Π.α.ο.κ

Για την Ευρώπη ούτε κουβέντα ε?

Η Ευρώπη τι έκανε?

Ψυχολογικά και στη συνείδηση του οπαδού πέρασε και δεν ακούμπησε,δυστυχώς

Τι να πω, εγώ χρόνια περίμενα καλή πορεία στην Ευρώπη, και εκείνη την υπερπροσπάθεια στη Μόσχα ακόμα τη θυμάμαι.

Απόλυτα επιτυχημένη από πλευράς αποτελεσμάτων είναι η χρονιά του ΠΑΟΚ, ειδικά αν βγει πρώτος (ή ακόμα και δεύτερος) στα πλέη οφ. Βασίστηκε στην περσινή νοοτροπία του Σάντος και το δέσιμο που υπάρχει ανάμεσα σε παίκτες που παίζουν αρκετό καιρό μαζί. Του χρόνου βέβαια μάλλον δεν θα αρκεί μόνο αυτό.

Εδώ και 2 χρόνια δεν αρκεί στον κόσμο,αυτή είναι η αλήθεια.

Ο κόσμος θέλει να δει κάτι χειροπιαστό με την καλύτερη διοίκηση που έχει περάσει (εδώ και χρόνια τουλάχιστον),είτε ένα Κύπελλο,είτε μια συμμετοχή στους ομίλους του Τσ.Λ.,είτε,γιατί όχι,ένα πρωτάθλημα βρε αδερφέ (λέει ο ΠΑΟΚτσής)

Και γενικά στην Θεσσαλονίκη από αυτά που ακούγονται υπάρχει κούραση…

κούραση από τι?

Από τον οπαδό προς τις επιλογές της διοίκησης κυρίως.Και από την αντίθετη πλευρά φυσικά.

Και μεταξύ των οπαδών υπάρχει μια κρυάδα εννοείται,μετά από εκείνα τα αίσχη μετά την ΑΕΚ.

Έχουν φθαρεί οι σχέσεις,και δεν ξέρω αν θα αντέξουμε άλλη μια χρονιά με τέτοιου είδους επίτευξη στόχων.

και αν δεν γινεται? δεν λέω πως δεν μπορεί να τα κάνει αυτά ο παοκ…αλλά σου λέω για χίλιους δυο λόγους δεν γινεται…τότε?

άσχετο αλλά εμένα με χαλάει πολύ οι κακές σχέσεις που φαίνεται να έχουν οπαδοί παοκ και αεκ.είναι 2 σύλλογοι που όπως και να το κάνουμε έχουν κοινές ρίζες.με χαλάει πολύ να ακούω οτι γίνονται σκηνικά όπως ηγουμενίτσα,λαμία κλπ μεταξύ των οπαδών αυτών των 2 ομάδων.

Κι εμένα με χαλάει αυτό αλλά τι να κάνεις?
Είναι πολύ λίγοι αυτοί που θέλουν να το πετύχουν αυτό,και αρκούν.

^^εμένα με “κλάνεις”?:stuck_out_tongue:

α, οκ…προηγούνται οι συγγενείς.

απάντησε πρώτα στο “ξαδερφάκι” τον αεκτζή:p:p

Ο κόσμος δεν στερείται στόχων… στερείται οράματος… Αυτό τον έφερε στο γήπεδο μαζικά για 4 χρόνια και η έλλειψη του τον διώχνει…

Αυτό που χρειαζόμαστε είναι πλάνο από την αρχή… Του χρόνου πρέπει να είμαστε νέα ομάδα… Αρκετοί νέοι παίκτες, νέος προπονητής (αν έχει μεγαλύτερο όνομα από τον ΠΑΟΚ ακόμα καλύτερα) και πάνω απ όλα να γίνει ένα καλό πλάνο το οποίο θα στηριχθεί από την διοίκηση χωρίς να ακούει το κόσμο… Ο κόσμος στο σύνολο του είναι χαζός… Μια φορά ο Ζαγορ δεν άκουσε τον κόσμο, κράτησε τον καρπουζά, και δείτε που πήγαμε… φέτος που άκουγε τον κόσμο πάλι δείτε που πήγαμε…

Αυτό που ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω είναι γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε μια ομάδα στα πρότυπα του εξωτερικού… και αν σε θέμα υποδομών και λειτουργίας είναι δύσκολο, είναι εύκολο να γίνει σε θέμα φυσικής κατάστασης… Κάνε μια ομάδα δυνατή με τρεξίματα… Ομάδα που τρέχει 90 λεπτά στην Ελλάδα μπαίνει play-off χαλαρά… Και αν την βελτιώνεις χρόνο με τον χρόνο, σε 2-3 χρόνια χτυπάς πάλι τσου-λου και τίτλο…

Έλα ρε,δεν σε είδα καν όταν απάντησα στο ξαδέρφι.

