Ποιο ήταν το πρώτο βινύλιο που αγοράσατε;

αν τα χε λέει??? αμ γιατί τ΄αγόρασα? για αυτά δεν τ΄αγόρασα :smiley:

η αλήθεια είναι ότι στην αξιοσέβαστη ηλικία των ετών…15 που ημουν τότε τον γούσταρα τον Θέμη ερωτικώς εννοείται όπως και λίγο αργότερα γούσταρα τον καλύτερο εκτελεστή αράουτ που πέρασε ποτέ τον
Θεόφιλο Σημαιοφορίδη μεταγραγή του Παναθά από την ιστορική καστορία του Δίντζικου του Παπαβασιλείου και άλλων αστεριών ώσπου μια ψυχή μου σύστησε τον Ρόμπερ Πλάντ και ενέβλεψα διότι μέχρι τότε τυφλή ημήν 8) 8)

SLAYER-SHOW NO MERCY!!! :respect:

ROCK AND ROSES…ξέρεις ότι τα Post σου μας συγκινούν; 8)

Sonata Arctica - Reckoning Night

Exodus - Bonded By Blood

Πικ-απ αγόρασα σε μεγάλη ηλικία. :oops: Το πρώτο μου LP λοιπόν ήταν το “Mondo Bizzaro” των Ramones (μόλις είχε βγει)

Απ’ ότι βλέπω όμως άλλοι γράφουν cd, οπότε θα γράψω και γω τις πρώτες μου κασέτες.

Lick it Up - KISS

Restless & wild - Accept

Αν και σπαμάρεις :stuck_out_tongue: ανέβηκες πολύ τώρα! :thumbup:

Ok, θα σπαμάρω κι εγώ…

Πρώτες κασέτες:
Συλλογές από maiden, manowar, accept και wasp προ αμνημονεύτων -για μένα- χρόνων.

Πρώτα cd: Queen Rocks (συλλογή), The Best Of Rainbow, Blind Guardian-Imaginations From The Other Side

:eek: :eek:

Ρε! Εσύ ήσουν θεός!

Τί συνέβη στην πορεία και το γύρισες; :-k

Κάποιο ψυχικό τραύμα; Tι ακριβώς; :-k :-k

Πλάκα κάνω! :slight_smile:

Green day - Dookie και Αντιδραση - Εναντια

Ποιος exactly σου είπε ότι το γύρισα? Αυτά και πολλά ακόμα κλασσικά metal groups εξακολουθούν να είναι από τα αγαπημένα μου. E με το Kings Of Metal και το Powerslave έχω μεγαλώσει!

Σε πιστεύω…

Nαι ρε! Σου είπα ότι πλάκα σου κάνω! :-s

Μάλλον αποτυχημένη τελικά… :expressionless:

Απλά επειδή ακούς και πάρα πολλά “καινούργια” και “παράξενα” πράγματα που δεν έχουν καμια σχέση με Accept και W.A.S.P. π.χ, για αυτό το είπα… :roll:

Νταξ μωρέ, καλή ήταν! Τουλάχιστον εγώ γέλασα! :smiley:

Aκούω και Χατζηγιάννη :-s :-s Ε όσο να το κάνεις είναι λιγουλάκι πιο ομορφούλης από τον UDO

Y.Γ. Αν δεις το τόπικ με τις πωρωτικές στιγμές, δε θα μπορούσα να μη βάλω το Metal Heart! :stuck_out_tongue:

Λοιπόν ο πρώτος μου δίσκος αν θυμάμαι καλά ήταν Army of lovers:dance: στο δημοτικό,που το χα ζητήσει για δώρο γιατι μου άρεσε ενα τραγουδάκι απο κεί!
Το πρώτο πιο συνειδητοποιημένο βινύλιο ήταν το Beethoven -Symphony No3 heroica:-({|= κάπου πέμπτη δημοτικού γιατί έψαχνα το Bach- Toccata and fugue in D minor και δεν ήξερα το τίτλο!
Η πρώτη ροκάδικη κασσέτα (και τελευταία) στη πρώτη γυμνασίου ηταν Bryan adams-So far,so goοd:walkman:
Στη δευτέρα γυμνασίου ένας φίλος μου με μύησε στο μέταλ και αγόρασα το Metallica - Master of Puppets:metal: σε βινύλιο απο ένα ξάδελφο του.

Hypocrisy - Hypocrisy και Children of Bodom - Hatebreeder (Picture)

Eagles - Hotel California

The who-Who’s next
AC/DC-Highway to hell
Rory Gallagher-Calling card
Ten years after-A space in time
Iron maiden-Live after death(Aν και το είχα σε cd ήθελα να έχω το εξώφυλλο μεγάλο να το χαίρομαι και είχε μόνο 6 ευρώ.:stuck_out_tongue: )

Δεν θυμάμαι με τίποτα!:frowning: