Πιστεύετε ότι οι Έλληνες είναι

Στη θέση τους ας μπεί μόνο ένα και μοναδικό νησάκι : EIRE.

+οτι αποσκοπουν μονο στο συμφερον εις βαρος των συνανθρωπων τους…[-X [-X [-X

μην κρινεις απο μεμονωμενα περιστατικα!!!δηλαδη ολοι οι ελληνες αποσκοπουν μονο στο συμφερον εις βαρος των συνανθρωπων τους???και αμα ναι εσυ εισαι η εξαιρεση???με το συμπαθειο κιολας!!!

Υπαμε οτι υπαρχουν και καλοι και κακοι…:wink:

και πως τουσ ξεχωριζουμε ???το καθε ατομο θεωρει τουσ γνωστους του καλους!!!τουσ φιλους σου τους θεωρεισ καλουσ!!!ετσι δεν ειναι???το ιδιο και εγω!!!και ολοι γενικα αυτο πιστευουν!!!αρα ολοι οι ελληνες ειναι καλοι!!!:smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Σε πληροφορω οτι υπαρχουν πολλοι γνωστοι μου που ειναι απ τους '‘κακους’ Ελληνες…
Στα χρονια που ζω πολυ λιγους ξερω ‘‘καλους’’,anyway…!!!

…ειναι λαος που εχει οτι ακριβως του αξιζει σε ολους τους τομεις.
…λαος που κοιταει στο παρελθον και οχι στο μελλον.Και η ματια του στο παρελθον ειναι νοσταλγικη και οχι κριτικη.
…λαος που ενω γκρινιαζει για τα παντα,τελικα μενει ευχαριστημενος με τα οσα εχει και αρχιζει τα"δοξα το θεουλη,υπαρχουν και χειροτερα".
…λαος που ειναι τοσο περηφανος,οσο και μιζερος.
και πολλα ακομα…

Ειδε Σουηδια η Witch και αγαλλιασε η καρδια της! Εμ, βεβαια, διπλα θα ηταν οι Pain Of Salvation…

ΕΤΣΙΙΙΙΙ! Πάνω απ’όλα κοιτάω την καλοπέραση μου , χαχαχαχααχα:lol: :wink:

Έκανα εντιτ ένα παρεξηγίσιμο ποστ μου γράφοντας αυτά που εννοούσα τότε…

και που να πας στο εξωτερικό!!! Εκεί να δεις εθνικοφροσύνη!!!`+ μαλακία όπως είχεςδιαπιστώσεις απο τους Αγγλους στη Ρόδο

Συμφωνώ παντού.

δεν σε αμφισβητω, δεν εχω κανενα λογο αλλωστε…προσπαθω να καταλαβω ποτε και για τι πραγμα μιλας ακριβως, γιατι τα οσα λες ειναι αοριστα…

Βασικά, πιστεύω οτι όσο μαλάκες είναι αυτοι που λένε οτι οι Έλληνες είναι ο καλύτερος λαός του κόσμου, τόσο μαλάκες είναι αυτοι που λένε οτι οι Έλληνες είναι ο χειρότερος λαός του κόσμου…

Όσο για τη θεωρία οτι οι αρχαίοι Έλληνες ήταν gay το θεωρώ τουλάχιστον γελοίο!!!

Οι αντιέλληνες για εμένα είναι το ίδιο κολλημένοι με τα εθνίκια. Οι μεν δε μπορούν να δουν τα θετικά της Ελλάδας και οι δε τα αρνητικά…

[i]ΚΟΙΤΑ! Μέτρα μέχρι το τρία, και τα μάτια άνοιξε μου ξανά,

Kαι αν τριγύρω μου όλα είναι ακόμα ίδια και αστεία, για μια ζωή θα τα κρατάω ανοιχτά.

Θα μαζεύω κάθε μέρα εμπειρίες οργής και θα γελάω όταν σε κάνω να ουρλιάζεις,

Θα πηγαίνω πάντα κόντρα μίας γνώμης κοινής, αφού λεει ότι ακούει και σ’ακούει να βελάζεις.

Ψάχνω πάντα αφορμή για μια σύγκρουση ακόμη και προετοιμάζω τις κατάλληλες συνθήκες,

Για μια μέρα που θα μοιάζουν τόσο όμορφοι όλοι οι δρόμοι και θα οδηγούνε σε φραγκάτες αποθήκες.

Κι όταν νιώσουμε για λίγο τι σημαίνει ζωή, η οργή μας θα’χει αρχίσει να μοιράζει καταδίκες,

[size=3]Μ’ένα όπλο στο κεφάλι και όλοι οι μπάτσοι νεκροί, τ’αφήνω όλα στο λαό θα λένε όλες οι διαθήκες.[/size]

Και όταν έχει υπογραφεί μια διαθήκη σαν και αυτή, η υπομονή μου μοιάζει δύσκολη σα λέξη,

Εξαιτίας σου πεινάνε και πεθαίνουν πολλοί και η σκανδάλη μου εκπέμπει μια έλξη.