Μάλλον επειδή είσαι εκεί που είσαι 8) :stuck_out_tongue:

Στο λέω πρώτος εγώ πως με αυτή την ομάδα και αυτόν τον προπονητή ΔΕΝ γίνεται.Ούτε με αυτά τα λεφτά.Και δεν είπα εγώ τις προσδοκίες μου,είπα τις προσδοκίες της πλειοψηφίας.Οπότε δεν ξέρω τι θα γίνει,μπορεί να έχουμε σκηνές ροκ το καλοκαίρι

Radical,ο κόσμος δεν έχει πια την υπομονή που είχε με τον Σάντος,δυστυχώς.

:lol: καλοοο.!!! :smiley:

εγω το πήγαινα καπως διαφορετικά…
αν η ομάδα μας(όποια και αν είναι αυτή) δεν μπορεί να εκπληρώσει τα όνειρα μας και τα θέλω μας τι πρέπει να κάνουμε? πρέπει να συνεχίσουμε να ζητάμε πράγματα που δεν γίνονται?

οι περισσότεροι δεν εχουν καταλάβει οτι οι ομάδες του χρόνου θα είναι σε χειρότερη μοίρα απο φέτος…δες τα ρεπορτάζ απο ολες τις ομάδες…ελληνες, φθηνές λύσεις, μειώσεις μισθών…
και δεν λεω καν για την περίπτωση να πάει κατι στραβά με την χώρα…(που εκεί μάλλον θα παίζουμε μπάλα στις πλατείες και στους δρόμους )

*όσο για τις σκηνές ροκ αυτά είναι σίγουρα στην ελλαδα…μόλις χάνεται η ελπίδα να κάτι καλό αρχίζουν τα μπάχαλα…(για όλους το λέω)

Πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ δεν πρόκειται να δει ποτέ. Εκτός αν συμμετέχει σε κάποιας άλλης χώρας. Το ελληνικό πρωτάθλημα είναι μια απέραντη φαρσοκωμωδία όπου επιζεί ο πιο πλούσιος, ο πιο βρώμικος και ο πιο διαπλεκόμενος. Είναι καθρέπτης της Ελληνικής κοινωνίας με άλλα λόγια. Επειδή το ποδόσφαιρο είναι μια αρρώστια που κολλήσαμε πολύ μικροί, παρ’ όλο που ξέρουμε ότι μας κοροιδεύουνε, γιατρειά δεν βρίσκουμε. (Αν και αυτό έχει αρχίσει και αλλάζει και όλο και λιγότεροι πατάνε στο γήπεδο).
Προσωπικά το μόνο που θέλω από Ζαγοράκη είναι τιμιότητα, διαφάνεια, πληρωμένους παίκτες (ακόμα και εάν φύγουν όλα τα μεγάλα αστέρια) και σύσταση διοίκησης μέσω εκλογών.

όπως λες και εσύ , για να γινει αυτό οι ομάδες πρέπει να έχουν ελληνες, και ξένους λιγότερο καλούς…αλλά δεν ξέρω αν το αντέχει ο ελληνας οπαδός αυτό…

Προσωπικά δεν αντέχω να έχω τον Messi και να τον έχω απλήρωτο.

εσυ ναι, και μπράβο.όλοι οι άλλοι? ξέρουμε τι θέλουμε? εγώ έχω την εντύπωση οτι δεν ξέρουμε…

επίσης το ιδιο μαλακία ειναι να έχεις ενα πιτσιρικά που παίρνει κάτι λίγα χιλιάρικα το χρόνο και εχει να πληρωθεί πάνω απο τετράμηνο…

Η μαλακία δεν είναι μόνο για την ίδια την ομάδα που δεν έχει να πληρώσει όμως. Ο Πανούτσος τα λέει άψογα για ακόμη μια φορά [I]εδώ[/I]