Π.α.ο.κ

για σένα δεν ξέρω.εγώ ήξερα οτι η παοκάρα είχε βάλει γκόλ και έλεγα “έλα γαμώ την αγγλια γαμώ!!!” :stuck_out_tongue:

Δεν ξέρω και πολύ κόσμο που να μη χάρηκε χθες με τη νίκη του ΠΑΟΚ. Όχι ότι δεν θα υπάρχουν… Εγώ πάντως πανηγύρισα…

Ρε ακομα να ξεκαυλωσω!!!
Πηγα για κατουρημα κι εχω πιτσιλισει πλακακια μπανιου,ταβανι,καθρεφτη…

ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΟΚ!!!

ΞΕΠΟΥΠΟΥΛΙΑΣΜΑ…!!!

που το καταλαβες οτι δεν η8ελα ρε φιλε…

Χαρηκα αν και δεν ειμαι ΠΑΟΚ

Απλα λεω οτι ο μπαφιαρης ο Ολλανδος διαιτητης ηταν κακος…Οπως φανηκε και απτο πεναλτυ-αποβολη που ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΝΑΛΤΥ αλλα και στη φαση με τον Κοντρερας που δεν το εδωσε αμεσως αλλα μετα απο ενα λεπτο που ουτε στο ερασιτεχνικο δεν γινοντε αυτα!

Και πιστευω 8α κερδιζε και παλι αν δεν ηταν αυτος

βρε ειρωνικό είναι…για τον επιπλέον διαιτητή λεω…λες απέτυχε…στην ουσία έκανε την δουλειά του, έστω και μετα απο καθυστέρηση.

Μπραβο ρε Μπαουγκ! Την χαρηκα παρα πολυ αυτην την νικη, πολλα συγχαρητηρια, αξιοι!

Α και γαμω τα γκολακια το δευτερο ε!

Για την συγκεκριμένη φάση έδειξαν σε βίντεο ότι για αρκετή ώρα έλεγε ο βοηθός στο ακουστικό να σταματήσει την φάση αλλά ο άλλος στον κόσμο του…

Για αυτό και μετά που μιλάει ο χασάπης με τους άγγλους τους λέει ουσιαστικά ότι δεν άκουγε και ήταν δικό του λάθος…

Ακόμα και ο ρεντναπ στη συνέντευξη τύπου είπε ότι σωστά δεν μέτρησε το γκολ τους… Απλά έπρεπε να βγει και κάρτα… αν όχι κόκκινη, η κίτρινη ήταν το λιγότερο…

Χθες το βράδυ βγήκα για ποτό με το κασκόλ
Και σήμερα εννοείται όλη μέρα μπλουζάκι + κασκόλ
Πάμε για πάρτυ πρόκρισης στις 15/12

Καλό μήνα!

οπότε καλά την έκανε την δουλειά του ο εξτρα διαιτητής

Το ματς με τους ρώσους πρέπει να το πάρουμε για διάφορους λόγους…

1ον τα χρήματα από το πριμ… 140.000 είναι και δεν μας περισσεύουν αυτόν τον καιρό
2ον γιατί αν βγούμε 1οι αποφεύγουμε δύσκολους αντιπάλους στους 32
3ον φτάνουμε τους περσινούς βαθμούς στη βαθμολογία της UEFA και μετά μπορούμε να πάμε και πιο ψηλά… Τώρα είμαστε 72οι και πάμε άνετα κοντά 68οι…

Πάντως σήμερα που έχω λίγο πιο καθαρό μυαλό, σκάω ρε πούστη μου που βλέπω τέτοιες εμφανίσεις στην Ευρώπη και εντός συνόρων παλεύουμε να κερδίσουμε κάτι κέρκυρες-ΟΦΗ κλπ και δεν μπορούμε… Δεν λέω να πάμε για πρωτάθλημα ρε γμτ αλλά μια σταθερή καλή πορεία για να είναι και ο κόσμος ζεστός και να γεμίζουμε ξανά το γήπεδο…

Ας γράψω κι εγώ τη γνώμη σαν μη ΠΑΟΚ που κωλοχάρηκε χθες.

Πρώτον, το πέναλτι ήταν πέναλτι και κόκκινη και για μένα. Ο παίκτης σας είχε αρκετό χρόνο για να αντιδράσει στο σουτ (για αυτό και προέταξε το στήθος του) και τελικά την μπάλα την πέτυχε με το χέρι. Πιθανόν ο κανονισμός να του δίνει ελαφρυντικό για την κόκκινη (δεν σκόπευε να την χτυπήσει με το χέρι), αλλά πέναλτι ήταν.