Η σκανδάλη και η σφαίρα είναι γένους θηλυκού κ’έτσι τους έχω μια τρελή αδυναμία,

Προσευχήσου για τον οίκτο ενός ψεύτη θεού, ποτέ δεν λεω όχι σε μια ακόμη συνουσία.

ΑΚΟΥ! Μέτρα μέχρι το τρία κι άσε με να τους ακούσω ξανά,

Όπου να ’ναι θα κληθώ να καταθέσω στοιχεία, θεωρούμαι τρομοκράτης για ότι λεω έτσι απλά.

[b][size=4]Μια ζωή μας εκπαιδεύουν να υπακούμε τυφλά και να σκοτώνουμε εν ψυχρώ για μια πατρίδα πουλημένη,

Και όταν κάποιοι τρωνε μπάτσους και χοντρά αφεντικά, αποκαλούνται τρελοί και εγκληματίες διεστραμμένοι.

Κάθε μέρα από τη πείνα ξεψυχάνε παιδιά και με’χεις μάθει τη δουλειά μου να κοιτάω,[/size][/b]

Δολοφονούνται όσοι απ’ το στόμα τους κλέβουν τη μπουκιά και σε ξαφνιάζει το χαμόγελο που σκάω.

Οι συγγενείς των “θυμάτων” έχουν πει “ως εδώ” μ’ απολαμβάνουνε τα πλούτη μας ακόμη,

Οι εργάτες στο λιμάνι έφαγαν ξύλο χοντρό, έτσι και έσκαγαν οι βόμβες θα γελάγαμε ακόμη.

Ο πολίτης δεν φοβάται κάθε Ν17, αφού έχει δείξει πως χτυπάει πάντα μόνο εκεί που πρέπει,

Φοβάται όμως ακόμα να το πει ανοιχτά, η κρατική τρομοκρατία βλέπεις δεν το επιτρέπει.

Ίσως να μη συμφωνώ με αυτό το τρόπο δράσης, ίσως δεν έχω και τ’ αρχίδια να το κάνω,

Μα όταν σε βλέπω να καυχιέσαι πως κοντεύεις να τους πιάσεις, πριζώνομαι και κάνω ένα βήμα παραπάνω.

[b][size=4]Έχω ξενερώσει με τη πάρτη σου ρε φίλε και με την ευκολία που το στόμα σου ανοίγεις,

Όπως παίρνεις και ψηφίζεις για reality παιχνίδια, έτσι βγαίνεις στον αέρα και όποιον να’ ναι καταδίδεις.

Αν υπήρχαν στον εμφύλιο τα μέσα εξημέρωσης, θα’λέγαν πως ο Άρης είναι τρομοκράτης,

Δε θα’χε υπάρξει αντάρτικο αφού όπου τους έβλεπες, θά’παιρνες και θά’λεγες μπάτσε έλα να τους πιάσεις.

Ίσως να είναι άσχετη η σύνδεση που κάνω μα ούτε’συ γνωρίζεις ποιοι είναι αυτοί που καταδίδεις,

Απλά σε κολακεύει να μιλάς του Ευαγγελάτου, απλά ικανοποιείς ένα όνειρο ζωής,

Όμοιο και άξιο της μικρότητας που σέρνεις.[/size][/b]

[b]ΕΚΔΙΚΗΣΗ! Ξέρεις τι σημαίνει; Μηδαμινή ανταπόδοση για όσα προκαλείς.

ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ! Αντίρρηση αρχής, συνεχόμενη επούλωση αιώνιας πληγής.

ΑΡΝΗΣΗ! Άρνηση και ΣΚΕΨΗ, μια καχύποπτη στάση για όλα γενικά.

ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ! και ΑΝΥΠΑΚΟΗ! Όρεξη καμία για καμιά συνεργασία.[/b][/i]

                                                    .____________________.


                                        Μοιραία Έλξη - Μεθυσμένα Ξωτικά

:lol: :lol: :lol:
ΡΕ! Πού πάνε μ’αυτο το όνομα;!!!

Ένα συνθηματάκι που με άγγιξε πολύ : “Αυτοί που σου κλέβουν τη ζωή, αυτοί σου πουλάνε έθνος και φυλή”.

πολλες φορες σε μερικα συνθηματα στους τοιχους θα βρεις τοση σοφια ,οση δεν μπορεις να βρεις σε μερικα βιβλια…

ή μπορείς να δεις ωραιλογίες για να εντυπωσιάζουν τον κόσμο…

χαχα σωστόςςςςς…