Καλυτερο Αντιβιωτικο!

Εμενα εσβησε προχθες κατι αρχεια αλλα επειδη δεν ειχα χρονο δεν το ψαξα πολυ. Απο το “system volume” ελεγε. Ειναι κακο αυτο? :?

avg ή nod32, με spy-sweeper + ή spybot ή lavasoft και ένα peerguardian και ένα καλο hardware firewall, κλεισμενο εκτος απο http και fpt, να ανοιγει μόνο σε sessions και hosts πειραγμένο και …
no script στο firefox.

tighter than a babys arse !

Οταν τα Antivirus βρισκουν καποιον ιο θα πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι και να μην διαγραφουμε κατευθειαν
το αρχειο/αρχεια γιατι οπως στην περιπτωση σας μπορει να ειναι καποιο σημαντικο αρχειο και να κατατασραφει το pc, εαν το εβαζες σε καραντινα ισως να το ειχες αποφυγει το κακο.

Καμια φορα κανουν και λαθη τα antivirus και θεωρουν καποια αρχεια/η προγραμματα για ιο ενω δεν ειναι.

Θελει προσοχη λοιπον:p

ωραια ολα αυτα αλλα δωστε και κανα link με keys πακετο ρε παιδια να τα κατεβασουμε να προστατευσουμε τους υπολογιστες μας. ξερω οτι τα θελω ολα ετοιμα και μαλακια που ζηταω εδω αλλα δεν υπαρχουν, και το avast που παιζει να ειναι το χειροτερο και ειπε ο φιλος οτι του κατεστρεψε το pc, σε free trial version το βρηκα κι αυτο.

Εγώ έχω βάλει εδώ κ λίγο καιρό το BitDefender… Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. :wink:

+1 για το bit defender (αν και προτιμούσα το pc-cillin της trend micro, δεν έχω καταφέρει το 2008 να δουλέψει όμως)
το μόνο του κακό είναι που με τον καιρό και ειδικά άμα έχεις καμιά κονσόλα σε ethernet αλλάζουν τα profiles τρου λίγο περίεργα κ μετά ξανά ρωτά για firefox κ τέτοια από την αρχή [-X

pm me για το αβαστ

Εγώ από το BitDefender που έχω βάλει εδώ και κάνα μήνα είμαι πολύ ευχαρηστημένος. Το καλό είναι ότι άμα δεν θες να έχεις άπειρα προγράμματα βάζεις το bitdefender που έχει τα πάντα! Ακόμα και defragmenter!

Για το Avast! τι γνωρίζετε? Το εγκατέστησα σήμερα αφού έληξε το trial του NOD.

Το PRO είναι από τα καλύτερα και πιο ελαφριά…

Εγω εχω το απλο. Πολυ καλο και σιγουρα απιστευτα ελαφρυ. Στην κυριολεξια νομιζεις οτι δεν εχεις antivirus (σε αυτον τον τομεα ετσι? :p)

Πάντως δεν έχω πετύχει antivarius που να κάνει repair σε ένα μολυνσμένο αρχείο. Και καταφεύγω στη διαγραφή του.

anti - τι? :stuck_out_tongue:

ναι, το χει αυτο το avast αν και απ ο,τι νομιζω δεν το κανει σε ολες τις περιπτωσεις…

Εγω εχω το ESET Smart Security full crack ως τωρα δοξα το θεο!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Και το Spybot και δεν εχω κανενα προβλημα οποτε δεν αλλαζω τπτ!:smiley:

επειδη φαινεται οτι πολυς κοσμος εδω μεσα ξερει απο PC να ρωτησω για ενα προβλημα που εχω συναντησει στο pc μου

οταν κανω κλικ για να ανοιξω τον C δεν μου δειχνει τα φολντερς αλλα μου βγαζει για μισο δευτερολεπτο μια μαυρη οθονη που ειναι σαν αυτη που γραφεις εντολες οταν εισαι στο ντος(ελπιζω να τα λεω σωστα γιατι ειμαι ασχετος με τα τεχνικα…)

κοινως δεν μπορω να δω τι εχω στον σκληρο μου δισκο C

ερωτησεις :

1.Ειναι λογω ιου ?
2.Αν ναι τι πρεπει να κανω(πχ format)?
3.Me to φορματ τι παιζει,χανω οτι προγραμμα ειχα εγκαταστημενο στον C ?

Οκ ειμαι ασχετος οποτε οσο μπορειτε να συμβουλεψετε/βοηθησετε θα το εκτιμουσα

ευχαριστω

Τα Windows τα έχεις στον C φανταζομαι…Έτσι?

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΟΝ D

θα σου απαντησω αλλιως θα σου πω τι εχω στον D

FOLDER WINDOWS(1,08 GB)
FOLDER PROGRAM FILES : WINDOWS NT/WINDOWS MEDIA PLAYER/NETMEETING/MOVIEMAKER/MESSENGER/KAI KATI ALLA

γιατρε θα ζησω ???

Εκεί που είναι και αυτοί οι φάκελοι είναι και τα windows…Αν κάνεις φορματ ότι έχει στον Cί θα χαθεί.Ότι πρόγραμμα έχεις θα πρέπει να το εγκαταστήσεις ξανά και ότι έχεις σωσμένο και το χρειάζεσαι πρέπει να το αντιγραψεις αλλού πρώτα…Όσο για τα θέμα με την μαύρη οθόνη δεν το έχω ξανασυναντήσει…

εκανα ενα scandisc με το avast μου μαζεψε καμια 100 ιους και τωρα ανοιγει κανονικα

μπορα ηταν και περασε

hanx παντως για την βοηθεια :smiley:

100…εντυπωσιακό σκορ…

την πρωτη φορα που το καθαρισα μαζεψε καμια 500αρια…ναναι καλα τα τσοντο-sites :smiley: