπήρξαν δύο ελαφρά τραυματίες. Η αστυνομία έφτασε περίπου 10 λεπτά μετά την επίθεση η οποία διήρκησε πολύ λίγα λεπτά…

έτσι για να έχει να λέει ο [B]crabsody[/B] :smiley:

http://olapaok.gr/lastnews/epithesh_me_molotof_sto_theatro_texnhs.769476.html

A ρε γαβράκια όσο και να πόνεσε η πούτσα τέτοιες ενέργειες είναι αδικαιολόγητες![-X

Edit:Με πρόλαβε ο Crimson

ε καλά δεν ήταν και ο μέσος γαύρος αυτός…αυτοί που το έκαναν είναι ζώα

Καλά αυτό είναι σίγουρο…όπως και τα επεισόδια στο Βόλο δεν έγιναν από το μέσο ΠΑΟΚτσή όπως και γενικά όλα τα επεισόδια που γίνονται από μια μερίδα ανεγκέφαλων