Π.α.ο.κ

και έβαλε και το ματς που ο ανεκδιήγητος Κασναφέρης απέβαλλε τον Γεωργιάδη με 2 κίτρινες για πέσιμο στην περιοχή, η 2η χωρίς καν να ζητήσει πέναλτυ και με καταρρακτώδη βροχή. romantic7 ψάξου καλύτερα, βρες άλλο ματς που να έγινε αφού έκλεισες τα 10 σου και να το θυμάσαι, μέχρι τότε:

http://www.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=5764
Φοβερές σκηνές εκτυλίχθησαν στο αεροδρόμιο Μακεδονία κατά την αναχώρηση της αποστολής του Ολυμπιακού. Ο Βαγγέλης Μαρινάκης γλίτωσε τελικά την σύλληψη και αναχώρησε κανονικά?

Το PAOK24 αποκάλυψε νωρίτερα την μήνυση που κατέθεσε γιατρός, ο οποίος βρίσκονταν στον τέταρτο όροφο του κτιρίου της Τούμπας. Ο συγκεκριμένος κύριος, στράφηκε εναντίον του Βαγγέλη Μαρινάκη, γιατί ο τελευταίος πάνω στον εκνευρισμό του, [B]πέταξε γυάλινο ποτήρι στην κερκίδα[/B]!!

Όπως έγινε γνωστό η μήνυση κατατέθηκε και αυτό θα σήμαινε την άμεση σύλληψη του υπευθύνου.

Πράγματι οι αστυνομικές αρχές στο αεροδρόμιο σταμάτησαν τον πρόεδρου του Ολυμπιακού και αφού τον ενημέρωσαν για το τι συνέβη, του ζήτησαν να τους ακολουθήσει.

Εκεί άρχισαν τα ωραία? Πανικόβλητος ο Μαρινάκης, τηλεφώνησε σε όσους μπορεί να βάλει ανθρώπινους νους? Άνθρωποι που ήταν εκεί, αντιλήφθηκαν ότι παρακαλούσε να αποσυρθεί η μήνυση για να μην μείνει στην Θεσσαλονίκη όπως ήταν υποχρεωμένος.

Τελικά τα κατάφερε? Αφού με τον πανικό του έδειξε ότι δεν ένιωθε και πολύ καλά, η μήνυση αποσύρθηκε και ο πρόεδρος του Ολυμπιακού αναχώρησε για την Αθήνα?

Αξίζει να σημειωθεί ότι στα αποδυτήρια του γηπέδου, έλεγε στους συνεργάτες του: «Τελειώνετε? Χάσαμε και πάμε να φύγουμε».

http://www.exedrasports.gr/football/cup/article/?aid=95939&scid=871&team=%CE%9F%CE%BB%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%82
Ο Κέβιν Μιραλάς απέφυγε κάποιον τραυματισμό κατά τη διάρκεια του αγώνα με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Ωστόσο την ώρα που έπαιρνε την άγουσα για τα αποδυτήρια αντικρίζοντας την κόκκινη κάρτα, [B]ένας ανεγκέφαλος πέταξε ένα γυάλινο ποτήρι[/B], το οποίο έσπασε στη φισούνα και θραύσματα βρήκαν το Βέλγο στο αριστερό μάτι του!

Ο γιατρός του Ολυμπιακού «καθάρισε» το μάτι του 23χρονου άσου, το οποίο έχει σχιστεί και πλέον είναι δεμένο με επίδεσμο. Ο Μιραλάς θα υποβληθεί την Πέμπτη (03/02) σε εξετάσεις, προκειμένου να αποκλειστεί και ο παραμικρός κίνδυνος να έχει υποστεί κάποια ζημιά ο αμφιβληστροειδής του. Πάντως σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις δεν είναι κάτι σοβαρό.

Σε ό,τι αφορά την αποβολή του, στο φύλλο αγώνα γράφτηκε πως απώθησε βίαια τον αντίπαλό του. Κατόπιν τούτου η τιμωρία που προβλέπεται βάσει ΚΑΠ είναι μίας αγωνιστικής.

Ρε λες? :lol::lol::lol: Αν πέτυχε ο μαλάκας τον ίδιο του τον παίχτη μόνο ρισπεχτ μπορώ να πω… Πέτυχε με την μια αυτό που πολλοί έχουν προσπαθήσει σε κόρνερ αλλά απέτυχαν…:lol3::lol3::lol3:

Μάλλον το πέταξε πιο πριν και οι δικοί μας τα μαζέψανε και τα πετάξανε στον πρώτο “στόχο” που παρουσιάστηκε.
Ντάξει μαλακία βέβαια εγώ τον λυπήθηκα τον Μιραλάς, μπορούσε να του γαμήσει πολύ άσχημα το μάτι…

Ευχαριστούμε για το ξεπάτωμα του γαύρου. :slight_smile:

ρε μηπως επεσε το ποτηρι απτο ελικοπτερο?

Αν παθει ζημια ο Μιραλας θα ειναι αστειο τοτε? Και αν μετα τιμωρηθει ξανα η εδρα σας 2-3 ακομα αγωνιστικες θα φταιει παλι το κατεστημενο? #-o Τι να πει κανεις?

Αν το έφαγε απο τον πρόεδρα τότε ναι είναι αστείο.Αν όχι τότε δεν είναι αστείο.

Και όλα αυτά τα λέει το PAOK24…μάλιστα.

οχι…έδωσε το ένα πριμ από τα δυο…το επόμενο στην κατάκτηση

για ποιο λόγο είναι μάγκας?

αντι να χαίρεσαι για την μεγάλη νίκη του παοκ κάθεσαι και ασχολείσαι με τον ολυμπιακό και τον κάθε ολυμπιακό…αυτό δεν το καταλαβαίνω…
θα ειχα περάσει εγω στην επόμενη φάση, θα ειχα αποκλείσει τον ολυμπιακό, και αντί να χαίρομαι για την ομάδα μου θα ασχολούμουν μόνο με τον αντίπαλο…?
ναι ξέρω…είναι ο ολυμπιακός που εχει κάνει το ένα το άλλο το παρα άλλο…
αλλά τα τελευταία χρόνια τον έχεις κερδίσει στο γήπεδο του, τον έχεις ξανακερδίσει στο γήπεδο του, του έχεις πάρει ισοπαλία, τον έχεις κερδίσει στο γήπεδο σου, τον εχεις ξανακερδίσει στο γήπεδο σου, τον έχεις αποκλείσει απο το κύπελλο…!!
έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα απο όλους…σταμάτα την γκρίνια…

επίσης χαρακτηρίζεις του οπαδούς του…
είναι τραγικό να χώνεις όλο τον κόσμο σε ενα τσουβάλι…(απο ολες τις ομάδες)
ο κόσμος του ολυμπιακού δεν πιστεύω να ήθελε να έχεις 2000 αστυνομικούς η θεσσαλονικη, και ούτε να είναι 10αδες εκατομμύρια μέσα ο μπασκετικός ολυμπιακός…εκτός άμα είναι τυφλοί και ηλίθιοι…που δεν νομιζω να είναι όλοι (όσο και αν το πιστεύεις:p)

όσο για τον ποιον έχει υπεύθυνο ασφαλείας ο ολυμπιακός, εσείς ποτέ δεν είχατε πρώην αξιωματικό της αστυνομίας ?:roll:

και για τέλος αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί κάθε νίκη του παοκ επι του ολυμπιακού είναι μια νίκη επι του συστήματος και του κράτους και εγώ δεν ξέρω τι άλλο…που είναι ο παοκ μέσα σε ολα αυτά…? εχετε οπαδούς για τον παοκ ή για για να είστε ενάντια σε εχθρούς(ορατούς και αόρατους)? αγαπάω μια ομάδα δεν είναι βρίσκω μια μεγάλη ομάδα που δεν είναι στη κορυφή για να μπορώ να λέω οτι ειμαι μαχητής πολεμιστής και εγώ δεν ξέρω τι άλλο

*τα απο πάνω δεν αναιρούν αυτά(τα όποια) που σου εχει κάνει ο ολυμπιακός…αλλά πρώτα είμαστε η ομάδα μας και μετά ολα τα άλλα…και στην αελαρα βλέπω μερικούς να ζούνε ας πούνε για τα ματς με τον παοκ…δεν βλέπω το νοημα…

πόσο αθώος είναι λες ο παοκ μέσα σε όλα αυτά…? ή και κάθε ομάδα…?
οσο επιτρέπει η δύναμη της κάθε ομάδας και με τους ανθρώπους που έχει στις τάξεις της …όλα τα άλλα είναι αστεία…(και για την ομάδα μου το λέω…και για τους οπαδούς της)

*είδα το παιγνίδι με 50+ παοκτζηδες 4-5 αελαρες και σχεδόν κανέναν ολυμπιακό…
ο διπλανός μου ήταν ένας 40αρης, που σε [U]κάθε[/U] επίθεση του ολυμπιακού κατέβαζε το κεφάλι του και έλεγε σχεδόν απο μέσα του , ξου ξου ξου ξου ξου… :lol: δεν εχω ξαναγελασει τόσο στη ζωή μου…:smiley:

**το νοημα δεν είναι να μαλώσουμε αλλά να βρούμε ποιο είναι το σωστό…χθες είδα μερικές σωστές κουβέντες για το μεχρι που φτάνει η καζούρα για τις ομάδες…

@crimson_Idol
Ο Ζαγορακης ειναι μαγκας για πολλους και διαφορους λογους. Για την ποδοσφαιρικη του καριερα κ ηθος αλλα κ το πως καταφερε να παρει εναν διαλυμενο διοικητικα ΠΑΟΚ κ να τον κανει το πιο υγιες ποδοσφαιρικο σωματειο.

