Διαιτα

Δεν έκανα ποτέ μου δίαιτα, δεν χρειάστηκε δηλαδη.

γμτ πως θα χασω 10 κιλα μεχρι τον αυγουστο?ειμαι 80…και τα 40 ειναισ την κοιλια!!:slight_smile:

εγω που ειμαι 70-72,απο τριτη λυκειου ως τωρα,κ τρωω κ σαν πουστης τι να πω??οποιανου του περισσευουν ας τα δωσει…ευπροσδεκτα…

και γω σολη μου τη ζωη 70 ημουν και σε ενα χειμωνα πηρα 10 κιλα!! !@$!$%!#%@#

Καθαρά θέμα ψυχολογίας.
Απίστευτο το συναίσθημα της δικαίωσης στο τέλος αλλά και στην πορεία. Αρκεί να μην πάρεις την κάτω βόλτα και τα ξαναπάρεις, γιατί μετά είναι που χάνονται πολύ πιο δύσκολα.

Όντως θέμα ψυχολογίας αλλά και συνήθειας.Εγώ π.χ. ήμουν 95 και το πήρα απόφαση να κάνω δίαιτα μέχρι να γίνω 75 όσο και αν πάρει αυτό.Ξεκίνησα από την αρχή των ενδοσχολικών και τώρα είμαι 89.Το καλό είναι ότι τώρα έχω συνηθίσει και εκτός του ότι δν πεινάω τόσο όσο στην αρχή δν το σκέφτομαι κιόλας.Απλά αποφεύγω να φάω έστω και ένα γλυκό γιατί ξέρω ότι μετά θα το γ**** και θα φάω και 2ο και 3ο.Πάντα έτσι την πατούσα και μετά έβαζα τα κιλά που έχανα και με το παραπάνω.Α επίσης θεωρώ τελείως βλακεία να πάει κανείς σε κέντρο αδυνατίσματος και να δώσει του κόσμου τα λεφτά.Το μόνο που χρειάζεται είναι αυτοπειθαρχεία και όχι υπερβολές.Αν κόψει κανείς τα γλυκά και αντικαταστήσει το βραδινό με φρούτα ή τιποτα ελαφρύ είναι σίγουρο πως θα χάσει κιλά τρώγοντας κανονικά στα άλλα δυο γεύματα.Εγώ να φανταστείτε χτυπαώ και κάνα σουβλάκι μια φορά τη βδομάδα και πάλι χάνω κιλά.

Σε έχω. Γύρω στα 65 και εφαρμόζω την ίδια τακτική. Μεταμόσχευση κιλών τώρα να ουμ.

Διαιτα μια φορα ειχα κανει περυσι που στις εξετασεις ετρωγα χωρις να πειναω και εφτασα 61. Τωρα μια τα μπανια, μια και η θεληση να χασω κανα κιλο για να φαινομαι και καλη στην παραλια, να σου η ζυγαρια να δειχνει 55. Στις φετινες εξετασεις δεν ακολουθησα ιδια τακτικη, ημουν εγκρατης :-s Κι επειδη αθλουμαι σπανια, εχω φτασει γυρω στα 58. 3 κιλα σε ενα χρονο δηλαδη. Μια χαρα με βρισκω, παλι με τα μπανια φετος και τις βολτες και και και, θα τα χασω κι αυτα.

Το ντιμονκλινα ειναι ξυλαγγουρο.

Τα σχόλια προς το πρόσωπο μου δεν είναι απαραίτητα.

70 κιλά περίπου, σχεδόν κάθε μέρα φαί από σουβλατζίδικα και αλκοολ:)
Αλλά ένα σκεμπεδάκι, όσο να`ναι το έχω, αλλά είναι μικρό και δεν φαίνεται:)

Μαμά μου,το πιο τρομακτικό τοπικ…

Διαιτα ? Τρωγεται αυτο ? Εγω εχω μια μικρη κοιλιτσα και δεν ενδιαφερομαι να
την χασω.

νεχταρίνια και νερό.
και μάνγκο:roll:

και σουβλάκια με μπύρες αμα έχει εθνική επέτειος (το “ς” στο τέλος είναι καλτ ομορφιά)

Οντως το νερο βοηθαει πολυ. Κι εγω εχω παραπινισια κιλα κι εχω κανα μηνα τωρα που σκιζομαι στο νερο, εχω κοψει αναψυκτικα τα πολλα ψωμια και κατεβαινω. Με την ζυγαρια εχω κοψει καθε σχεση βεβαια.
Ενας διαιοτολογος ειχε πει σε μια φιλη μου οτι αυτο που λενε οτι το ιδανικο ειναι 10 κιλα κατω απο το υψος σου ειναι μπαρουφες. Ο καθενας αναλογα με την διαπλαση, που εχει ταση να περνει βαρος, το υψος κτλ εχει ενα δικο του “ιδανικο”. Και ειναι αληθεια αν το καλοσκεφτεις… 2 φιλες μου στο ματι φαινονται κανονικες (και ειναι). Αλλα η μια ειναι 10 κιλα κατω απο το υψος της και η αλλη ειναι ακριβως οσο το υψος της.
Οπως και να χει ομως ειναι θεμα ψυχολογιας, να το παρεις αποφαση.

Το νερό έχει ένα λόγο που υπάρχει εκτός από το να ποτίζουμε τα φυτά και να ξεβρωμίζουμε.
Επίσης η coca cola αν δεν είχε χρωστικές ουσίες θα ήταν πράσινη (άσχετο αλλά μου 'ρθε).

επίσης,αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος υγείας,ποτέ δεν πάμε σε διαιοτολόγους.προτιμάμε τις κριτικές του Cozy για τα live του 2006.
το περπάτημα είναι καλή ομορφιά επίσης.και τώρα το κολύμπι φυσικά.
καλά,μετά το κολύμπι βέβαια πάνε μακαρονάδες,καλαμαράκια,μπύρες και τέτοια.

ρε τι διαίτες και σαχλαμάρες,απολαύστε τη ζωή:lol: :lol:

Άμα είσαι πολλά κιλά και χάσεις βλέπεις καλύτερα την ζωη.

Και την ζωη και τις φιλες της.

Και τους φίλους ομως.

βασικα κακα τα ψεματα,εγω που εχασα 14 κιλα(μεχρι τωρα) καθε μερα πατατες και μπριζολα ή φιλετο κοτοπουλο ετρωγα…