Αστερίξ ή Λούκι Λουκ?

Πω πω ναι ρε συ…Αυτο θα πει χιουμορ. :wink:

Σκασε Αβερελ!!!:lol: :lol: :lol:
Αυτα ειναι. Κορυφη γενικα σαν χαρακτηρας ηταν και ο “Μπιλυ ο Τρομερος”.

Καλάμιτι Τζέην:wink:

Τρυφερο ποδι. :lol: :thumbup:
ΕΠΙΚΟ ΤΕΥΧΟΣ!

TOP 5 ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ

Οι Αντίπαλοι

Η Θεραπεία των Ντάλτον

Τηγανίτες για τους Ντάλτον

Η κληρονομιά του Ραντανπλάν

Ο Αυτοκράτορας Σμιθ

TOP 5 ASTERIX

Οβελίξ και Σία

Αστερίξ και Κλεοπάτρα

Η Κατοικία των Θεών

Ο Μάντης

Ο Αστερίξ και η Χύτρα

Τοπ-5 τρόπος του λέγειν φυσικά, σα να προσπαθώ να πω ποιά είναι τα 5 αγαπημένα μου τραγούδια των Metallica… αλλά έστω! Για πείτε εσείς τα δικά σας τοπ-5…

ΣΩΠΟΔΗΠΟΤΕ Αστεριξ. Του βαζω 10/10 ενω στο Λουκυ Λουκ 9,5/10. Γαμαει και το Ιζνογκουντ παντως.

my point exactly. στον λουκι λουκ, περισσοτερο αγαπητοι ειναι οι dalton. απο την αλλη, οι γαλατες δεν εχουν τον στανταρ αγαπητο στο κοινο εχθρο. καλα ετσι οπως σκοτωνονται, μερικες φορες δε χρειαζονται εχθρο στο κατω κατω. τα σκηνικα στο χωριο με τα ψαρια ειναι ολα τα λεφτα!:lol:

:lol: :lol:

Η ατακα με το ΣΩΠΟΔΗΠΟΤΕ αν και τοσο απλη ηταν κορυφαια!

QFT +10.000 :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Αστεριξ τοπ 5 (χωρις σειρα προτιμησης)

  1. Η Διχοινοια (απιστευτο!!!)

  2. Η κατοικια των Θεων

  3. Οβελιξ και Σια

  4. Αστεριξ Ο Λεγεωναριος

  5. Ο Μαντης

Λουκι Λουκ (χωρις σειρα προτιμησης)

  1. Καλαμιτυ Τζεην

  2. Το Κορακι

  3. 20ο Συνταγμα Ιππικου

  4. Ο Δικαστης

5.Το Κυνιγι του Θυσαυρου (νομιζω ετσι λεγετε αυτο με τον Δικαστη που εδινε σκαμπιλακια και ελεγε “να μικρε κατεργαρακο”).

ελα ρε η Βρετανια εξω απο top5?Μιλαμε ειναι τιγκα στις ατακες:p Μη πω για τα ονοματα…Δεμπικμπος και τα ρεστα χαχχαχαχαχαχα:lol: :lol: :smiley:

Ρε σεις ενα που εχουν κανει διαφορες παραλλαγες τον Αστεριξ και τον Οβελιξ το εχετε διαβασει?Που ειναι και σε μια φαση χεβιμεταλλαδες και κανουν εναν αγωνα,δε θυμαμαι πως το λενε γαμωτο…

3 απο τα τοπ-5 του Rychehead στον Αστερίξ βρίσκονται και στο δικό μου τοπ-5, μια σελίδα πίσω, στο Λούκυ Λουκ όμως έχω βάλει εντελώς διαφορετικά!

Τοπ-5 Αστεριξ για μενα:

[ul]
[li]Η ασπιδα της Αρβερνης
[/li][li]Ο αγωνας των αρχηγων
[/li][li]Ο Αστεριξ κι οι Νορμανδοι
[/li][li]Ο Αστεριξ στους Βρετανους
[/li][li]Η Διχονοια
[/li][/ul]

Επισης τα σπαει και η τηλεταινια με τους 12 αθλους. Το σκηνικο με τον μαγο που πρπει να τους υπνωτισει και τελικα υπνωτιζεται ειναι απιθανο…

Βασικα εχουν βγει και τα διπλασια τευχη Λουκι Λουκ οποτε εχουμε περισσοοτερες επιλογες!

Και οσον αφορα τις απο τις 5 ιστοριες του Αστερκ αυτες εχουν αποθεωθει απο παρα πολλους καθοτι ειναι πανεξυπνες.:wink:

Οποιος μου βρει πρωτος σε ποιο τευχος εμφανιζεται ο Ιντεφιξ για πρωτη φορα κερδιζει κοκαλο:p :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Λουκυ Λουκ!!! Μεγαλη πορωση για πολλα χρονια :slight_smile:

Έλα τώρα, τίποτα πιο δύσκολο δεν έχεις να βάλεις? Στον Γύρο της Γαλατίας φυσικά! Ως ένα μαλλιαρό σκυλάκι που τους έχει πάρει στο κατόπι σε όλη τη διάρκεια του ταξιδιού τους, χωρίς εκείνοι να το έχουν πάρει χαμπαρι… :smiley:

Θα λάβω το κόκαλο μέσω email? Ή ταχυδρομικώς στη διεύθυνση μου?

Ναι αλλα το πας με την αριθμηση των ελληνικων τευχων η με τη χρονολογια της πρωτης εκδοσης?

:lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: θεος…εγω εκανα οταν μου το παν αρκετη ωρα να το βρω…και το πρωτο καρε πρεπει να ναι οταν βγαινουν απο το μαγαζι με τα αλλαντικα στη Λουτετια νομιζω δε θυμαμαι ακριβως:p

Κοκαλο εσταλθη.:stuck_out_tongue:
(με την αριθμηση Chrisp)

Είναι η χρονολογικά πρώτη του εμφάνιση βασικά, στη Γαλλία, πέρα απο τα ελληνικά τεύχη… Πολύ χαίρομαι που κέρδισα! Περιμένω το κόκαλο μου λοιπόν!!! :smiley: