Ποιος είναι ο καλυτερος Ψυχολόγος?

Ανάλογα τον ‘ασθενή’ και ανάλογα τον ψυχολόγο.Ο πρώτος μου ψυχολόγος υπήρξε ένας τύπος που θύμιζε τον αντιπαθητικότα καθηγητή ιστορίας που είχα,ήταν αμίλιτος,χασμουργιόταν και έδειχνε να μην δίνει δεκάρα.

Αλλά μετά πήγα σε μια τρομερή τύπισσα,που και ενδιαφέρον έδειχνε,και με βοήθησε τρομερά.Οπότε είναι ανάλογα τη περίπτωση.

Τι ειναι αυτο που κανει ενας ψυχολογος για να βοηθησει μια κατασταση ενος ασθενη? Δλδ τι του λεει αναλογα με την περιπτωση βεβαια για να τον ενθαρρυνει κλπ και να τον βοηθησει να ξεπερασει το οποιο προβλημα αντιμετωπιζει. Ποτε καποιος θα καταλαβει οτι ισως να χρειαζεται να επισκεφτει ψυχολογο? Ειναι και ο τυπος που θα πεσει σε καποιον γιαυτο πρεπει να μην διαλεγει ο κοσμος εντελως τυχαια…

Ο καλυτερος ψυχολογος μου ειναι ο ιδιος μου ο εαυτος…

Α, και η θαλασσα…

παιδιά ανάλογα κάποιος τι έχει…άλλο είναι ένα οικογενειακό πρόβλημα και άλλο είναι να έχει κάποιος κάτι παθολογικό π.χ 1α φοβία,κατάθλιψη κτλπ

Μία συγκεκριμένη κοπέλα

Ποια? :roll:

ξέρεις!!!8)

Ποτε δεν μιλησα για τα προβληματα μου στην οικογενεια μου, και ουτε θα το κανω.

Συνδιασμός φίλων και τοίχου…Οι φίλοι θα σε στιρίξουν και θα σε συμβουλέψουν αλλά τη τελική απόφαση την περνεις με τον τοίχο…

Ακριβώς…

Η αδελφή μου κυρίως ή τουλάχιστον κάποια από όλες!

Ο τοίχος. Ο μόνος που με ξέρει καλά είναι ο εαυτός μου.

Παντως οσοι θελετε και μπορειτε δοκιμαστε θαλασσα. Ειναι απιστευτο το ποσο σε καλμαρει…

Τα κύματα με αγριεύουν λίγο… :?

Το μυστικό της τέχνης της ζωής βρίσκεται στον ήλιο, στη θάλασσα, και σε μια νεανική καρδιά

Αλμπέρ Καμύ

Αντιδραστικη!

:stuck_out_tongue:
Άμα έχει γαλήνη, βράδυ, ναι, τα σπάει!

Έτσι εξηγείται γιατί τόση πόρωση πια με την θάλασσα και κυρίως τον ήλιο στον Ξένο που είχα διαβάσει(πολύ καλό βίβλιο btw)

Εγραψες!!!:slight_smile:

προσεξτε μην πεσει και σας πλακωσει ομως με ολα αυτα που βλεπει και ακουει…:papas: