Διαιτα

Εγώ είχα ξεκινήσει πέρσι σε διαιτολόγο, έχασα 4-5 κιλά αλλά τα παράτησα γιατί δεν τηρούσα το πρόγραμμα.
Φέτος αφού είδα και απόειδα και όντας 110 κιλά το πήρα απόφαση, έκοψα γλυκά, σουβλάκια και λοιπές παπαριές (βοήθησε και η νηστεία πριν το Πάσχα αρκετά αφού είχα κόψει κρέας τελείως) και πλέον μετά από 4 μήνες περίπου έχω χάσει 17-18 κιλά και πάω για άλλα 7-8 για να αρχίσω συντήρηση.
Πάντως δεν έκανα και την “κανονικότηερη” δίαιτα αφού για μεσημέρι έτρωγα ότι είχαμε χωρίς να κάνω διαχωρισμούς. Απλά έκοψα τζανκ-παπαριές και γλυκά. Μπύρες και τέτοια ήταν σε περίοπτη θέση στο καθημερινό μενού πάντως.

Τα πάντα είναι θέμα θέλησης, πάντως. Αν πάρεις την απόφαση εσύ, δεν χρειάζονται ούτε διαιτολόγοι, ούτε τίποτα. Τσάμπα λεφτά.

οχι τσαμπα λεφτα.

Ο διαιτολογος ειναι και ψυχολογος εγωείχα χαει κοντα 20 κιλά και βοήθησε πολυ η διαιτολογος γιατι την έβλεπα κάθε βδομαδα και ντρεπόμουν να μην έχω χασει κιλα στο ζύγισμα:lol: :lol: :lol:

ω θεε,ζωή χωρίς σουβλάκια
μακριά από μας

Και τα σκέτα καλαμάκια χοιρινό ή κοτόπουλο καλά είναι.
Επίσης έχω εκτιμήσει βαθύτατα τις πίτες λαχανικών.

(είμαι σε φάση γκεοποίησης το ξέρω…)

Χωρίς διαιτολόγο υπάρχει πάντα ο φόβος να τα πάρεις μετά. Και τότε άντε ξαναχάστα χάφτα. Βέβαια αν σπουδάζεις μόνος σου, δύσκολο να ακολουθήσεις συγκεκριμένη δίαιτα. Ποιος θα τα ετοιμάσει; :stuck_out_tongue:
Αλλά ναι, σίγουρα μπορείς και μόνος. Αρκεί να βρεις τη “φόρμουλα” σου.
Κοακόες και ψωμιά στάνταρ κομμένα. Από τ’άλλα όλα έχει ο μπαξές.

τίποτα “σκέτο” δεν είναι καλό.

θέλουμε τη ςος να στάζει

το τζατζικι ρε…ποια σως???:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol:

κάνω δίαιτα,δεν τρώω τζατζίκια και τέτοια

Αγνωστη λεξη στον τιτλο του τοπικ.:-s

Η καλύτερη δίαιτα ειναι αυτή που κάνω εγώ: Τρώγοντας.

Από 63 κιλά πήγα 61. Θεος!

Η διαιτα του Ανανα. Τρωω τα παντα εκτος απο ανανα.

κι εγώ θέλω λιγάκι ακόμα να πάω στα 61

Πω ρε γμ παλι πρεπει να αρχισω διαιτα…:lol: #-o Οσο ευκολα παιρνεις κιλα τοσο δυσκολα χανονται…:blink: :evil:

Πως θα βγουμε στις παραλιες…:stuck_out_tongue:

:-k υπαρχει διααιτα για να παρω κιλα αλλα να μην τα παρω ολα στην κοιλια(κοινως μπακα)?

Πολλοί έν Χριστώ αδελφοι που υποφέρουν απο περιττά κιλά, σήμερα είναι η τυχερή σας μέρα. Όλως τυχαίως έχω μια δίαιτα, απο μεγάλο-γνωστό διατροφολόγο της Πόλης των Αθηνών σε μορφή pdf!

Αποτελεσματική, εύκολη, και χωρίς πολλά περίεργα γεύματα, του στύλ,τσάι απο τα βουνα της Νέας Ζηλανδίας,μπούτι απο παρθένο στρουθοκάμηλο και άλλα δυσκολά προς έυρεση.

Όποιος ενδιαφέρεται στέλνει e-mail σε μένα :wink:

που ακριβως?

Εγω παλι εφαρμοζω τα εξης. Τρωω απλα τα παντα ανα 1 ωρα και αισιως χανω κιλα.([-X). Τι μεταβολισμος θεε μου…

εγω αρχισα σημερα διαιτα κ ηδη αισθανομαι πιο αναλαφρη(οχι οτι ειμαι τοφαλος αλλα τα πιασιματακια μου τα εχω:?) τρωω δημητριακα το πρωι,μετα πινω ενα χυμο,το μεσημερι θα φαω μια μεριδα φαι αρκει να ειναι υγιεινο κ χωρις πολλα ψωμια κ το βραδυ τρωω φρουτα ή σαλατες…8) να δουμε ποσο θα αντεξω χωρις γλυκα κ σουβλακια ειδικα τωρα που ερχονται τα χριστουγεννα#-o

Εγω εκανα διαιτα και απο 59 κιλα πηγα 50 αλλα με διαιτολογο…
Βεβαια αυτος ηθελε να φτασω 55…αλλα ας ηθελε…

Ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και για αυτο αν θελουμε να χασουμε κιλα και να μην τα ξαναπαρουμε πρεπει να παμε σε ειδικο…

ποπο τι μου τη θυμισατε τωρα τη διαιτα? Πρεπει να κανω κ εγω γιατι δεν παει αλλο…
η σκεμπα αυξανεται με επικυνδινους ρυθμους και δεδομενης της κοινωνιας που ζουμε που ειναι η εποχη της εξωτερικης ομορφιας (δυστηχως…) και η κοινωνικη κριτικη παει κ ερχεται οποτε πρεπει να την αρχισω αυτη τη ρυμαδα τη διαιτα… (την τυχη μου…) :p#-o