Δεύτερον, δεν υπάρχει μεγαλύτερη χαρά, από το να βλέπεις τους ψηλομήτες και ρατσιστές (ποδοσφαιρικά) Άγγλους να βουτάνε, να μην τηρούν το fair play και να ψάχνουν ευκαιρία για να κλέψουν βαθμούς που δε δικαιούνται. Μικροί παίκτες… Τουλάχιστον ο Καραγκούνης όταν του λένε πως κάνει θέατρο το παραδέχεται και βάζει τα γέλια. Δεν είναι πουστράκι να λέει “οι άλλοι μόνο τα κάνουν και να τους τιμωρείτε”. Fair play σου λένε μετά. Μέχρι σήμερα, ο πιο fair play παίκτης στην Αγγλία ήταν ένας ακροδεξιός Ιταλός. Να τα χαρούνε…

και το κυριότερο: Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για το πρώτο διπλό στην Αγγλία ever. Καταπληκτική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο ημίχρονο, μας έκανε όλους ΠΑΟΚ για 45 λεπτά.

Τέλος, τρελό γέλιο όταν πριν μια εβδομάδα, μιλούσαμε με φίλο ΠΑΟΚτζή που θα πήγαινε στο Λονδίνο για το ματς, ήταν σίγουρος πως ο ΠΑΟΚ θα κερδίσει αλλά φοβόταν το ματς με την Κέρκυρα περισσότερο! Γιατί ΠΑΟΚ είσαι! :smiley:

:D:D

Η κορύφωση της παοκτσίδικης τρέλας… 2 άτομα πήγαν στα γραφεία της ομάδας της πόλης τους (σουπερ λιγκ παρακαλώ) και τους έπεισε να στείλουν φαξ στην τότεναμ ότι θα στείλε 2 σκάουτερ στο ματς… Και όλα αυτά γιατί δεν βρήκαν εισιτήριο… Και το είδαν και από τα επίσημα…

Επίσης μεγάλο ρισπέχτ σε κάτι παόκια που πήγαν να μπουν με εισιτήρια θεάτρου…:lol:

2ο διπλό, έχει νικήσει κ η αεκ στο νησί. Πραγματικά πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορούν υποστηρικτές άλλης ομάδας να χάρηκαν με τη νίκη του παοκ. Και δεν το λέω γιατί είμαι κομπλεξικό σκουλήκι, διπλά με εκνεύριζαν όσο χαίρονταν πέρυσι με το διπλό μας στη Μαδρίτη. Τώρα φίλοι παοκτσήδες κάντε ένα άγαλμα στο δεξί μπακ της Τότεναμ που έκανε μάγκα το Γκαρσία κ βαρέθηκε να κυνηγήσει την μπάλα (και να τρέξει να μαρκάρει το ΓΧ στο πρώτο) κ κοιτάξτε να στήσετε το ματς με τους ρώσσους να πάρετε κάνα φράγκο :stuck_out_tongue:

Γιατρέ είναι σοβαρό; Το πρωί αντί για καφέ ήπια μαλαματίνα! :lol:

Πέρα από την πλάκα, μπορεί να τα χώνω μία ζωή στους παοκτζήδες εδώ μέσα (και να γουστάρω αυτή την κόντρα :p) αλλά μπράβο στον παοκ, μεγάλη νίκη, μέσα στην Αγγλία με 10 παίκτες!
Πλάκα-πλάκα με δικάιωσαν σε κάποιο βαθμό για όσα έγραφα το καλοκαίρι και για τον Μπόλονι και για το πως είναι η 2η καλύτερη Ελληνική ομάδα, αν και η βαθμολογία της super league και η εικόνα σε κάποια παιχνίδια (κυρίως με βάζελο και Εργοτέλη) με διαψεύδει ως τώρα…

Για αρχή έπαιζε κόντρα σε Άγγλους! :lol::lol:

κλασσικός, τραγικός τσόχος. άρθρο με γλώσσα (για να γλειφει αυτιά)και γραφικότητα-λαικισμό ως το πάτωμα.

Ο Ολυμπιακός εκτός έδρας με αγγλικούς συλλόγους

24/11/1965 Γουέστ Χαμ-Ολυμπιακός 4-0
25/10/1972 Τότεναμ-Ολυμπιακός 4-0
07/12/2000 Λίβερπουλ-Ολυμπιακός 2-0
23/10/2001 Μάντσεστερ Γ.- Ολυμπιακός 3-0
01/10/2002 Μάντσεστερ Γ.- Ολυμπιακός 4-0
08/12/2004 Λίβερπουλ-Ολυμπιακός 3-1
16/03/2005 Νιούκαστλ-Ολυμπιακός 4-0
05/03/2008 Τσέλσι-Ολυμπιακός 3-0
29/09/2010 Άρσεναλ-Ολυμπιακός 2-0
και φετος Αρσεναλ-Ολυμπιακος 2-1

0-0-10