Οσον αφορα τα αλλα που λες, αστο. Δεν εχει νοημα. Ο κοσμος του ΠΑΟΚ εχει την δικια του ιδιοσυγκρασια κ το δικο του ταπεραμεντο που τον κανει αυτο που ειναι (οπως κ καθε αλλος ποδοσφαιρικος λαος) αλλα κ την δικια του ιστορια, μεσα απο διαφορα βιωματα δημιουργηθηκε αυτο το μεταλλο. Αν δεν εισαι ΠΑΟΚ, απλα δεν σε αγγιζει.

η ποδοσφαιρική του καριέρα δεν εχει σχέση με το αν ειναι μάγκας τώρα
το γιατί είναι το πιο υγιές σωματείο ο παοκ και οχι η λαρισα ή ο βολος δεν το καταλαβαίνω,εκτός αν εννοείς πιο υγείες απο πριν…οκ εκεί συμφωνώ…αλλά ο άνθρωπος έκανε [U]διαχείριση[/U]…
(και επίσης η υγεία είναι σε όλους τους τομείς…όχι μόνο οικονομικά)

με την ιδια λογική που λες αν δεν είσαι παοκ δεν ξέρεις, δεν θα έπρεπε να κρίνεται και ο κάθε οπαδός του ολυμπιακού/παναθηναϊκού/λαρισας ??

*και για να προλάβω τον καθένα , συζήτηση κάνουμε…:slight_smile:

εννοειτε οτι κανουμε συζητηση.
Εγω δεν εχω κρινει αλλο οπαδο. μονο μπινελικωνω :stuck_out_tongue: ουτε το παω στο φιλοσοφικο

το οτι εκανε διαχειρηση στον ΠΑΟΚ μπορει να ακουγεται φυσιολογικο αλλα με τις διοικησης που ειχαμε τοσα χρονια το κανει κατι πρωτοποριακο. Καταφερε να ξεχρεωσει τα προς τριτους κ πλεον εχει μεινει μονο προς δημοσιο, οπου το πρωτογενες κεφαλαιο δεν ειναι δα κ τοσο μεγαλο, ειδικα αν συγκρινεις τι χρεη εχουν αλλες ομαδες θεσ/νικης κ αθηνας. Κ πλεον κυνηγαμε ενα διακανονισμο με το κρατος να ξεχρεωσουμε κ τα υπολοιπα.

κ ο ΠΑΟΚ ειναι σταληθεια απτους πιο υγιης συλλογους. Εχει εναν απτους πιο πληρης φακελους.

Ο Ζαγοράκης είναι δικαιωματικά μάγκας για δύο λόγους:
α) Ιωάννα.
β) Λίλη.

Όλα τ’αλλα είναι να’χαμε να λέγαμε. :blues:

επιτέλους έβαλε κάποιος στη σωστή βάση το θέμα :lol:

εγω τον παω τον μαρινακη…εχει πολυ γελιο σε αντιθεση π.χ. με τον κοκκαλη…φερνει και λιγο στον υπερτατο λαμπρο σκορδα…:slight_smile:

ο κοκκαλη ειχε γελιο μονο με το κλασσικο…χο,χο,χο…ο μαρινακης ανετα η νεα ατραξιον της σουπερ λιγδας…

Tο ηθος του Ζαγορακη ειναι οτι ηταν ντοπε και δεν το 'μαθε κανεις;;;

Επισης, πηρε εναν διοικητικα διαλυμενο παοκ, τον παρατησε οταν δε βολευε και τον ξαναπηρε μετα.

Α, και το υγιες σωματειο εχει καμποσα εκατομμυρια “παγωμενα” χρεη. :roll:

ημιμάθεια, αμάθεια κλπ

Ένιωσες προδομένος όταν έφυγε ε?

http://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=11629&autid=5&sn=13

To φιλαρακι του ο Γκαγκατσης τα λεει, οχι εγω.

κλπ. :roll:

βασικά εχει περάσει απο την αεκ σε καιρό που γινόντουσαν διάφορα:?